Oro Kondicionieriai

oro kondicionieriusLietuvos rinkoje pirmieji oro kondicionieriai (lietuviškai – oro vėsintuvai) atsirado prieš daugiau nei dešimtmetį, o pastaruoju metu tapo itin populiaria preke. Birželį Lietuvą užklupę karščiai ne vieną privertė susimąstyti apie tai kur, kokį ir kiek kainuojantį kondicionierių verta pirkti.

Oro kondicionieriumi vadinamas prietaisas, kuris vėsina, palaiko patalpoje nustatytas sąlygas: temperatūrą ir drėgmę. Įrenginio pagrindas – kompresorius, panašus į buitinio šaldytuvo. Įprastu režimu jis šaldo į kambarį įleidžiamą orą. Kondicionavimas nėra vien paprastas vėsinimas, nors neretai būtent taip ir galvojama. Kondicionuojamas oras pakeičiamas taip, kaip pageidaujama. Jis gali būti pašildomas, vėsinamas, filtruojamas, palaikoma cirkuliacija, taip pat parenkamas pageidaujamas santykinis patalpos oro drėgnumas. Visi šie veiksniai lemia kokybišką gyvenimą, gerą žmonių savijautą ir sveikatą, padeda sukurti švarias, sveikas gyvenimo ir darbo sąlygas.

Stacionarieji ir mobilieji oro kondicionieriai

oro kondicionieriai

oro kondicionieriai

Kondicionieriai skirstomi į dvi rūšis: į stacionariuosius ir mobiliuosius. Vienas iš pagrindinių mobiliųjų kondicionierių privalumų yra toks, kad jį nusipirkus eksploatuoti galima pradėti beveik iš karto, kai pargabenamas iš parduotuvės. Be to, įrenginys lengvai transportuojamas, o jo paruošimas darbui nereikalauja daug laiko. Laikinai kondicionierių naudoti galima paprasčiausiai išvedant ortakį į lauką pro langą ar duris. Mobiliųjų ir stacionariųjų kondicionierių kainos panašios.

Stacionarieji oro kondicionieriai susideda iš 2-jų atskirų dalių arba blokų, sujungtų variniais vamzdeliais. Išorinė bloko dalis tvirtinama pastato išorėje, vidinė įrengiama toje patalpoje, kurią planuojama vėsinti. Stacionarieji vėsintuvai skirstomi į sieninius, palubinius, kasetinius, kanalinius (ortakinius), be to jų būna „split” ir „multi split” tipų. „Multi split” tipo įrenginys pasižymi tuo, kad keli vidiniai blokai jungiami prie vieno išorinio bloko.

Naudingi patarimai

Keletas naudingų patarimų žmonėms, nusprendusiems įsigyti oro kondicionierių.

Atvykę į specializuotą saloną, pirmiausia turėtumėte konsultantui papasakoti ko tikitės iš kondicionieriaus, kokios jo atliekamos funkcijos jus labiausiai domina. Kondicionierius gali tik vėsinti patalpas, bet yra ir tokių, kurie prireikus gali ir šildyti.

Tada svarbu apsispręsti dėl to, koks kondicionieriaus kompresoriaus tipas jums priimtiniausias. „Inverter” tipo kompresoriai reikalauja iki 30 % mažesnių elektros sąnaudų nei „on/ off” tipo, o ir veikia tyliau.

oro kondicionieriaiReikia atsižvelgti į patalpų, kurias planuojate kondicionuoti plotą. 1 kw šalčio vidutiniškai atvėsina 8-15 m2 patalpos ploto. Jeigu rinksitės kondicionierių su šildymo funkcija, jo parametrai bus tokie: 1 kW – 10-15 m2. Vadinasi. 40 m2 patalpai vėsinti reikėti) apie 3,5 kw galingumo kondicionieriaus.

Kuo jūsų namas ar butas didesnis, kuo daugiau jame gyventojų, kambarių, langų ir prietaisų, spinduliuojančių šilumą, tuo stipriau jį reikės vėsinti. Akivaizdu, kad tokiu atveju reikia įsirengti daugiau gaivintuvo vidinių blokų.

Jūsų išsirinktos prekės kaina priklausys nuo gamintojo ir, žinoma, nuo įrenginio techninių parametrų bei atliekamų funkcijų.

Kondicionieriaus techninė priežiūra nėra sudėtinga. Individualiuose namuose, butuose pakanka kartą per metus išvalyti filtrus. Įmonėse, įstaigose, kuriose oro gaivintuvas naudojamas dažniau ir intensyviau, tai daryti reikėtų dažniau.

oro kondicionieriaiProblemų dėl kondicionieriaus veikimo neturėsite, jei kreipsitės į profesionalus, puikiai išmanačius savo darbą. Tik savo srities specialistai kokybiškai įrengs, naudos geriausias medžiagas ir naujausias technologijas.

Tad tokie būtų patarimai, planuojantiems įsigyti kondicionierių. Sakoma: skubėjimas – klaidų tėvas, tad apie gerą investiciją derėtų pagalvoti iš anksto, o ne tada, kai dėl karščio sumažėja darbingumas ar ima šlubuoti sveikata.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy