Grindų Dažymas Ir Priežiūra

* Prieš dažant grindys gerai išplaunamos ir išdžiovinamos. Paskui pokostas sumaišomas su trupučiu dažų ir juo vienodai iš­trinamos grindys. Pokostui išdžiūvus (maždaug po dviejų parų), ruošiamas 10% stalių klijų tirpalas (100 g klijų litrui vandens) ir suberiama pro tankų sietą išsijota sausa kreida.

Į indą įpilama 1 dalis karštų klijų ir 1 dalis pokosto, viskas gerai sumaišoma, paskui suberiama kreida, kad masė būtų kaip kieta tešla. Šiuo glaistu užtepami grindų plyšiai, o jam kiek pa-džiūvus, patepama pokostu ir paliekama, kad gerai išdžiūtų. Pas­kui grindys dažomos plonu dažų sluoksniu, o po 3—4 dienų — pa­kartotinai.

* Kad plastiko grindys išliktų geros kokybės, plaukime jas šiltu vandeniu su muilu ne anksčiau kaip po mėnesio nuo jų pa-klojimo. O kad į jas neįsiskverbtų dulkių, 2—3 kartus per metus plonai ištepkime grindų tepalo vandenine emulsija.

Grindų tepalai, kuriuose yra tirpiklių, — benzino, terpentino, žibalo, — plastiko grindims netinka.

* Nešvarų, netekusį blizgesio ir patamsėjusį grindų linoleumą plaukime šiltomis pamuilėmis (be sodos), pradžiūvusias plonai iš­tepkime grindų tepalu, o po 3 val nublizginkime. Taip pat galima linoleumą iššluostyti vilnoniu šiltame vandenyje suvilgytu minkš­tu skuduru, gerai nusausinti, paskui pavalyti minkštu piene suvil­gytu skuduru.

* Kas trys mėnesiai linoleumą patariama įtrinti pokostu ir gerai iššluostyti minkštu skuduru (geriau senu šilkiniu audiniu).

* Dažytos grindys blizgės, jeigu jas plausime šiltu vandeniu su trupučiu acto ir amoniako.

* Parketą plaukime muiluotu vandeniu ne dažniau kaip 1—2 kartus per metus. Plaukime ir šveiskime tiktai medienos sluoksnių kryptimi.

* Parketo plyšius galima užtepti pasta, pagaminta iš medžio pjuvenų, sumaišytų su aliejiniu laku. Prieš tai pjuvenos išsijoja-mos pro sietą, nudažomos grindų dažais ir išdžiovinamos. Sure­montuotos vietos nutrinamos pirma stambiu, paskui smulkiu švit-riniu popieriumi.

* Mažas duobutes parkete galima užlyginti tose vietose pa­kaitinant medieną nelabai karšta laidyne pro keliskart sulenktą ir vandeniu suvilgytą vyniojamąjį popierių.

* Kad išliktų natūrali medienos spalva ir tekstūra, parketą įtrinkime labai šviesiu terpentinu praskiestu grindų vašku arba nulakuokime bespalviu aliejiniu-derviniu laku.

* Kad, remontuojant kambarį, nepatektų dažų ant rankų ir nelašėtų ant grindų, nupjaukime nuo švirkšto guminę pūslę ir už­maukime ją ant teptuvo koto.

* Kad, baigus remontą, greičiau išnyktų aliejinių dažų kvapas, dviejose trijose kambario vietose pastatykime indus su sūdytu vandeniu arba kibirą vandens, į kurį įdėkime truputį šieno.

Taip pat galima sutarkuoti galvutę česnako ir kurį laiką jį pa­laikyti patalpoje.

* Jeigu ilgai laikomi dažai apsitraukė plėvele, jokiu būdu jų nemaišykime, o atsargiai nuimkime plėvelę. Jai sutrūkus, iš mar­lės iškirpkime dėžutės skersmens dydžio skrituliuką ir uždėkime ant dažų. Marlė uždengs plėvelės gabaliukus ir kartu su jais nu­sės ant dugno.

* Kad nedžiūtų, ant aliejinių dažų paviršiaus užpilkime ploną, saulėgrąžų aliejaus sluoksnį.

* Negalima kartu pilti įvairių dažų likučių: gaunamas mišinys, kuris dažant visai nedžiūsta.

* Dažai ant teptuvo nedžius, jeigu jį laikysime vandenyje.

* Kad nesukietėtų, glaistą laikykime vandenyje.

* Aliejinius dažus nuo sudžiūvusio teptuvo lengva nuplauti, palaikius jį amoniake, žibale, terpentine ar kitokiame tirpiklyje.

* Baigę dažyti klijiniais dažais, teptuvą gerai išplausime, pa­laikę jį šiltame vandenyje su trupučiu sodos, paskui jį perplauki­me ir pakabinkime šeriais žemyn.

* Prieš vartojant, naujus teptuvus patariama apvynioti (2/3 še­rių ilgio) stipriu špagatu. Žiūrint kiek susidėvėję šeriai, aprišalas vis mažinamas.

* Kad nekristų šeriai, naują teptuvą vieną dvi dienas palai­kykime vandenyje. Taip pat galima į jo koto laikiklį įkalti nedi­delį medinį pleištą arba nuimti laikiklį ir į jį įpilti truputį lako ar aliejinių dažų (galima silikatinių klijų), paskui užmauti ant koto ir palaikyti, kad išdžiūtų.

* Kad lengvai nuvalytume dažus, pritiškusius ant grindų, lan­gų, koklių, geležinių krosnelių, prieš remontuodami suvilgykime juos pamuilėmis (20—30 g (muilo litrui vandens).

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy