Buto Remontas: Dažymas, Tapetavimas

Buto remontas dažnai sukelia nemažai rūpesčių. Ypač kai viską norime atlikti patys. Pateikiame keletą patarimų, kaip efektyviai dažyti ir tapetuoti butą.

Dažymas , tapetavimas

Dažomajį paviršių pirmiausia gerai nuvalykite , kad ant jo neliktų riebalų , rūdžių , degėsių ir  kitų nešvarumų. Jeigu seni dažai sueižėję, nuskuskite juos glaistytuvu.  Po to paviršių nušveiskite aštriu, o tada – minkštu šepečiu.

Senus vandens emulsinius dažus nuo kambario sienų ir lubų nuskuskite glaistytuvu. Paprasčiausias ir efektyviausias būdas – nuimti dažus karštu lygintuvu. Uždengę drėgna šluoste sienos ar lubų valomąją dalį, uždėkite karštą lygintuvą. Dažai  atšus ir  lengvai nusilups. Aliejiniams dažams nuimti nuo sienų tinka acetono  ir benzino mišinys. Taip pat galite dažus nuvalyti mišiniu, paruoštu iš  2 dalių 10 proc. Amoniako ir 1 dalies terpentino.

Neblogai dažus nuvalo sodos ir kalkių mišinys. Imkite 1 dalį sodos , 3 dalis gesintų kalkių ir 5 dalis vandens. Viską išmaišykite  ir šiuo mišiniu tirštai ištepkite aliejiniais dažais nudažytas sienas. Po 5-6 valandų sienas nuplaukite vandeniu. Jeigu ruošiatės atnaujinti balintas lubas, pirmiausia jas  nuvalykite. Šį darbą galite palengvinti taip : gabalą porolono pririškite prie įjungto dulkių siurblio kūginio  antgalio. Porolonu nušluostytas viršutinis dažų sluoksnis kartu su dulkėmis tuojau pat bus įsiurbiamas.

Jeigu nuo  ilgo laikymo aliejinių dažų paviršius apsitraukė plėvele, jokiu būdu jos nemaišykite su dažais, o atsargiai  nuimkite. Jeigu ji suplyšo, iš marlės išpjaukite dažų dėžės skersmens ratą ir uždenkite dažus. Marlė padengs plėvelės gabalus ir drauge  su ja nusės į  dugną.

Vienas neatsargus rankos judesys ir dėžutė su dažais apvirto. O juk galėjo to neatsitikti.  Prieš dažydami, į lentelę įkalkite  dvi vinis – vieną prieš kitą.  Ant jų užmaukite iš senos  automobilio kameros išpjautą žiedą.  Nuotolį tarp vinių reguliuokite, kad  guminis žiedas standžiai priglustų prie dažų dėžutės.

Remontuodami butą, daugiausia vargstame, kol nudažome lubas. Nuo teptuko tyška dažai, grindys ir rankos ištepamos. Kad to  neatsitiktų, prie teptuko koto gražiai pritvirtinkite  plastikinę stiklinaitę. Į ją nuo teptuko sutekės dažų perteklius. Teptuką palenkus, dažai  iš stiklinaitės vėl nutekės ant jo šerių. Patogu, ekonomiška, švaru.

Kitas būdas : kad dažai nevarvėtų ant rankų, ant teptuko koto užmaukite gabalėlį porolono ar kempinės.  Imdamiesi dažyti butą ar pradėdami kitą panašų darbą, nagais pagramdykite muilo gabaliuką. Tada po nagais nepateks nešvarumų, o muilas, baigus darbą, iš panagių  lengvai išsiplauna.

Prieš išmesdami dažais išteptą beviltiškai  sudžiūvusį teptuką, pabandykite kelias valandas pavirti vandenyje su skalbimo milteliais.  Po to šerelius išskirstykite  yla , iššluostykite ir perplaukite.

Nedidelės skardinės dažams , semtuvės mastikai ar bitumui, indelio klijams virti visada prireikia remontuojant butą. Tam tikslui naudoti gerus indus gaila.  Suraskite tuščią konservų dėžutę.  Kad ją būtų  patogiau naudoti, plokščiomis replėmis sulenkę dangtelį, padarykite rankenėlę.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy