Buto Tvarkymas

buto tvarkymas

Kad jūsų bute būtų jauku, kad nereikėtų nuolat ko nors ieškoti, kad net menkiausia smulkmena nesimėtytų kur papuola, įpraskite prie tvarkos.

Atsiminkite: sutvarkyti butą tai nereiškia sukišti daiktus į spintą. Kiekvienas daiktas turi turėti savo vietą. Interjero specialistai sukūrė daugybę modelių sieninių spintų, įvairių lentynų, lentynėlių, kurias išmoningai galima pakabinti, sustatyti.

Tvarkydama butą, pirmiausia surūšiuokite daiktus. Dažnai naudojamus sudėkite gerai matomoje ir lengvai ranka pasiekiamoje vietoje, ne aukščiau kaip 80 – 180 cm. 50 – 85 cm. Aukštyje geriau įtaisyti stalčius ir ištraukiamas lentynas. Apačioje sudėkite sunkius, viršuje – rečiau naudojamus daiktus: išvalytus ir suvyniotus sezoninius drabužius, sporto ir turizmo inventorių, lagaminus.

Podėliams išnaudokite visas kertes, koridoriaus galą, vietą po laiptais. Tualeto, sandėliuko durų vidinėje pusėje įtaisykite plokščią spintą, panaikintų durų vietoje – sieninę spintą. Podėlius reikia derinti prie kambario stiliaus. Parinkite jiems panašią medieną, apklijuokite tapetais, pakabinkite didesnę fotografiją, paveikslą arba kaip nors kitaip užmaskuokite.

Kiekvienas daiktas turi būti po ranka: pašluostės – virtuvėje, rankšluosčiai – vonios kambaryje, patalynės baltiniai – miegamajame, indai – šalia valgymo kampelio.

Racionaliai susitvarkysite, tik iš anksto numatę kiekvienam daiktui vietą.

Buto papuošimas

Butas be puošybos elementų atrodo negyvenamas, nejaukus. Tačiau puoškite saikingai, venkite pigių mažmožių. Paveikslų, vazų, kilimų dydis, spalva, stilius turi išryškinti bendrą kambario kompoziciją.

Rinkitės paprastų formų, natūralių medžiagų: medžio, odos, keramikos, iš vytelių pintus daiktus, tik ne juos imituojančią plastmasę. Ir kasdien vartojami daiktai turi būti dekoratyvūs, patogūs, pagaminti iš geros medžiagos. Jie puoš butą. Grįždami iš atostogų, parsivežkite ne menkos vertės suvenyrą, bet kokį originalų dirbinį iš keramikos arba medžio. virtuve

Labai svarbu mokėti viską tinkamai išdėstyti. Tad:

  • Paveikslo, graviūros, nekabinkite ties baldo viduriu, nestatykite vazų ar kokių mažmožių iš abiejų jo pusių. Lygiuokite paveikslą su baldo kraštu, o smulkius daiktelius sustatykite priešingame jo gale. Taip išlaikysite kompozicijos pusiausvyrą;
  • Nekabinkite graviūrų pakopomis; sukabintos tiesia linija , jos paryškins židinio ir sofos horizontalumą;
  • Netvarkingai sukabinėti paveikslai užgriozdina visą sieną. Geriausia juos sugrupuoti virš žemo baldo.

Augalai, gėlės

Butas be gėlių puokštės, be augalo atrodo kaip niekada nesišypsantis veidas.

Kaime vasarą gėlės auginamos darželiuose. Žiemą jas pakeičia žydinti kambarinė gėlė, žaliuojantys augalai, sausų gėlių , lapų puokštė. Mieste visada galima nusipirkti nebrangią puokštelę, pasimerkti nors vieną žiedą.

Rinkdami puokštę, pirmiausia pagalvokite , kur ją statysite : didelė tinka ant spintelės, maža apvali – ant žemo stalelio.

Prižiūrėkite savo kambarines gėles; sugrupuokite jas ant specialaus stovo žalumynų kampelyje.

Težydi gėlės balkonuose, terasose, aplink namą.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy