Karpų Gydymas

Karpas sukelia įvairių rūšių papilomos virusai, kurių priskaičiuojama per pusantro šimto tipų. Kiekvienas jų pažeidžia tam tikras kūno vietas. Išskiriamos paprastosios, plokščiosios, genitalijų karpos ir kt. Karpų This is my toe. :(dažniausiai išauga ant silpniau krauju aprūpinamų kūno dalių (jų kraujotaka sutrikusi), gleivinės bei pažeistos odos.

Daugiausia jų randasi ant rankų (plaštakų ir pirštų), taip pat pėdų, bet pasitaiko ir ant veido, lyties organų ir kt. Kadangi virusas plinta per odą ar gleivinę, užsikrėsti galima per tiesiogini kontaktą (tarkim, sveikinantis su žmogumi, turinčiu ant rankos karpų) arba per virusais užkrėstus asmens higienos daiktus. Genitalijų karpomis užsikrečiama nuo partnerio per lytinius santykius (didesnė tikimybė užsikrėsti dažnai keičiant lytinius partnerius).

Paprastai karpomis užsikrečia vaikai ir jauni žmonės, taip pat turintieji jautrią odą, nusilpusią imuninę sistemą, t. y. kurie yra mažiau atsparūs infekcijoms arba gausiau prakaituoja. Mažesnes karpas galima naikinti vietiškai įvairiais tepalais su salicilo rūgštimi: suminkština kietą karpos audinį, ir jis pamažu nusisluoksniuoja.

Karpų gydymas trunka gana ilgai. Nelygu, kokio dydžio karpa. Didesnėms ar Išplitusioms taikoma elektrokoaguliacija (prideginamos aukšto dažnio elektros srove), kriodestrukcija (šaldomos skystu azotu), lazerio terapija, o kartais ir operuojama. Pastarieji metodai skausmingi, po jų lieka randelių, be to, nėra garantijos, kad karpa neatsinaujins.

Naudinga žinoti

• Karpų negalima krapštyti, draskyti – gali išsisėti. Jeigu jų turite, naudokitės atskiru rankšluosčiu ir kt., nes virusas plinta per daiktus. Gali užsikrėsti kiti šeimos nariai.

• Dažniausiai karpas sukeliančiu virusu užsikrečiama baseinuose, pirtyse, sporto salėse. Patartina avėti tik savo avalynę, prieš išeinant pasitepti ar pasipurkšti rankas, pėdas specialiais dezinfekciniais preparatais.

• Užsikrėtus karpos gali išaugti po kelių mėnesių ar net metų. Kartais karpos išnyksta savaime. Didelės įtakos turi psichologinis nusiteikimas. Todėl ne veltui sakoma, kad veikia ir užkalbėjimai. Kai labai tikime, kad tai padės, psichiškai yra suaktyvi nama organizmo imuninė sistema, kuri pati susidoroja su karpomis. Karpas būtina gydyti, nes jos gali išplisti.

Karpos atkaklios ir klastingos. Vienai panaikinti tinka vienoks būdas, kitai, šalia esančiai, jis gali būti neveiksmingas. Tokiu atveju mėginkite kitą.

• Yra karpas naikinančių homeopatinių preparatų. Vaistą ir dozę turi parinkti gydytojas homeopatas individualiai.

• Karpų profilaktikai svarbu gerinti odos kraujotaką. Veiksmingi apsipylimai kontrastiniu dušu, ginkmedžių, kaštonų arbata, alavijų sultys įjos stiprina ir organizmo atsparumą). Į valgiaraštį vertėtų įtraukti česnakų, imbierų, aitriųjų paprikų ir kt.

• Karpų dažniau randasi nusilpus imuninei sistemai, tad reikia stiprinti organizmą. Vartokite įvairių imuninę sistemą stiprinančių vaistažolių arbatos, antioksidantų, valgykite visavertį maistą, grūdinkitės, sportuokite, nepervarkite.

• Galima lašinti ant karpos ir greipfrutų sėklų ekstrakto ar eterinio aliejaus – turi virusus naikinančių medžiagų.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
3 komentarai

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy