Kava – Naujas Alzheimerio Ligos Gydymas

kavaSensacinga žinia! Išgeriant po 5 puodelius kavos per dieną galima žymiai sumažinti alzheimerio ligos simptomus, praneša Amerikos mokslininkai.

Bandymas, atliktas Floridoje su pelėmis parodė, kad kofeinas sustabdė tam tikrų baltymų gamybą, kurie pasunkina alzheimerio ligos požymius.

Tačiau Britų ekspertai neskuba siūlyti kavos kaip naujo vaisto nuo alzheimerio.

55 laboratorinės pelės buvo taip išaugintos, kad sulaukusios senyvo amžiaus turėtų Alzheimerio ligos požymius.

Pirmiausia, mokslininkai atliko elgsenos testus, kurie patvirtino tiriamas peles turint žymius atminties ir suvokimo sutrikimus, kai jų amžius buvo 18-19 mėnesių, arba apie 70 žmogaus metų.

Tada pusei pelių buvo duodamas kofeinas, įmaišytas į geriamąjį vandenį. Likusios pelės gėrė paprastą vandenį be kofeino.

Pelės gaudavo apie 5 kavos puodelių ekvivalentą arba 500 mg kofeino.

Tyrėjai sako, kad tokį kiekį kofeino turi 2 puodeliai stipresnių kavų kaip, pavyzdžiui, latte ar kapučino, arba 14 puodelių arbatos, arba 20 puodelių vaisvandenių su kofeinu.

Kai pelės buvo testuojamos pakartotinai po 2 mėnesių, tos, kurios gaudavo kofeino, testus atliko žymiai geriau nei kofeino negavusios pelės.

Pelių smegenyse, kurios gaudavo kofeino, pavojingo baltymo beta amyloido, kuris sudaro pavojingus susitelkimus smegenyse, sumažėjo 50%.

Ankstesnis tos pačios mokslininkų grupės tyrimas parodė, kad netgi jaunos pelės, kurios buvo veisiamos taip, kad turėtų Alzheimerio ligos genus ir didelę riziką susirgti, bet gaudamos kofeino nuo jauno amžiaus taip ir nesusirgdavo.

Daktaras Gary Arendash, kuris buvo atlikto tyrimo vadovas, sakė, kad “šie rezultatai yra ypač daug vilčių teikiantys, todėl jog ligą galima gydyti net ir ja jau sergant.”
Tyrimas akivaizdžiai patvirtino faktą, kad kofeinas turi teigiamą poveikį sergant Alzheimerio liga kaip vaistas, o ne tik kaip prevencinė priemonė.
Tai svarbu, nes kofeinas yra saugus vaistas daugumai žmonių, jis lengvai patenka į smegenis ir, atrodo, veikia tiesiai ligos tašką.

Šiuo metu tyrėjų grupė atlieka tyrimus su žmonėmis, norėdami patvirtinti, ar kofeinas taip pat teigiamai veikia ir žmones.

Dar neaišku, ar mažesnės kofeino dozės būtų veiksmingos, bet 500 mg dienos kofeino dozė pakankamai saugi daugumai žmonių.

Verta atsiminti, kad žmonės, turintys aukštą kraujo spaudimą ir nėščiosios turi apriboti kofeino vartojimą.

Kol kas dar anksti pasakyti, kad geriant kavą ar naudojant kofeino turinčius papildus galima gydytis nuo Alzheimerio ligos, tačiau faktas, kad toks vaistas gali egzistuoti parduotuvių kavos lentynose nelabai turėtų patikti farmacijos atstovams, kuriems užsidarytų pelninga rinka – Amerikoje per metus Alzheimerio ligos gydymui išleidžiama daugiau nei 100 milijardų dolerių.

Alzheimerio ligos faktai:

  • Amerikoje šia liga serga 5.3 mln žmonių
  • Kas 70 sekundžių kažkas suserga Alzheimerio liga
  • Alzheimeris yra 7 vietoje pagal mirtingumą liga.
  • Vidutiniškai ligai gydyti reikia 174.000 $
  • Amerikoje 7 iš 10 žmonių su Alzheimeriu gyvena namuose, kur 75% išlaidų dengia šeima, o likusius 25% dengia sveikatos draudimas.
  • Nustatyta, kad dėl namiškių slaugos ekonomika praranda 36,5 milijardų dolerių per metus dėl sumažėjusio produktyvumo ir pravaikštų.
PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy