Oro Kondicionieriai. Centrinis Kondicionavimas

oro-kondicionavimasAtskiri oro kondicinieriai namuose yra gan nepraktiška ir gali smarkiai įtakoti elektros sąskaitos dydį. Vertėtų pagalvoti apie centrini oro kondicionavimą.

Centrinis oro kondicionierius – tai sistema, kuri vėdina iškart visą namą ar pastatą. Centrinė kondicionavimo sistema pučia šaltą ir nusausintą orą per specialus ortakius ir išnešioja po visą namą. Dažniausiai tokios sistemos naudoja oro pūstuvą ir ortakių sistemą vėsaus oro išnešiojimui. Tai, aišku, skiriasi nuo nešiojamų kambarinių ar prie lango montuojamų kondicionierių, kurie sukonstruoti vėdinti tik vieną kambarį, o ne visą namą.

Oro kondicionieriai vėsindami orą veikia panašiu principų kaip šaldytuvai. Kondensatorius, kompresorius ir garintuvas veikia išvien, kad atliktų vėsinimo procesą. Tipinė oro kondicionavimo sistema turi kompresorių ir kondensatorių lokalizuotą pastato išorėje, o garintuvas įtaisytas oro sraute. Visi šie prietaisai sumontuoti kaip vienas įrengimas.

oro-kondicionierius-centrinis

Centrinis oro siurblys siurbia kambario orą per grįžtamąjį vamzdį, atvėsina, išdžiovina ir išfiltruoja, o tada pučia atgal į kambarius per oro padavimo angas. Visa kondicionavimo sistema kontroliuojama termostato, kuris įjungia/išjungia sistemą pagal nustatytą režimą. Dažnas atvejis, kai tas pats termostatas atsakingas ir už oro kondicionavimo ir  už šildymo sistemą, taigi, atlieka 2 darbus.

Įsidėmėkite, kad ši sistema nėra pigi ir atsiperka tik po kurio laiko, kadangi oro angos turi būti išvedžiotos po visą namą į kambarius, ir, kad tai būtų padaryta, dažnai tenka ardyti palėpes ar grindis. Jeigu jūsų namai nėra pritaikyti lengvai instaliacijai, tada turbūt geriausias variantas būtų stacionarūs kambariniai oro kondicionieriai.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy