Skalbinių Standinimas

drabuziaiKrakmolą išleiskite šaltame vandenyje ir pamažu pilkite į verdantį. Visą laiką maišykite, kad nesušoktų į gumulus. Silpnam standinimui vienam litrui vandens dedama šaukštas krakmolo, vidutiniam — pusantro šaukšto, stipriam — du šaukštai. Gautą masę išpilkite į šaltą vandenį ir gerai išmaišykite. Į skiedini sumerkite skalbinius. Palaikykite jame, nuspauskite ir išdžiovinkite.

Silpnai standinamos palaidinukės ir plonos medžiagos suknelės, vidutiniškai — staltiesės, servetėlės, tiulinės užuolaidos, mezginiai, gipiūras. Rankogaliai, apykaklės ir vyriški marškiniai standinami stipriai.

• Kad skalbiniai gražiai blizgėtų, į paruoštą krakmolą įpilkite borakso skiedinio (2 šaukšteliai stiklinei verdančio vandens). Antras būdas: krakmolą išvirkite muiluotame vandenyje. Juo sustandinti skalbiniai įgauna malonų blizgesį ir nelimpa prie laidynės. Jeigu skalbinius standinsite truputį pasūdytu krakmolo tirpalu, tai skalbiniai ne tik imalaniai blizgės, bet šaltyje nesušals.

Kad lovos skalbiniai, pasiūti iš damasto (tankaus žakardinio audinio, kurio fonas ir raštas audžiamas dviem kontrastiškais pynimais), blizgėtų, į paruoštą krakmolą įberkite truputį boro rūgšties.

Jeigu norite, kad balti tiuliniai daiktai įgautų gelsvą atspalvį, į krakmolą įpilkite truputį gerai perkoštos užplikytos kavos ar arbatos.

• Jeigu vilnonius drabužius palaikysite silpname šaltame krakmolo tirpale, paruoštame standinimui, tai atsigaus audinio spalva

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy