Baseino Teršalai

Yra nemažai teršalų, galinčių sugadinti baseino vandenį. Vieni teršalai gali pakenkti žmonėms ir sudirginti odą, kiti teršalai pakeičia baseino vandens spalvą ir skleidžia kvapą, tačiau gali būti nepavojingi sveikatai:

  • Mikroorganizmai – Yra daugybė mikroorganizmų rūšių, kurie būdami vandenyje kenkia žmogaus sveikatai ir skleidžia nemalonų kvapą.Į mikroorganizmus įeina bakterijos, virusai, dumbliai, parazitai ir kt. Kaip mikrooganizmai patenka į baseiną? Dažniausiai jie į baseiną patenka per jame besimaudančius žmones. MIkroorganizmai nuo žmogaus odos patenka į vandenį ir jį užteršia. Taipogi jie gali patekti nuo žmogaus plaukų ir prakaito ir seilių;
    Baseino užsiteršimas mikroorganizmais labiausiai būdingas negiliems baseinams su cirkuliacijos sistema.
    Dumbliai – dažniausia baseinų vandens problema ir gali sukelti daugiausia problemų jei vanduo netinkamai valomas.
  • Ištirpę teršalai – Yra daugybė būdų, kaip baseinas užsiteršia, pav. per žmonių išskiriamą prakaitą. Jame yra ištirpę nemažai druskų, amino rugščių ir šlapalo. (Amino rugščių sukeliamas problemas baseine plačiau nagrinėja straipsnis: Iš kur atsiranda nemalonus baseino kvapas?). Kai ištirpusios druskos reaguoja su vandens dezinfekcinėmis medžiagomis, susidaro šalutiniai. Tai dažniausiai pasireiškia pakitusia baseino vandens spalva ir nepageidautinais kvapais. Vis dėlto dažniausiai problema tik estetinė ir žmogaus sveikatai didelio pavojaus nėra.
PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy