Sienų Dažymas ir Apmušalų Klijavimas

berniukas-dazytojas Jums prireiks volelio ir dėžutės voleliui mirkyti. Profesionalūs dažytojai naudoja modernius dažymo indus, kurie turi tinklelį, pritvirtintą indo viduje, prie šono.

Geriau, jeigu volelis turi teleskopinį ( išlankstomą ) kotą. Tačiau tinka ir paprasto šepečio kotas, pritvirtinamas varžtais arba lipnia juosta prie volelio rankenėlės.

Dar jums reikės 50 mm pločio teptuko. Patogiausia naudoti žiedinį teptuką, kuris gali suktis aplink savo ašį. Iš pradžių dažykite teptuku sienos pakraščius ir kampus, kurių nepasieksite voleliu , po to dažykite lubas. Nepalikite darbo įpusėję, nes daliai lubų nudžiūvus toje vietoje, kur tęsite darbą, liks žymė.

Jeigu sienas planuojate dažyti ar klijuoti apmušalais, dažant lubas sienų nebūtina saugoti. Galite netgi perbraukti per kraštą ir uždažyti porą centimetrų sienos. Jeigu sienų nedažysite ir neklijuosite naujais apmušalais , pasistenkite kuo geriau jas apsaugoti. Ant apmušalų viršaus galite pritvirtinti popieriaus lakštą. Jeigu tarp lubų ir apmušalų paliktas tarpas, jį reikia nudažyti ta pačia spalva kaip ir lubos. sienu dazymas kambarys

Jeigu naujoji spalva nuo buvusios nedaug tesiskiria, užtenka dažyti vieną kartą, tik reikia stengtis, kad dažai pasiskirstytų tolygiai.

Tuštuminių plokščių lubose esančias plyšių žymes uždažykite teptuku, lentų paviršių galima dažyti ir voleliu. Seno pavyzdžio tuštuminių plokščių lubas geriausiai ištisai dažyti teptuku, pusiau skiestais alchidiniais dažais.

Ką reikėtų žinoti apie sienų dažymą
 • Jeigu sienų paviršius glotnus ir švarus, dažymas nesudarys jokių sunkumų.
 • Prieš dažymą nuo sienų reikia nuvalyti dulkes ir purvą. Sienų viršuje prie lubų dažnai būna riebalų dėmelių ( riebalai ant lubų ir sienų patenka per orą ), tabako dūmų pėdsakų ir kitokių nešvarumų , kuriuos nesunkiai nuvalysite terpentinu suvilgyta kempine arba skudurėliu.
 • Užpildykite skyles ir plyšius silikonu. Kai glaistas išdžius, sienų paviršių nušlifuokite. Gilesnes skyles užtepkite dar sykį.
 • Jeigu plyšiai dideli , užkiškite juos stiklo audiniu. Pašalinkite atšokusį tinką. Ant viršaus užtepkite glaisto. Kai glaistas nudžius, nušlifuokite paviršių.
 • Prieš dažymą, nuplėšę senus apmušalus nuo sienų, rūpestingai nuplaukite klijų liekanas.
 • Dažniausiai pakanka nudažyti vieną kartą, jei pasirinkta spalva nelabai skiriasi nuo senosios. Nepirkite pigių dažų ; maža kaina dažniausiai reiškia, kad teks dažyti du kartus.
 • Neapsiriksite pasirinkę pusiau matinius akrilinius dažus. Jais galima dažyti įvairius paviršius. Virtuvei ir prieškambariui tinka kiek labiau blizgantys, vandeniui atsparūs dažai. Akriliniai dažai gali būti skiedžiami vandeniu.
dazymas kambarys
Reikalingi įrankiai
 • Dažykite voleliu. Dažant įprastais dažais tinka ir paprastas volelis. Taip pat prireiks 35 – 50 mm pločio teptuko.
 • Grindų apsaugai geriau naudoti statybinių prekių parduotuvėse parduodamą kartoną.
 • Lipnia juostele apsaugokite sienų pakraščius ir priklijuokite kartoną . Tiksliai pažymėkite lubų ribą.
 • Teptuku dažykite tas vietas, kurių volelis nepasiekia. Dažniausiai lubų linija nuleidžiama 1 – 2 cm, nors galima uždažyti iki pat lubų ir sienų susikirtimo briaunos.
 • Reikia palikti tarpą tarp lubų ir sienos, jeigu apmušalų viršų norite papuošti dekoratyvine juosta.
 • Į indelį įpilkite truputį dažų ( vos keletą centimetrų ). Pamirkykite volelį ir dažykite, kol dažai tolygiai pasiskirstys.
 • Jeigu įpusėję turite nutraukti dažymą, įdėkite dažus ir volelį į polietileno maišelį ir užklijuokite lipnia juosta. Po dažymo įrankius išplaukite vandeniu.

SVARBIOS SMULKMENOS :

Ištepę apmušalo juostą klijais, sulenkite ją pusiau — taip bus lengviau paimti, be to , lygiau pasiskirstys klijai.

Palikite, kad įsigertų klijai. Ant apmušalų etikečių turėtų būti nurodytas laikas, kurio reikia apmušalams įmirkti.

SENI apmušalai

Pirmiausia reikia nuplėšti senus apmušalus, nesvarbu, ar dažysite, ar klijuosite naujus.

Jeigu seni apmušalai atšokę per siūles, atplyšę arba jų yra keli sluoksniai, tai juos tikrai teks nuplėšti.

 • Derindami senus apmušalus ir akrilinius dažus, galite labai patraukiai atnaujinti sieną. Norint pašalinti senus apmušalus, reikia daug vandens. Todėl nepamirškite ant grindų patiesti plėvelės. Į vandenį, kuriuo drėkinsite senus apmušalus, įpilkite šiek tiek indų ploviklio arba praskieskite apmušalų klijais, kurie šiek tiek „ sutirštins „ vandenį.
 • Sudrėkinkite senus apmušalus šepečiu, kempine arba plaušine. Kai vanduo susigers, pradėkite plėšti. Jeigu ant sienos yra keli apmušalų sluoksniai, plėškite juos po vieną. Apmušalų likučius nugramdykite metalizuotu šepečiu, švitriniu popieriumi ar kitu aštriu įrankiu.
 • Parduodamos ir specialios priemonės apmušalams nuimti. Jos pilamos į vandenį, kaip ir tapetų klijai. Parduotuvėse jau yra elektrinių garo plėšiklių , skirtų apmušalams nuimti.

Pašalinę senus apmušalus, nuplaukite nuo sienų klijų likučius, užtaisykite plyšius ir nušlifuokite paviršių. Jei, pakeitę apmušalus , norėsite pakabinti daiktus senosiose vietose, įkiškite į esančias skylutes degtuką arba pagaliuką taip, kad jis kyšotų maždaug 0,5 cm.

APMUŠALŲ KLIJAVIMAS

Apmušalus ir visas klijavimui reikalingas priemones pirkite specializuotose parduotuvėse – čia pamatysite, kaip apmušalai atrodo ant didelio paviršiaus. Jose rasite ir dekoratyvinių juostų.

Kruopščiai išmatuokite sienų paviršiaus plotą, o pardavėjas patars, kiek rulonų apmušalų jums pirkti. Galite ir patys paskaičiuoti, kiek tapetų jums prireiks. Jeigu ketinate klijuoti didelius paviršius, jums prireiks specialaus stalo klijams tepti, nes grindys ar paprastas stalas tinka tik nedideliam darbui. Jeigu specialaus stalo neturite — nieko baisaus. Galite uždėti ant kėdžių dvejas duris, prieš tai išėmę rankenas.

Paprastai apmušalai klijuojami taip, kad tarp jų ir lubų liktų tarpas. Jeigu tarpo palikti nenorite, vis viena palikite maždaug 2 cm. Jei kambario lubos aukštos, galite palikti didesnį tarpą, o apmušalų viršų papuošti dekoratyvine juostele.

Apmušalų apačioje palikite maždaug 0,5 cm tarpą virš gridjuostės. Prieš klijavimą grindjuostės nuimti nereikia, bet vėliau būtina nudažyti. Nuimkite rozečių dangtelius. Nepamirškite prieš tai išjungti elektros srovės. Sienose esančius elektros lizdų dangtelius galite užklijuoti kaip ir visą paviršių arba iškirpti apskritimą ir užklijuoti atskirai.

Kampų klijavimas yra tikras išbandymas. Pasistenkite , kad ties kampu klijuojama apmušalo juosta užsilenktų maždaug 5 cm ant kitos sienos.

DEKORATYVINĖS juostos klijavimas ir puošyba

Yra daug būdų nuobodžioms lygioms sienoms papuošti. Vienas jų — dekoratyvinės juostos. Paprastai jos klijuojamos taip pat kaip apmušalai, bet būna ir tokių , kurių blogoji pusė iš karto ištepta klijais — belieka tik sudrėkinti. Dekoratyvinę juostą galite pasidaryti ir patys — iškirpkite iš vienspalvių ar margų apmušalų. Vietoj popierinės juostos galite naudoti dažytą arba lakuotą karnizą. Dažytų sienų viršų galite papuošti raštais. Tam prireiks šablono – popierinės juostos su iškirptu piešiniu. Užklijuokite šabloną ant sienos ir uždažykite jį. Kai dažai nudžius, šabloną nuimkite.

Pats seniausias būdas vienspalvėms sienoms puošti — natūralūs kempinės ar kokio nors audinio atspaudai. Atspaudų spalva turėtų būti nekontrastinga, priderinta prie pagrindo.

Dažytojai turi specialų prietaisą, kuriuo išgauna „ taškytos „ sienos efektą. Po tokio dažymo dažai išlyginami voleliu. Sienų paviršių galite papuošti įvairiais raštais. Yra specialūs dažai, į kurių sudėtį įeina spalvotos ar metalinį blizgesį turinčios dalelės, todėl jie tinka puošybai.

MEDŽIO apdaila

Nepataisomai suskilusias ar nelygias sienas apkalkite dailylentėmis. Lenteles galima klijuoti, bet geriausia jas prikalti ant medinių skersinų. Po lentelėmis įkalamas pleištas arba specialūs paaukštinimai, išlyginantys sieną. Horizontalios lystelės storis paprastai yra 33 – 50 mm, plotis—45 – 50 mm. Jos tvirtinamos maždaug kas 60 cm. Langų rėmai ir durų staktų apvadai parenkami tokio pat storio, kaip ir dailylentės. Neužkalkite rozečių ir elektros lizdų dangtelių.

Tarp sienos ir dailylenčių galima įterpti teroizoliacinį sluoksnį, sulaikantį garsus ir šilumą.

Sienas galima apkalti įvairiausiomis medžio arba gipso kartono plokštėmis. Gipso kartono plokštės puikiai išlygina sienas, jas galima apklijuoti apmušalais arba nudažyti.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
 1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy