Kaip Rasti Skylę Lauko Baseine

lasejimas Jeigu jums dažnai tenka pildyti lauko baseiną papildomu vandeniu bent 5 cm per savaitę, tai greičiausiai baseine kažkur atsirado skylė. Baseinas praranda kažkiek vandens per garavimą, kita dalis išsitaško, dar kita dingsta valant baseino filtrą.

Žingsniai norint rasti skylę baseine.
1) Pirmiausia patikrinkite, kas akivaizdu. Ar nėra nutekėjimų iš šonų? Pažiūrėkite atidžiau į filtrą, pompą, kaitintuvą ir kranų vožtuvus. Patikrinkite žemę, ar nėra drėgnų dėmių? Apeikite aplink baseiną, patikrinkite įrangą. Ieškokite įtrūkimų ties visais sujungimais, skimeriais, vandens grąžinimo vožtuvais, povandeniniais šviestuvais, baseino laipteliais ir kampais. Jeigu įtariate konkrečią vietą leidžiant vandenį, patariame kelis nustatymo metodus:

2) Pažymėkite vandens lygį ties skimeriu naudodami pleistrą ar spec. pieštuką vandeniui. Patikrinkite vandens lygi po 24 valandų. Baseinas neturi prarasti daugiau nei 6-7mm vandens per dieną. Kitu atveju manoma, kad yra skylė.

3) Kibiro testas. Pastatykite kibirą su vandeniu ant baseino laiptelių taip, kad vandens lygis kibire ir baseine būtų vienodas. Kad kibiras laikytusi vietoje įdėkite į jį akmenį ar kitą sunkų daiktą. Isitikinkite, kad vandens lygis yra vienodas ir kibire, ir baseine, tada pažymėkite vandens lygi iš vidaus ir iš išorės ant kibiro sienelių. Vandens lygį patikrinkite po 24 valandų. Jeigu vanduo greičiau senka iš baseino negu iš kibiro, tada vėl įtariama baseine skylė. Šis testas turi turi būti atliktas 2 kartus, su įjungtu ir išjungtu siurbliu.
4) Skylės baseine lokalizavimas. Jei nustatėte, kad baseinas praranda vandenį per atsiradusią skylę, išjunkite filtravimo sistemą ir stebėkite, ties kuria vieta vanduo nustoja kritęs. Plastikiniai baseinai privalo nuolatos būti pripildyti vandens. (Toliau testo nebetęskite, jeigu jūsų baseinas yra plastikinis ir vanduo sparčiai senka. Nuolatos pilkite papildomo vandens ir iškvieskite baseinų specialistą.) Jeigu vanduo nustoja kritęs ties skimerio angos apačia, greičiausiai skylė yra skimeryje arba filtravimo sistemoje (įskaitant vamzdžius). Jeigu vanduo sustoja kritęs ties baseino įmontuotomis baseino lempomis, tada skylė įtariama apšvietimo įrangos instaliacijoje. Jeigu vanduo senka taip pat sparčiai ir žemiau lempų, tada skylė gali būti baseino dugne.
Įtarimas, kad skylė filtravimo sistemoje.baseinas
Jeigu yra oro burbuliukų vandens grąžinimo angoje, kai įjungtas vandens siurblys, tai skylė yra vandens įtraukimo į filtravimo sistemą pradinėje dalyje. Patariama patikrinti, ar sandariai uždengtas pumpavimo rezervuaras, ar O-žiedas pakanamai suteptas alyva ir geros būklės. Jei daugiau vandens prarandama, kai įjungtas pumpavimas, tai nutekėjimas yra vandens grąžinimo linijoje. Patikrinkite, ar vanduo neteka per atgalinio praplovimo ir kanalizacijos vamzdį.
Įtarimas, kad skylė yra skimeryje, lempose ar pačiame baseino korpuse.
Tokiu atveju turėtumėte ieškoti plyšio, angos ar įtrūkimo.
5) Dažų arba ph indikatoriaus testas. Įlašinkite vandens dažų ar ph reagento į baseiną ir stebėkite, kaip plinta dėmė. Galbūt pamatysite, kaip ją traukią į kurią nors vieną baseino vietą. Šį bandymą atlikite išjungę filtravimo sistemą.
6) Skylių taisymas.

Skimerio įtrūkimai. Dažniausiai pasitaikantis nutekėjimas yra ties plastikinio vamzdžio ir betoninės dalies lietimosi vieta. Tai lengvai sutvarkoma naudojant baseino glaistu.
Lempų plyšiai. Dažnai pasitaiko, kad izoliacinė juosta susidėvi ir susidaro plyšis per kurį prateka vanduo. Šio tipo skyles daug sunkiau užtaisyti. Egzistuoja keli metodai, kaip lopyti blogus izoliacijos sujungimus. Dviejų dalių stipriais epoksidiniais klijais su glaistu, silikonu ar kamšalu.
Baseino įtrūkimai. Paprasčiausiai uždėkite lopą su specialiu baseinų lopymui skirtu rinkiniu. Jeigu skylė po vandeniu, naudokite vandeninį lopą.
7) Daug skylių nepavyksta aptikti naudojant metodus, aprašytus aukščiau. Tada pats metas kviesti  baseinų meistrus. Dauguma skylių gali būti aptiktos ir sutaisytos be kapitalinių įdėjimų. Kai kurie profesionalūs skylių taisymo metodai yra: Suspausto oro pūtimas per filtravimo sistemą metodas. Oras pakeičia vandenį vamzdyje, kol pasiekia skylės vietą, tuomet oro burbuliukai pradeda veržtis iš skylės vietos, ir galima ją nustatyti. Kitas skylės buvimo indikatorius yra negalėjimas palaikyti pastovaus slėgio vamzdyje. Speciali video kamera yra įleidžiama į vamzdį ir zonduoja jį stebėdama, kur gali būti skylė. Super jautrūs mikrofonai gali išgirsti, kurioje vietoje oras veržiasi lauk iš vamzdžio. Tokie nustatymo metodai yra gana brangūs.
8) Baseino skylių supratimas. Baseino vandentiekio sistemos veikimo schema: Pagrindinė baseino vandentiekio ir filtravimo sistema yra nesudėtinga. Vanduo per skimerį ir tolesniais vamzdžiais traukiamas naudojant vandens siurblį. Vanduo tada keliauja per požeminę sistemą, kur yra stumiamas per koštuvus, filtrus ir kaitinimo sistemą. Papildomai vanduo dar gali būti perleidžiamas per chlorinatorius, o tada jau galiausiai išgrynintas ir išvalytas atgal į baseiną. Be šios uždaros sistemos, kur visas vanduo juda neturėdamas kontakto su išore yra ir kitų sistemų, kurios veikia nehermetiškoje aplinkoje. Dauguma baseinų turi atvirą vandens lygio palaikymo sistemą, kai šis nukrenta žemiau kritinės ribos. Daugelis pamiršta neslėginį vamzdį nuo skimerio žemyn iki drenažo vamzdžio, kuris atnaujinant baseino įrangą dažnai pamirštamas. Vandentiekio sistemos yra dažna vandens nuostolių baseinuose priežastis dėl daugelio priežasčių: vamzdžių medžiagos kokybės, įrengimo kokybės, amžiaus, konfiguracijos ir dirvožemio sąlygų. Prieš pradėdami ardyti vandentiekio sistemą, pirmiausia izoliuokite pastebėtą skylę vamzdyje ar baseine.

PrastaiPuiku (4 votes, average: 5.50 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy