Blogas Burnos Kvapas

 

blogas burnos kvapas

Geriausia, kad nebūtų jokio kvapo. Metų, ledinukų ar kitoks dvelksmas išduoda, kad kažkas slepiama. Tad ką daryti, jei iš tiesų yra ką slėpti?

Kaip atgaivinti burnos kvapą

Svarbiausia – išsigydyti ligą, dėl kurios sklinda nekoks kvapas. Ir, žinoma, daugiau dėmesio skirti burnos higienai. Svarbu žinoti, kad varginamiesiems halitozės tinka ne bet kokia dantų pasta. Jos sudėtyje turėtų būti antibakterinių medžiagų (chloro dioksido, chlorido cetilpiridono ir pan.). Jos bent trumpam sumažina bakterijų kiekį burnos ertmėje. Pagal tuos pačius požymius reikėtų rinktis ir burnos skalavimo skystį.

my pumpkin has a bad case of halitosisSu šiuo keblumu susiduria beveik kiekvienas. Nekoks kvapelis iš burnos sklinda po nakties miego. Tereikia išsivalyti dantis, ir bėdos kaip nebūta. Tačiau medikai sako, kad kas ketvirtą žmogų vargina liga, vadinama halitoze, kurios pagrindinis simptomas – nemalonus burnos kvapas. Dažniausios halitozės priežastys – sugedę dantys, dantenų ar burnos ligos. Todėl pirmiausia reikėtų kreiptis į odontologą. Tiesa, šis specialistas padės ne kiekvienam. Maždaug 10% halitozės atvejų būna dėl kitų ligų: ausų, nosies ar gerklės, virškinimo organų negalavimų, plaučių, inkstų ligų, endokrininės sistemos sutrikimų.

Beje, pagal burnos kvapą netgi galima nustatyti diagnozę.

Sieros (sugedusių kiaušinių) kvapą skleidžia gendantys baltymai. Jei pavalgius skauda pilvą, jis gurgia, truputį pykina, galima įtarti gastritą su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu.

Rūgšties kvapas paprastai būna gastrito su padidėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu arba skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligės požymis.

lipGaižus kvapas ir kartus skonis burnoje lydi kepenų ir tulžies pūslės ligas. Be to, liežuvis dažnai būna padengtas geltonos spalvos apnašomis.

Acetono kvapas iš burnos sklinda diabetikams, bet gali būti ir sutrikusios kasos veiklos požymis.

Pasitaiko, kad iš burnos sklinda išmatų kvapas. Tai – žarnų nepraeinamumo simptomas.

Šlapimo tvaikas išduoda, kad reikia ieškoti inkstų ligos.

Greita pagalba

Ką daryti, jei iš burnos sklinda nekoks kvapas (suvalgius svogūnų, česnakų, išgėrus vyno), o reikia tuoj pat eiti į žmones?

■    Jei nėra galimybių išsivalyti dantis, galima pakramtyti gumos, pasipurkšti burnos gaivikliu. Trumpam, bet padės!

Somebody Tooted!■    Sukramtyti gabaliuką petražolės ar saliero šaknies. Kiekvieną kąsnį kuo ilgiau palaikyti burnoje. Labai veiksminga!

■    Neblogai kvapą naikina obuoliai. Jie turėtų būti kuo kietesni.

■    Galima pakramtyti kavos pupelių. Beje, jų patogiau nešiotis nei petražolių ar salierų.

■    Labai naudinga pusryčiams valgyti avižinės košės. Nustatyta, kad ji skatina seilių išsiskyrimą. Seilės – geriausias burnos ertmės ploviklis.

■    Dantenas patrinti išgliaudyto graikinio riešuto pusele.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy