Vonios Kambario Įrengimas

Vonios kambarį planuokite labai rūpestingai, ypač jeigu jis mažas arba pernelyg ilgas ir siauras. Pirmiausia jį išmatuokite ir, atsižvelgę į visus išlenkimus ir nišas, tiksliomis proporcijomis pažymėkite milimetriniame popieriuje masteliu 1:20. Šiame plote bandykite įvairiais variantais išdėlioti tokiu pat masteliu iškirptus būtinų baldų ir santechnikos modelius. Skirkite pakankamai erdvės, kad galėtumėte patogiai įrengti santechniką, pavyzdžiui, atstumas nuo klozeto iki kito santechnikos objekto turėtų būti ne mažiau kaip 60 cm. Stenkitės išvengti kampų ir briaunų – tai apsunkins tvarkymą.

Darth ShaveVonia ir dušas. Jei patalpa gana didelė, įsirenkite ir dušą, ir vonią, bet dėl vietos taupymo galite atsisakyti vonios, ypač tada, jei bute gyvens jauni, darbais užsiėmę žmonės. Be to, dušas sunaudoja mažiau vandens. Jei vonios kambaryje bus tik dušas, atskirkite jį nuo likusios patalpos tvirta, mūrine sienele, stiklinėmis durimis arba lengva, stumdoma pertvara. Jei patalpa maža ir tarpinės sienos išmūryti neįmanoma, verčiau rinkitės dušo kabiną su stumdomomis (ne varstomomis) perregimomis (ne matinėmis) durimis ir sekliu padėklu. Tokia dušo kabina iš karto pritvirtinama prie plytelėmis išklotos sienos. Jei vonios kambaryje užtenka vietos tik voniai, dušu galite naudotis stovėdami vonioje, o vietoj vonios užuolaidos įsirenkite stumdomą sienelę. Norėdami ją pritvirtinti prie sienos ir lubų, prisukite specialius profilius.

Santechniką rinkitės labai rūpestingai, nes ja intensyviai teks naudotis daugelį metų. Reikalingą informaciją apie įvairių įmonių pasiūlymus rasite internete, bet dar geriau būtų pasikonsultuoti su patyrusiu ir sąžiningu parduotuvės konsultantu. Atkreipkite dėmesį į santechnikos kainą (geras dušas yra nepigus) ir kokioje valstybėje ji pagaminta (deja, kinų gaminiai slepiasi po Europos valstybių žymenimis). Beje, kaina proporcingai didėja atsižvelgiant į dizainą.

Dušas, sukuriands lietaus efektą (Powered by Air), naudoja keturis kartus mažiau vandens negu paprastas, nes 1 litrui vandens tenka 3 litrai oro.

Gerai apgalvokite, ar verta įsigyti labai brangią garinę dušo kabiną su daugybe įvairių funkcijų. Patirtis sako, kad žmonės retai naudojasi tokios kabinos teikiamomis galimybėmis – jiems mielesnė kaimo pirtelė.

bath-roomKlozetas. Įsigydami naują klozetą išsiaiškinkite, iš kurios pusės prie jo bus prijungiamas vandens įvadas (iš apačios ar iš šono) ir kaip vanduo ištekės iš jo -vertikaliai (statmenai į grindis), horizontaliai ar 45° kampu. Klozetas vertinamas ir pagal tai, kaip nusiplauna kriauklės turinys. Naujausi klozetų modeliai neprisukami varžtais prie grindų, o priklijuojami specialiais klijais.

Pastaraisiais metais didelę paklausą turi sieniniai klozetai, jie sumažina ankštumo įspūdį vonios kambaryje, tačiau – priešingai paplitusiai nuomonei – vietos nesutaupo, nes dėžę su vandens nuleidimo mechanizmu reikia įmontuoti į sieną. Naujausiuose tualeto kriauklių modeliuose vandens nuleidimo dėžėje yra padarytas specialus skyrelis Fresh WC strypeliams, – kaskart, kai nuspaudžiamas vandens nuleidimo mygtukas, klozetas prisipildo putojančio, kvapnaus vandens.

Skalbyklė. Geriausia būtų skalbyklę pastatyti ūkinėje patalpoje, bet jei tokios nėra, ją įtaisykite vonios kambaryje arba virtuvėje netoli kriauklės. Jeigu vonios kambarys yra gana didelis, skalbyklė (ir skalbinių džiovintuvas) turėtų būti atokiau nuo dušo kabinos ir vonios. Mažoje patalpoje džiovintuvą galite pritvirtinti virš skalbyklės. Jeigu ji statoma vonios kambaryje, prijunkite ją taip, kad nešvarus vanduo iš karto subėgtų į kanalizacijos vamzdį, o ne į vonią. Vonios kambaryje numatykite vietą ir nešvarių skalbinių pintinei

Sienos, grindys, spintelės, kabyklos, rankšluosčių džiovyklos, veidrodžiai.

Vonios kambario sienos pagal tradiciją būna išklotos plytelėmis, tačiau norėdami išskirtinio dizaino, vieną sieną nudažykite, apklijuokite drėgmei atspariais tapetais arba apkalkite medinėmis lentelėmis. Maži vonios kambariai dažniausiai išklijuojami mažų matmenų plytelėmis, dideli – didelių matmenų. Kad patalpa vizualiai prasiplėstų, rinkitės didelio formato šviesias plyteles tiek grindims, tiek sienoms.

Cat in SinkJei plytelių grindys jums atrodys nepakankamai originalios, klokite medines iš lentų. (Prieš tai medieną apdorokite specialiais dažais ir laku.) Šildomos grindys suteikia vonios kambariui jaukumo, tačiau papildomai dar įrenkite kokį nors šildymo elementą (antraip išėjus iš šilto dušo patalpa atrodys vėsi).

☺splendido splendente☺Vonios kambaryje būtinai reikia gerai apšviesto veidrodžio – didelis vizualiai padidins mažą patalpą. Veidrodį klijuokite tiesiog prie sienos drėgmei atspariais statybiniais klijais arba prisukite varžteliais (prieš tai stiklių dirbtuvėje išgręžki-te veidrodyje atitinkamo dydžio kiaurymes). Dėmesio! Tvirtindami prie sienos didelį veidrodį prisiminkite, kad jis yra labai trapus. Jei siena nėra idealiai lygi, veidrodis nuo mažiausio stuktelėjimo suduš.

Kad vonios kambarys būtų tvarkingas, įsigykite kelias uždaras spinteles šampūnui, skalbimo priemonėms, sausiems rankšluosčiams ir kt. Jei šis kambarys tuo pačiu metu bus ir kaip atsipalaidavimo, poilsio patalpa, pamąstykite apie įdomų besikeičiančio intensyvumo apšvietimą arba įtaisykite lentynėlę žvakėms.

Viską, kuo galėtų susižeisti vaikas (skutimosi peiliukus, plaukų džiovintuvą, manikiūro repliukes ir kt.), dėkite į lentyną su durelėmis arba taip aukštai, kad jis negalėtų pasiekti.

Jei vonios kambaryje laikote kokius nors cheminius skysčius, miltelius ir kt., jie turi būti nepasiekiamoje vietoje.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy