Lubų Remontas (Balinimas, Dažymas)

Dešimtis metų idealiomis buvo laikomos lygios, visiškai baltos lubos – dažytos arba nubaltintos (purkštuvu arba dulkių siurbliu). Laikui bėgant keitėsi ir lubų mada – jos būdavo apklijuojamos paprastais tapetais, paskui parduotuvėse pasirodė vandeninė emulsija, ir daugelyje butų lubos buvo dengiamos kaip tik šia balta emulsijos plėvele. Paskui atėjo pakabinamų lubų era. Pastaraisiais metais siūlomos naujos idėjos, pavyzdžiui, įtempiamosios lubos arba prancūziškos įtempiamos lubos,tačiau paprastos, baltintos lubos neprarado aktualumo ir mūsų dienomis.

lubosLuboms baltinti galima naudoti kalkinius arba klijinius dažus. Kalkiniai dažniausiai naudojami pagalbinėse patalpose, nes tai kartu ir gera dezinfekavimo priemonė. Gyvenamosioms patalpoms baltinti paprastai naudojami klijiniai dažai (jau paruoštų parduotuvėje negausite). Jų paruošimas palyginti lengvas, be to, reikalingos medžiagos yra nebrangios. Šiems dažams paruošti reikės:

■    smulkiai sumaltos kreidos (3-4 kg),

■    ultramarino – poros gramų, kad neleistų kreidai pagelsti,

■    klijų (200-500 g),

■    vandens (apie 10 l)

Išsijotą kreidą arba kreidos pastą pamerkite vandenyje ir perkoškite per sietą. Pamažu, labai nedideliais kiekiais įmaišykite ultramarino. Atskirai atskieskite klijus (200-250 g 1-1,25 1 vandens) ir, be paliovos maišydami, supilkite į kreidą.

Nors baltinimas kreida yra pats pigiausias būdas, tačiau daugelis pirmenybę teikia lubas dažyti vandenine emulsija (skirtingai nuo sintetinių ir aliejinių dažų, ji yra „alsuojanti“). Tačiau kad ir kaip ketintumėte dažyti lubas, visų pirma jas reikia atitinkamai paruošti. Dažytojų šepečiu ir šiltu vandeniu nuplaukite senuosius dažus. Jei lubos labai aprūkusios arba dėmėtos, į vandenį įmaišykite specialios, parduotuvėje pirktos priemonės. Jei lubose yra plyšių, jas užglaistykite – pirmiausia plyšius paplatinkite ir pagilinkite, paskui užtepkite glaistu. Kai glaistas nudžius (maždaug per pusvalandį), plyšį nugludinkite švitriniu popieriumi. Jei pastebėjote, kad lubos supleišėjo tučtuojau po ankstesnio remonto, gali būti, kad ir po naujojo pasirodys plyšiai. Tokiu atveju prieš dažydami padenkite lubas specialiu sietu.

Pakabinamos lubos

Pakabinamos lubos

Kai lubos bus paruoštos, užtepkite pirmąjį dažų arba grunto sluoksnį. Tai darykite dažytojo teptuvu (bet nepurkškite), kad dažai geriau prikibtų prie paviršiaus ir užsipildytų visos lubų poros. Antrąjį dažų sluoksnį tepkite voleliu arba purkškite purkštuvu atidžiai stebėdami, kad dažai padengtų lubas vienodai – nei per plonai, nei per storai.

Dažyti pradėkite nuo tolimiausio patalpos kampo ir eikite durų link.

Kad ant lubų nesimatytų ruožų arba nevienodo atspalvio juostų, visą plotą nudažykite vienu gaištu.

Kad neliktų teptuvo brūkšnių (jei lubas dažote dažytojo teptuvu), priešpaskutinį sluoksnį tepkite statmenai šviesos kritimo (langų) krypčiai, o paskutinį -šviesos kritimo linkme.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy