Akių Ligos
Gydytojai pastebi, kad atšilus orams padažnėja ir akių ligų. Nieko nuostabaus – prie kompiuterių, kuriais akis varginame ištisus metus, prisideda suaktyvėjusi saulė, žiedadulkės, dažniau įjungiami kondicionieriai. Kaip padėti savo akims ištverti šį sunkų metą?
Išsausėjusi junginė
Pastaruoju metu vis daugiau žmonių kenčia dėl akių išsausėjimo. Akis peršti, atrodo, lyg po vokais būtų pribirę smėlio. Taip dažniausiai atsitinka, kai ilgai dirbi kompiuteriu, visą dieną praleidi patalpoje, kurioje įjungtas kondicionierius. Akių junginę džiovina ir tabako dūmai, aplinkos teršalai, saulė. Jei jaučiate didelį diskomfortą, įsilašinkite dirbtinių ašarų – jos išplauna dulkes irdrėkina junginę, mažina akių nuovargį ir perštėjimą. Tačiau šiais lašiukais, kaip ir bet kokiais vaistais, nepiktnaudžiaukite.
Paraudę baltymai
Jei po didesnio fizinio krūvio (kai pasimankštinate, pakeliate sunkų daiktą ar tiesiog smarkiau įsitempiate) akių baltymus išvagoja raudonų kapiliarų tinkleliai, tikriausiai padidėjęs kraujospūdis. Beje, silpnos ir todėl lengvai trūkinėjančius kapiliarų sienelės gali būti ir iš prigimties. Tokiu atveju praverstų kapiliarus stiprinantis preparatas. Tačiau dažniausiai smulkiausi kapiliarai išryškėja dėl didelio akių nuovargio. Valandų valandas žiūrite į kompiuterio ekraną, visą vakarą sėdite prie televizoriaus ar skaitote prastai apšviestoje vietoje? Nieko keista, kad šitaip varginamų akių kapiliarai sutrūkinėja. Be to, taip atsitikti gali ir dėl traumų, jei užgaunate akies obuolį. Nuo akių paraudimo gali padėti be recepto parduodami lašai-jų rasi kiekvienoje vaistinėje. Jeigu po poros dienų raudonis nepraeina, būtinai kreipkitės į akių gydytoją.
SVARBU ŽINOTI! Akių lašai labai greitai genda, todėl nesuvartotus iš karto išmeskite, net jeigu vaistų dar likę. Pasenę jie ne tik netenka gydomųjų savybių, bet ir gali būti užkrato šaltinis!
Akių nuovargis
Daugelis jau nebeįsivaizduojame savo gyvenimo be kompiuterio. Todėl labai svarbu žinoti, ką daryti, kad jis nekenktų akims. Kai sėdite prie kompiuterio, visoje patalpoje turi būti šviesu (šviesa turi būti stipresnė už ekrano skleidžiamą šviesą). Atstumas nuo ekrano iki akių – apie 50 cm. Be to, akims sveikiau, kai į ekraną žiūrima šiek tiek iš aukščiau, todėl reikėtų atitinkamai sureguliuoti kėdės aukštį. Dirbant kompiuteriu būtina daryti pertraukas (maždaug kas pusvalandį) ir pamankštinti akis: pažiūrėti į tolį, pabūti užsimerkus, tankiai pamirksėti, pažiūrėti į vieną, į kitą pusę, sukoncentruoti žvilgsnį į nosies galiuką. Gerai akis pailsina ir masažas: reikia užsimerkti ir delnais švelniai spaudinėti akių obuolius. Labai naudinga kartą per dieną akis praplauti švariu vėsiu vandeniu (vaistinėse yra specialių indelių akims plauti, bet tinka ir į rieškučias pasemtas vanduo).
Konjunktyvitas
Akių junginės uždegimas – viena dažniausių akių ligų. Jj sukelia bakterijos ar virusai, patekę patrynus akis nešvariomis rankomis, rankšluosčiu ar nosine. Uždegimas gali kilti ir dėl mechaninio akių dirginimo: dūmų, žiedadulkių, taip pat dėl slogos, ypač alerginio rinito. Uždegimo apimtos akies vokas patinsta, akį peršti, ji parausta, ašaroja, bijo šviesos. Po dienos ima tekėti pūlingos išskyros, kurios sulipina blakstienas, iš ryto būna sunku prasimerkti. Konjunktyvito niekada nesigydykite patys – greičiausiai reikės lašų su antibiotikais, kuriuos paskirti gali tik gydytojas.
Katarakta
Tai akies lęšiuko susidrumstimas, labai bloginantis regėjimą. Gydytojai vis dažniau kalba apie netinkamo gyvenimo būdo įtaką šiai ligai. Kalčiausi – ultravioletiniai spinduliai, nuo kurių akis būtina saugoti saulės akiniais su gerais UV spindulių filtrais. Todėl akinius nuo saulės pirk optikos parduotuvėse, o ne iš gatvės prekeivių. Akių ligų gydytojai įspėja, kad tamsūs akiniai be filtrų akims labiau kenkia nei saugo: po tamsiais stiklais vyzdžiai išsiplečia ir ultravioletiniai spinduliai dar labiau žeidžia akis. Žinoma, katarakta galima susirgti ir dėl akių traumų, medžiagų apykaitos sutrikimų, paveldėto polinkio sirgti šia liga. Pastebėję bent menkiausių kataraktos simptomų nedelskite kreiptis į gydytoją, nes savaime ši liga nepraeis.
PRATIMAS TRUMPAREGIAMS
Ant lango stiklo akių aukštyje užklijuokite juodą arba raudoną 0,5 cm skersmens skrituliuką. Atsitraukite 33 cm nuo stiklo ir žiūrėkite tai į skrituliuką, tai į tolį. Pirmąsias dvi dienas užsiėmimas turi trukti po 3 min., kitas dvi dienas – po 5 min., paskui šešiolika dienų – po 7 min., likusias 10 dienų – po 10 min. Po mėnesio reikia padaryti dviejų savaičių pertrauką ir vėl viską pradėti iš naujo. Beje, jeigu nuolat nešiojate akinius, pratimą darykite su jais.
PRATIMAS Akims
Be akinių skaitykite įprasto dydžio raidėmis parašytą tekstą užmerkę vieną akį, paskui – kitą. Knygą arba žurnalą prisikiškite kuo arčiau akių, paskui atitraukite kuo toliau. Pratimas turi trukti bent 5 min. Galite jį daryti kelis kartus per dieną. Tai savotiškas lęšiuko masažas, neleidžiantis jam aptingti ir progresuoti toliaregystei.
Tai įdomu
LAZURITAS-AKIMS
Amerikiečių okulistai, neseniai paskelbę šį receptą, prisipažįsta jį sužinoję iš indėnų žiniuonių. Jo veiksmingumas buvo patikrintas šiuolaikiška diagnostine aparatūra – rezultatai nustebino net didžiausius skeptikus. Žodžiu, verta įsigyti du glotnius pusbrangius akmenėlius – lazuritus. Kaskart, kai pajuntate akių nuovargį, juos priglauskite prie užmerktų akių arčiau vidinių akių kampučių ir maždaug 10 min. palaikykite (galima ir ilgiau). Išbandžiusieji sako, kad akys būna kaip naujos.
- akiu lasai, akiu lasai gentamicin, akiu lasai kudikiams, akių lašai nuo alergijos, akiu lasai nuo paraudimo, akiu lasai su antibiotikais, akiu lasai visine, akiu lasiukai, akiu lasiukai kudikiams, akiu lasiukai vaikams, akių lazerinės chirurgijos centras, akiu lesiai, akiu lesiai internetu, akiu lesiai kainos, akiu lesiai spalvoti, akiu lesiai spalvoti kainos, akiu liga, akiu liga glaukoma, akiu liga katarakta, akiu ligos, akiu ligos glaukoma, akiu ligos ir ju simptomai, akių ligos ir traumos, akiu ligos nuo kompiuterio, akiu ligos pozymiai, akiu ligos wiki, akiu ligu klinika