Slogos Gydymas – 9 Žingsniai

slogos gydymasSlogą gydyti reikia nuosekliai – pradedant nuo lengvesnių priemonių, ir tik joms nepadedant griebtis rimtesnių vaistų. Ir nereikia manyti, kad sloga – tai tik paprastas nosies varvėjimas. Tai nosies gleivinės uždegimas, kuriam būdingas nosies užburkimas, išskyros, čiaudulys, niežulys. Sloga dažniausiai būna infekcinės kilmės ir pasireiškia kaip vienas iš peršalimo požymių. Slogą dažniausiai sukelia įvairūs virusai: rinovirusai, gripo, paragripo, adenovirusai ir kiti.

Susergama įkvėpus oro, kuriame yra ligos sukėlėjų, arba jų patenka per nešvarias rankas. Ypač vaikai nenori plautis rankų ir dažnai nešvarias rankas kaišioja prie nosies. Būtent todėl sloga labai paplitusi tarp mažųjų. Vaikai dažniausiai užsikrečia nuo vyresnių broliukų ir sesučių, o lankantys ikimokyklinę įstaigą – nuo grupės draugų. Taip pat sloga gali būti alerginė, o kartais ji būna ir mišri (infekcinė-alerginė).

Kūdikiui sloga yra rimta liga, nes siauri jo kvėpavimo takai greitai užsikemša. Užsikimšus nosiai jis nebesugeba žįsti, nemoka kvėpuoti pro burną.

1. Norint negaluojančiam vaikui ar sau padėti, reikia: Taisyklingai valyti nosį.
Trejų ketverių metų ir  vyresnius vaikus jau galite išmokyti tinkamai išsi-šnypšti nosį. Iš kiekvienos nosies pusės gleivės iššnypš-čiamos atskirai – užspaudžiama viena šnervė ir pučiama pro kitą. Tokiu pat būdu išvaloma ir kita nosies pusė. Vienkartinė nosinė, t.y. popierinė servetėlė, laikoma taip, kad neišsiteptų veidas ir rankos. Sloga sergančio kūdikio nosies išskyras nuolat ir kantriai išsiurbkite mažu balionėliu – specialia kriaušele. Po to kriaušelę išplaukite šiltu virintu sodos vandeniu (1 arbatinis šaukštelis sodos stiklinei vandens) arba ramunėlių nuoviru. Vaistinėje 33/365 Down with the Sicknessgalima įsigyti ir specialių nosies sekreto siurbiklių. Jeigu sloga jau įsibėgėjusi, o išskyros labai tirštos, prieš valant nosį galimąją praplauti. Tam geriausia naudoti specialiai gaminamus lašintuvus ar aerozolius su jūros vandeniu. Odą apie nosies angas patepkite riebiu dezinfekuojamuoju kremu arba tepalu, kad išsiskiriančios gleivės jos nedirgintų. Tepkite plonai daugelį kartų per dieną.

2. Gerti daug skysčių. Geriant pakankamai skysčių, gleivės suskystėja ir jas būna lengviau nuryti.

3. Namuose būtina drėkinti orą. Sausas aplinkos oras tirština išskyras ir džiovina nosies bei gerklės gleivinę.

4. Kvėpuoti garais. Vonioje ar virš puodo su šiltu vandeniu -tai vienas paprasčiausių būdų palengvinti kvėpavimą pro užsikimšusią nosį. Garų vonelei paruošti į puodą reikia įpilti 4-6 puodelius vandens ir jį užvirinti, tada nukaisti ir leisti šiek tiek pravesti, kad garas nebūtų pernelyg karštas, o tik šiltas (gaunamas naudojant elektrinius garintuvus). Karšti garai gali dar labiau padidinti gleivinės paburkimą, o tada nosis visai užsikimš. Į vandenį galima įpilti tris lašelius eukaliptų ar arbatmedžių aliejaus. Jeigu žmogus jautrus kvapams ar alergiškas, į vandenį įdėkite šiek tiek sodos (šarminis tirpalas skystina gleives). Jeigu įdėsite ir druskos, tai tokie garai dar ir dezinfekuos nosį. Tik atminkite, jog garindami turite imtis visų atsargumo priemonių, kad nenusiplikytumėte karštu vandeniu. Garų vonelės turėtų trukti ne ilgiau kaip . 10- 15 minučių.

5. Nosi purkšti jūros vandeniu. Labiausiai tinka natūraliai druskingesnis Atlanto vandenyno vanduo (jo yra, “Quixx” preparate). Jis turi vertingų mineralų ir mikroelementų. Purškiamas vanduo ne tik sudrėkina bei išvalo nosies gleivinę, bet ir mažina gleivinės paburkimą (atkemša nosį). Nosies sekretas gali lengviau nutekėti, palengvėja kvėpavimas, o gleivinėje nesikaupia pavojingi mikroorganizmai.

6. Tinka antihistamininiai vaistai, kurie sumažins išskyrų upelius. Šiuos vaistus gydytojas skiria tik tuomet, kai sloga yra alerginė arba infekcinė-alerginė. Kartais slogos simptomams palengvinti vartojami ir geriamieji nosies gleivinės paburkimą mažinantys medikamentai, kurių sudėtyje yra antihistamininių priedų. Geriausia juos vartoti, kai nepakanka nosies valymo ir lašiukų arba reikia ilgalaikio gydymo. Tačiau jie tinka ne visiems. Kai kuriuos šie vaistai slopina, tuomet geriau jų gerti prieš miegą. O kitus gali dirginti, sukelti nerimą, jaudulį ar nemigą, o kartais net haliucinacijas.

7. Vartoti nosies gleivinę sutraukiančius vaistus. Jie sutraukia nosies gleivinėje esančias kraujagysles, tuomet sumažėja nosies paburkimas ir tampa lengviau kvėpuoti. Vaikams paprastai skiriama 0,05 proc. 1D3_05383_1612stiprumo purškiamųjų ar lašinamųjų vaistų. Juos galima vartoti ne ilgiau kaip savaitę, nes po to nuo vaistų sutrinka nosies gleivinėje esančių plaukelių virpėjimas ir gleivių pasišalinimas. Be to, ilgai vartojami šie vaistai veikia kaip alergenai – vos sulašinus kvėpuoti tampa lengviau, tačiau po kurio laiko gleivinė dar labiau paburksta, tada prasideda vadinamoji medikamentinė sloga. Todėl jei nosis ilgiau nei savaitę užgulta, gleivinę sutraukiančių vaistų geriau lašinti ar purkšti vieną kartą į vieną šnervę, o kitą kartą – į kitą.

8. Lašinti riebalinių lašiukų tuomet, kai ilgesnį laiką pavartojus gleivinę sutraukiančių vaistų pažeidžiama nosies gleivinė ir dėl toji labai išsausėja. Jei nosies gleivinė labai išdžiūvusi, tiks riebaliniai lašiukai. Šie preparatai ramina gleivinę, sutepa ir apsaugo nuo išdžiūvimo. Lašinamųjų aliejinių lašų gali būti skiriama tik nuo 2-3 metų, nes mažesni vaikai gali užspringti. Mažesniems vaikams nosies gleivinę galima sutepti vatos tamponėliu, suvilgytu aliejuje ar minėtuose lašiukuose, tinka ir šaltalankių aliejus.

9. Sinusito profilaktikai vartoti gleives skystinančių preparatų. Jie pagerina gleivių išsivalymą ir gleivinės plaukelių veiklą.

PrastaiPuiku (3 votes, average: 7.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , ,
Komentarų nėra. Būkite pirmas

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy