LANGŲ PRIEŽIŪRA IR PARUOŠIMAS ŽIEMOS SEZONUI

LANGŲ RĖMŲ IR STIKLŲ VALYMAS

Langų stiklus geriausiai valyti nekarštą ir nevėjuotą dieną, antraip atsiranda vaivorykštinės dėmės.

Nušluostome dulkes nuo langų stiklų, rėmų bei palangių. Nešvarius rėmus bei palanges nuplauname šiltomis ūkiško muilo pamuilėmis, bet ne sodos tirpalu, nes soda gadina aliejinius dažus.

Šiandien pramonė gamina daug cheminių stiklų valymo prie­monių. Į jų sudėtį įeina alkoholiai, įvairios aktyvios medžiagos, silpnos rūgštys (acto rūgštis). Svarbu, kad tirpalo reakcija būtų neutrali arba silpnai rūgšti, kadangi šarmai stiklo pviršiuje sudaro ploną plėvelę, nuo kurios stiklas patamsėja. Paprastai pramoniniai preparatai neturi abrazyvinių medžiagų, kurios gali pakenkti stiklo paviršiui ir jį patamsinti. Tik į kai kurių priemonių sudėtį įeina abrazyvai, pvz., smulkiai malta kreida, kuri nedrasko stiklo paviršiaus.

Visas chemines pramonines galima suskirstyti į tris grupes: skysčius, pastas, aerozolius.

Skysčiai: koncentratas “Blo” (skiedžiamas vandeniu 1:10), “Nitchinolas”, “Nitchinolas-1”, “Aknol”, “Bystryj”, “Svet-1”, “Kri­stalas”, “Fanolis”, “Nobe”, “Avto”, “Agatas” (ši indams skirta universali priemonė gali būti naudojama ir stiklams valyti). Melsvos spalvos skysčius galima skiesti su vandeniu santykiu 1:5.

Pastos: “Universal”, “Domai”, “Fenster-bliz”. Tačiau jos dulka ir jomis ne taip patogu naudotis kaip aerozoliais.

Aerozoliai: “Sekunda-75”, “Sekunda-12”. Į jų sudėtį įeina akloholiai ir tirpikliai, kurie greitai garuoja nuo valomo paviršiaus. Todėl, apipurškus aerozoliu nedidelį plotelį, reikia greitai valyti švariu audeklu. Šios priemonės turi ir antistatiką.Naudodami skystį “Blo”, “Nitchinolį” bei aerozolius žiūrime, kad priemonės nepatektų ant aliejiniais dažais nudažytų paviršių. Langų rėmus bei palanges galima valyti skysčiais “Pomošnica””, “Žemčug” arba vandens bei amoniako tirpalu (2 šaukštai amoniako -11 vandens).

Didelę reikšme turi langų sandarumas. Nuo jo ir priklauso buto šiluma.

Pramonės išleidžiamos priemonės yra šios: “Langų tepalas su natūralia alyva”, “Langų rėmų tepalas”, “Universalus sintetinis tepalas” ir t.t.

NAUDINGI PATARIMAI:

Kad langai lengvai atsivertų, besiliečiančias vietas sutepkite muilu.

Langus galima plauti acto tirpalu (2 šaukštai acto – 1 1 vandens) arba amoniako tirpalu (1 šaukštas amoniako – 1 1 vandens).

Kad išplauti langų stiklai atrodytų melsvi, juos pavalome skepeta, suvilgyta ultramarino mėliu.

Kad langai ilgiau būtų švarūs, taip lengvai nesiteptų ir lengviau valytųsi kitą kartą, švarius stiklus patrinkite tokiu tirpalu: 3 dalys vandens, 7 dalys glicerino ir keli lašai amoniako.

Vandens ir žibalo tirpalu (1 šaukštas žibalo – 3 1 vandens) pavalyti stiklai labiau blizgės.

“Sena langų valymo priemonė yra kreidos ar dantų miltelių tyrelė. 2-3 šaukštus miltelių išmaišome vienoje stiklinėje vandens. Šia tyrele ištepame stiklus ir paliekame nudžiūti, paskui blizginame minkštu audiniu ar laikraštiniu popieriumi.

Prieš dažydami langų rėmus, stiklus pavalome perpjauta svogūno pusele arba acte suvilgyta šluoste. Taip lengviau nuvalysime aliejinių dažų dėmes. Aliejinių dažų dėmės nesunkiai nusigramdo su moneta.

LANGŲ PARUOŠIMAS ŽIEMOS SEZONUI

Rudenį nuplautus langus reikia užsandarinti. Geriausiai tai daryti šviesią, saulėtą dieną. Pirmiausiai visus langų plyšius užtaisome tam skirtu glaistu. Langai paprastai būna dvigubi, o kad neapledėtų ir nerasotų, tarp rėmų nereikia dėti vatos, papuošalų, pjuvenų ir kitų drėgmę sugeriančių medžiagų. Tarp jų pastatome stiklinaites su druskos rūgšties tirpalu arba stiklus iš vidinės pusės patepame spiritiniu glicerino tirpalu (1 dalis glicerino ir 10 dalių dentūruoto spirito). Po kurio laiko blizginame. Tinka glicerino ir odekolono mišinys (1:3). Dabar galima užkamšyti vata, porolono juostelėmis. Tinka ir baltiniams skirta virvė (ją priklijuojame arba prikalame vinutėmis). Uždarius langą, nelieka plyšių tarp sąvarų ir staktos. Pavasarį virvė išimama. Galiausiai apklijuojame balto popieriaus juostelėmis (nenaudojame laikraščio, spalvoto popieriaus), tačiau ne klijais, o tiršta krakmolo arba miltų tyrele. Geriausia priemonė – balto medvilninio audinio juostelės, suvilgytos piene ir stipriai išmuilintos ūkišku muilu. Jeigu langai vis dėlto apledėjo, tai stiklus nuvalykite šiltu koncentruotu valgomosios druskos tirpalu.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy