Dušai (trapai ir latakai)

mergina dusasNaujos statybos buto dušo kabinos įrengimas. Jeigu vadinamojo padėklo ketinate nedėti, lieka vienintelė išeitis arba latakas, arba trapas.
Trapas arba latakas – tai ne tik inžinerinis, bet ir dizaino elementas, nes jų būna įvairaus stiliaus, formų, galima įmontuoti netgi šviečiančius. Kai dušas įrengiamas be padėklo, grindys daromos su nedideliu nuolydžiu arba išklojamos specialiomis keraminėmis plytelėmis – jų vienas galas plonesnis.
Dušo trapas paprastai būna su kvadratinėmis arba apvaliomis grotelėmis, pro kurias vanduo subėga į nuotėkį. Trapas visada būna su sifonu -jis nepraleidžia nemalonaus kvapo iš kanalizacijos vamzdyno.

Dušo latakas atlieka tokias pat funkcijas kaip ir trapas, t. y. į jį subėga vanduo, o iš kanalizacijos vamzdyno nesklinda blogas kvapas. Tik latakas būna pailgos formos. Papildomos dušo latako funkcijos ir savybės – estetinis vaizdas, galimybė atskirti sausą ir šlapią zonas, patogiau ir lengviau montuoti. Kitaip tariant, trapas yra taškinis būdas vandeniui surinkti, o latakas – linijinis.

Trapo ar latako privalumas tas, kad vonios kambaryje erdvės lieka daugiau nei įrengus dušo kabiną su padėklu. Beje, tokiu atveju nebūtina ir dušo kabina – galima tiesiog pakabinti drėgmės nepraleidžiančias užuolaidas arba palikti visai atvirą erdvę.

duso galvute

dušo galvutė

Į ką atkreipti dėmesį renkantis trapą arba lataką:
• Jei duše nusprendėte įrengti trapą ar lataką, patartina rinktis su pakeliamomis grotelėmis – bus lengviau išvalyti nešvarumus.
• Kad nesklistų nemalonus kvapas iš vamzdyno, trapas arba latakas turi būti su sifonu.
• Dušo arba vonios kambaryje būtina hidroizoliacija.
• Patartina apšiltinti grindis, nes plytelės šaltos – nemalonu stovėti basomis.
• Lataką galima sumontuoti priešais dušo kabinos įėjimą – tai bus apsauginis barjeras, kad neprabėgtų vanduo.

PrastaiPuiku (2 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy