Nemalonus Baseino Chloro Kvapas

104/365Baseino dezinfekcija atliekama chloro ar bromo junginiais. Jeigu prie baseino užuodžiate nemalonų chloro kvapą, neskubėkite kaltinti baseino prižiūrėtojo, kad pripylė perdaug chloro. Iš tikrųjų viskas yra kiek kitaip.

Norint apsisaugoti nuo baseino vandenyje galinčių susidaryti ligų sukėlėjų, vanduo turi būti veikiamas dezinfekuojančiomis priemonėmis, kurios pašalins visus mikroorganizmus. Populiariausias dezinfektorius yra chloras, kuris į vandenį dedamas kaip druskos junginys su kalciu arba chloru (kalcio hipochloritas arba natrio hipochloritas).

Patekęs į vandenį chloras reaguoja sudarydamas įvairius junginius, iš kurių daugiausiai hipochlorito rūgštį. Šį rūgštis naikina visus vandenyje esančius mikroorganizmus tirpdydama ląstelių membranas ir oksiduodama tirpdo viduje esančius jų fermentus. Kiti dezinfektoriai, kaip bromas, veikia panašiai kaip ir chloras.

Viena chloro rūgšties problema yra ta, kad ji nelabai stabili veikiama saulės spindulių ir kitų vandenyje esančių elementų. Vienas iš būdų to išvengti, tai stabilizuojančių priedų naudojimas kartu su chloru.

Netgi esant šiem stabilizatoriams chloras gali reaguoti su kitais chemikalais vandenyje ir sudaryti junginius, nebeturinčius dezinfekuojančių savybių. Pavyzdžiui, hipochlorito rūgštis gali reaguoti su amoniaku, randamu šlapime, ir suformuoti įvairius chloraminus.

Chloraminai yra ne tik prasti dezinfektoriai, bet jie dirgina odą ir akis bei turi nemalonų kvapą. Skiriamasis viešųjų baseinų kvapas ir akių graužimas iš tikro susijęs su chloraminais, o ne su hipochlorito rūgštimi. Stiprus kvapas iš tikro reiškia, kad laisvo chloro (hipochlorito rūgšties) yra netgi per mažai, o ne per daug.

Kad asikratytų nemaloniai kvepiančių chloraminų, baseinų prižiūrėtojai taiko vadinamąją chloro šoko terapiją, kai į vandenį pripilama žymiai didesnė chloro dozė nei paprastai. Taip išvalomas organinis užteršimas ir kiti nereikalingi junginiai.

Chloramino susidarymas taipogi susijęs su baseino vandens pH. Jis rekomenduojamas nuo 7,2 iki 7,8. Baseino vandens pH reguliuojamas dedant atitinkamai šarminių (geriamosios sodos) ar rūgštinių medžiagų (druskos rūgšties), kurios didina arba mažina pH reikšmę.

Taigi, norint išvengti nemalonaus lauko ir vidaus baseino kvapo reikia vengti vandens užteršimo papildomais chemikalais.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy