Skalbinių Skalavimas.

skalavimas
Medvilninius ir lininius audinius iš pradžių skalaukite karštu, po to šiltu ir pagaliau šaltu vandeniu. Atsiminkite: labai svarbu, kad skalaujami skalbiniai laisvai plūduriuotų vandenyje. Išsikalbtas vilnonis trikotažas bus kaip naujas, jei skalaudamos į vandenį įpilsite truputį glicerino (šaukštą 10 1 vandens).

Išimdami išskalautus daiktus iš vandens, trikotažą vyniokite paeiliui į 2—3 frotinius rankšluosčius, energingai išpurtykite ir patieskite ant sauso rankšluosčio. Ištempkite, kad įgytų formą.

• Raudoni ir mėlyni drabužiai ilgiau išsaugos spalvą, jei plaudamos į vandenį įbersite geriamosios sodos.

• Šilkinė suknelė išsaugos blizgesį ir šilkui būdingą šiugždesį, jei skalausite vandeniu su trupučiu (2—3 šaukštais) acto.

• Jeigu pagelto baltos palaidinukės, pasiūtos iš pikė ir žoržeto medžiagos, tai išskalbusios kaskart skalaukite tokiame tirpale: 3 1 vandens, šaukštas vandenilio- peroksido.

Kad nailoniniai, stiloniniai ir dirbtinio šilko drabužiai ilgai atrodytų kaip nauji, išskalbtus skalaukite pasūdytame vandenyje.

• Susiglamžiusius trikotažinius drabužius praskalaukite vandeniu, į kurio 10 litrų įpilta 3 šaukštai amoniako. Pamerktus skalbinius palikite šiame skiedinyje, tegul pamirksta ištisą parą. Paskui drabužius perskalaukite šiltame vandenyje ir suvyniokite į rankšluostį.

• Kad melsvinami skalbiniai būtų vienodo atspalvio, nemelsvin-kite jų visų kartu. Melsvinkite po vieną daiktą ir kiekvieną tirpale palaikykite tiek pat laiko.

• Balinamojo tirpalo nekaitinkite, nes iš jo išsiskiria nuodingi lakūs junginiai. Medžiagą balinkite (mirkykite) 15—20 minučių.
Nuolat vartojant baliklius, mažėja audinio patvarumas. Todėl skalbinius balinkite tik skalbdamos kas 3—4 kartą. Išbalintus audinius rūpestingai išskalaukite.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy