Kosulio Gydymas

kosulysPeršalus dėl elementaraus kosulio gydymo į ligoninę neisi, nes eilės didelės, o ir bėda ne pati didžiausia. Kada kosulį reikta slopinti, o kada vartoti atsikosėjimą skatinamųjų vaistų?

Kosulio priežasčių labai daug, tad ir gydymas skiriasi. Kosima sergant sunkiomis ligomis – plaučių vėžiu, tuberkulioze, kosima ir peršalus, susirgus ūmine infekcija, faringitu. Kosėjimas – tai apsauginė organizmo reakcija.

Kosulys gali būti sausas, erzinantis arba, kaip sako medikai, neproduktyvus – be gleivių.
Sausas kosulys dažniausiai pasireiškia dėl viršutinių kvėpavimo takų dirginimo. Toks kosulys būdingas sergant bronchų astma, gali būti vienas gastroezofaginio refliukso simptomų.

Vakarų šalyse ši virškinamosios sistemos liga, kurią lemia modernėjančio gyvenimo būdo bei “greito maisto” restoranai, labai populiarėja, sergamumas siekia 10-30 proc. Sausą kosulį, dirginantį, neleidžiantį pailsėti naktį, reikia slopinti. Tam skiriama specialių vaistų.

Produktyvus kosulys, kai atkosima gleivių arba jaučiamas drėgnumas kvėpavimo takuose, dažniausiai yra bronchito požymis. Lėtinės plaučių ligos taip pat yra lydimos kosulio, tačiau jis neslopinamas. Jeigu tai būtų daroma, būtų leidžiama infekcijai vešėti.

Day 59, Project 365 - 12.18.09

 

Mokslo tyrimai ir praktika įrodė, kad lėtinėms plaučių ligoms gydyti vaistų nuo kosulio ilgą laiką vartojimas nėra efektyvus.

Kai kosulio kilmė – peršalimas, jį gydyti patariama “naminėmis” liaudiškomis priemonėmis: arbatomis, inhaliacijomis, tepalais su eteriniais aliejais.

Jei kosulys vis dėlto nepraeina, rekomenduojami vaistai – mukolitikai. Juose esančios medžiagos skaldo kvėpavimo takuose susikaupusių gleivių molekulių jungtis ir taip gleives suskystina.
Tuomet jos lengvai pašalinamos iš kvėpavimo takų, kosulys rimsta, o kvėpavimas lengvėja.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy