Langai

Planuodami buto remontą, nuspręskite, ką darysite su langais, jeigu jie jau atitarnavo, – restauruosite senus medinius rėmus ar dėsite dabar populiarius stiklo paketų langus. Stiklo paketus galima įstatyti ir į aliumininius, ir į plastikinius bei medinius rėmus.

192/365 - Help, I´m Alive, My Heart Keeps Beating Like A HammerMediniai langai atrodo gražiau ir yra „sveikesni“, be to, ne kiekvienam namui pritinka plastikiniai arba aliumininiai langų rėmai. Todėl, jei tik leidžia lėšos, senus langų rėmus reikėtų restauruoti, bet jei tai neįmanoma, – sudėti naujus, savo forma identiškus seniesiems. Kadangi stiklo paketų langai yra visiškai hermetiški, patalpoje, kurioje jie dedami, būtina užtikrinti mikroventiliaciją arba vadinamąjį „žiemos vėdinimą“.

Langų rėmus dažykite tik po to, kai lubos jau bus nudžiūvusios, o sienos paruoštos. Medinius langų rėmus reikės arba nulakuoti, arba nudažyti. Pirmiausia juos teks iškelti iš lango angos ir uždėti ant horizontalios plokštumos. Jei langų rėmai buvo nudažyti, senus dažus reikės pašalinti. Jei pastarieji laikosi gana tvirtai, rėmus nubrūžinkite rupiu švitriniu popieriumi, kad gerai kibtų nauji dažai. Norėdami langų rėmus nulakuoti, senus dažus visiškai pašalinkite ir prieš dažydami užtepkite gruntiniais dažais. Jei seni dažai lauposi, šlifuokite tol, kol pasidarys glotnus ir patvarus paviršius. Kadangi cheminės dažų šalinimo priemonės teršia aplinką, geriau jų nenaudokite, užteks ir švitrinio popieriaus.

Palanges dažykite emaliniais dažais, nes jie paviršių daro glotnų, blizgantį, todėl jį lengva valyti.

Išorinę langų rėmų pusę prieš gruntuodami ištepkite antiseptine priemone -ji apsaugos nuo drėgmės ir medžio puvinio.

Aliejinius arba sintetinius dažus, patekusius ant lango stiklo, nugrandykite glaistymo mentele.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy