BUTO REMONTAS

Dabar, kai parduotuvėse galima nusipirkti kokybiškų darbo įrankių ir medžiagų, kai būtinos informacijos yra internete, žurnaluose ir knygose, savo rankomis daromas buto remontas gali virsti įdomiu ir kūrybišku darbu. Bet, prieš jo imdamiesi, atsakykite į keletą klausimų.

Kokio masto bus remontas – kosmetinis ar kapitalinis su perstatymu? Ar prieš kosmetinį remontą reikės atlikti esminius kapitalinius darbus – pakeisti grindų dangą, langus arba duris? Kiek laiko ir pinigų galite skirti remontui? Ką galite atlikti savo jėgomis ir ką teks patikėti meistrams, pavyzdžiui, santechnikui, elektrikui ar grindų šlifuotojui? Kai atsakymai į šiuos klausimus bus aiškūs, apskaičiuokite reikalingų medžiagų kiekį, surinkite visas žinias apie statybinių medžiagų parduotuves ir – pirmyn!

buto remontasKokius atspalvius pasirinkti? Kokiu stiliumi įrengti naujas patalpas? Interjero specialistai pataria prieš važiuojant į statybinių medžiagų parduotuvę atsistoti vidury kambario, įsiklausyti į save ir pagalvoti: ko norėčiau, kad man būtų jauku? (Galite pamėginti atsakyti į šį klausimą ir taip: kas man iš tiesų nepatinka?) Ieškokite idėjų interjero žurnaluose ir vaidybiniuose filmuose, prisiminkite, kas jums patiko ir kas nepatiko draugų butuose? Geriausi interjerai yra tie, kuriuose juntama kiekvieno žmogaus asmenybė. Jei šeimą sudaro keli žmonės, bendrąją patalpą – gyvenamąjį arba poilsio kambarį – įrenkite drąsiai, atsižvelgdami į visų namiškių pageidavimus. Tada turėsite įdomią aplinką, kurioje kiekvienas šeimos narys jausis gerai.

Galvodami apie tai, kokios bus sienos, lubos, durys ir grindys, pirmiausia pradėkite nuo grindų ir tapetų arba sienų spalvas derinkite prie jų.

Kiekvienai patalpai yra būtini vienas arba du akcentai, pavyzdžiui, šviestuvas, paveikslas, didelė kampinė sofa – prie jų taikysite visą kitą buto interjerą.

Jei patalpoje yra tik vienas akcentas, prie jo priderinkite dar kai ką, kad susidarytų lyg ir koks „dialogas“.

Pasiruošimo darbai

Jei remontą darysite patalpoje, kurioje yra baldų, iš anksto pasirūpinkite polietileno plėvele, plastiko maišais ir kartoninėmis dėžėmis – jų reikės tiek, kad salėtumėte apsaugoti nuo dulkių indus, knygas, drabužius. Ypač jautri dulkėms technika: kompiuteris, spausdintuvas, televizorius ir kt.

Sunkiai remontą pakelia kambarinės gėlės. Jas reikėtų išgabenti į kokią nors tylesnę ir švaresnę patalpą.

Mažesnius baldus iš patalpos išneškite, didesnius ir sunkesnius sustumkite į kambario vidurį ir apdenkite.

Remontuojamą patalpą išmatuokite (kvadratūrą, lubų aukštį ir t.t.) ir tiksliai apskaičiuokite, kiek jums reikės plytelių, tapetų, gipskartonio (regipso) ir kt.

Pirmiausia dažykite lubas, paskui sienas, duris, staktas ir palanges, paskiausiai – grindis.

lovaKad ir kaip tiksliai apskaičiuotumėte pinigus ir laiką, reikalingą remontui, praktika jau daugybę kartų įrodė, kad ir viena, ir kita atliekant darbus yra viršijama. Jeigu tik lėšos leidžia, nereikėtų taupyti ilgai naudojamiems daiktams, kaip antai buitinei technikai ir santechnikai. Mažiau pinigų galite išleisti tapetams, užuolaidoms – daiktams, kurie ilgainiui nusidėvi ir atsibosta. Taupyti galima ir perkonstruojant baldus. Pavyzdžiui, senos tarybinių laikų sekcijos detales galite perdirbti į lentynas, laminuotas pjuvenų plokščių lentynas lengva nuvalyti ir perdažyti norima spalva, senus baldus – papildyti naujomis rankenomis, lentjuostėmis ir kt. Pasitelkę kūrybinę vaizduotę turėsite originalius baldus, daug įdomesnius už tuos, kuriuos galima nusipirkti parduotuvėje.

Radiatoriai. Jei bute yra seni ketaus radiatoriai, kurie jau kaip reikiant nešildo, galbūt nevertėtų jų išsaugoti. Tiesa, ketaus radiatoriai ilgiau išlaiko šilumą ir puikiai dera prie senovinio interjero, tačiau jie yra nereguliuojami. Be to, kokybiškas ketaus radiatorių atnaujinimas, ko gero, pareikalaus tiek pat lėšų, kiek noras Įsigyti naujų ir moderniškų radiatorių.

Oro kondicionierius. Jeigu jūsų butas yra paskutiniame aukšte, įsirenkite oro kondicionierių – vasarą, kai saulė kepins tiesiai jums virš galvos, suprasite, koks naudingas šis įrenginys.

Dūmų detektoriai. Viena pagrindinių gaisro priežasčių – elektros instaliacija, todėl sename arba renovuojamame name jai reikia skirti ypatingą dėmesį. Numatytas remontas yra puiki priežastis įsirengti bute dūmų detektorius. Priešgaisrinės apsaugos įrenginių ir technikos parduotuvėse galima įsigyti trijų rūšių lokalinius (skirtus butams) dūmų detektorius:

■    detektorių, kuris reaguoja į dūmus;

■    autonominį detektorių, kuris reaguoja į degančio daikto, bet ne į cigarečių sukeltus dūmus;

■    į sistemą sujungtus detektorius, kurie reaguoja visi kartu, jei vienas iš įjungtų į sistemą detektorių pajunta dūmus.

Panašiu principu veikia detektoriai, reaguojantys į dujų nuotėkį; jie tvirtinami prie dujinių katilų arba viryklės. Bute reikia bent vieno detektoriaus, privačiame name – kelių. Lokaliniai detektoriai veikia su 9V ličio baterija (krona). Įsigydami detektorių, būtinai išsiaiškinkite, ar jis yra sertifikuotas pagal Europos normas EN 54, kokia įstaiga tai patvirtino ir koks yra gamintojo suteiktas garantinis terminas.

Dūmų detektorių pirmiausia įtaisykite miegamajame ir vaikų kambariuose (jo svarbiausias uždavinys – pažadinti namiškius gaisro atveju).

Detektorių pritvirtinkite prie lubų kuo arčiau patalpos centro.

Daugiaaukščiuose namuose dūmų detektorių reikėtų įtaisyti viršutiniame aukšte virš laiptų, nes dūmai kaupiasi paskutiniame aukšte.

Kartą per metus pakeiskite bateriją (net ir tuo atveju, jeigu detektorius per tą laiką nėra nė karto signalizavęs). Kai kurie detektoriai tyliais cypčiojimais praneša, kad būtinai reikia keisti.

Dūmų detektorius draudžiama dažyti.

valgomasisPasigirdus detektoriaus signalui, buto gyventojai patys turi skambinti gaisrininkams. To nereikia daryti, jeigu yra įrengti sisteminiai detektoriai, kurie sujungti su budėtojo pultu. Skambinant į gelbėjimo tarnybą, pirmiausia pasakykite adresą, paskui paaiškinkite, kas nutiko (jei telefono pokalbis nutrūks, gelbėtoj atvyks paminėtu adresu).

Reikalingi darbo įrankiai
Kad remonto darbai teiktų džiaugsmo ir būtų kokybiškai atlikti, būtinai reikės tinkamų darbo įrankių. Be to, sykį nupirkti, jie pravers ir ateityje.

Paprastam kosmetiniam remontui atlikti reikia teptukų, dažytojų šepečio arba teptuvo, poros plastikinių kibirų, volelių ir vonelių, glaistymo mentelių, poros atsuktuvų, replių, lenktinio peilio, ilgos metalinės liniuotės, pieštuko, švitrinio popieriaus. Jei dažysite ir lubas, neišsiversite be kopėčių.

TEPTUKAI
Specializuotose parduotuvėse galima įsigyti specialių teptukų lakui, aliejiniams dažams ir kt. Geras teptukas turi būti elastingas, be to, iš jo neturi kristi šeriai.

Langų rėmams ir durims dažyti naudojami plokšti, 75 mm pločio teptukai arba apvalūs, 20-30 mm skersmens teptukai.

Siauriems paviršiams dažyti naudojami plokšti teptukai.

Jei būtina plauti lubas, sudrėkinti senus tapetus arba ištepti klijais naujus, neišsiversite be dažytojų šepečio.

virtuveKad padengtumėte lubas emulsija, reikės volelio arba teptuvo, kad nubaltintumėte, – purkštuvo.

Sienoms dažyti reikės apvalaus teptuko (40 mm skersmens) arba volelio ir vonelės dažams. Grindims dažyti – apvalaus teptuko (60 mm) arba volelio ir vonelės dažams.

Kad aliejiniais arba sintetiniais dažais dažytas paviršius būtų šiurkštus, prireiks baksnojimui skirto šepečio. Laikydami jį statmenai, švelniai baksnokite dažomą paviršių.

Buto rekonstrukcija

Pastaraisiais metais paplitusi tendencija – atviras buto išplanavimas, kai patalpos yra sujungiamos, atskiriant jas vieną nuo kitos permatomomis, stumdomomis arba susukamomis konstrukcijomis. Ypač jauki stumdoma išorinė siena su vaizdu į sodą. Norint tokį projektą realizuoti jau pastatytame name arba bute, tenka daryti rekonstrukciją, tačiau prieš tai išsiaiškinkite, kuriais atvejais reikės statybos leidimo, o kuriais – ne. Jų išdavimo sąlygos metams bėgant keičiasi, todėl nueikite į statybos skyrių pasiteirauti būtinos informacijos arba paskaitykite Ekonomikos ministerijos Statybos departamento tinklalapį. Būsto savininkas turi teisę išgriauti tarpines sienas ir jų vietoje sumūryti naujas, jeigu neliečiamos pagrindinės konstrukcijos. Projekto ir statybos leidimo būtinai reikės, jeigu vidinės sienos bus nugriautos negrįžtamai arba bus pakeista jų buvimo vieta. Šiuo atveju reikėtų pasikonsultuoti su specialistais ir įvertinti padėtį. Galbūt neprireiks suderinti planų, jei nekeisite pastato fasado (tik įstiklinsite lodžijas, įtaisysite grotas), senus langus pakeisite tokios pat spalvos ir taip pat išdėstytais naujais langais. Su vietos savivaldybe susitarkite dėl statybinių atliekų išvežimo tvarkos, pasiteiraukite, koks galimas triukšmo lygis remonto darbų metu.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy