Kambarių Tvarkymas

Kambario valymo darbus geriausia pradėti nuo baldų. Nuo išviršinių poliruotų baldų vietų dulkės yra šalinamos poliruojančių priemonių pagalba, kurių mums pagamina chemijos pramonė. Pastebėję ant baldų politūros nuo karščio atsiradusią dėmę, — nepergyvenkite. Tokias baltas dėmes galima šalinti vilnoniu skudurėliu, suvilgytu į spirito ir augalinio aliejaus mišinį ( santykiu 3 : 1 ) Patamsėjusią poliruotų baldų vietą atnaujinti galima padarytu iš vatos tamponu, suvilgius jį valymo priemone, gauta lygiomis dalimis sumaišius actą, augalinį aliejų ir terpentiną.

kambariai

Nuo minkštų baldų paviršiaus dulkės pašalinamos dulkių siurbliu ir kilimų valymo priemonėmis. Vienas iš tokių būdų — skudurėlis, sudrėkintas vandenyje su terpentinu. Terpentinas reikalingas ne tiktai kaip gera valymo priemonė, bet ir kaip baldus patikimai apsaugantis nuo kirvarpų skystis.

Baldus labai nesunku perstumti iš vienos vietos į kitą, jeigu po jų kojelėmis pakišite polietileninius dangtelius ar storą vilnonį skudurą. Jeigu baldus atitraukėte nuo sienos, tai neužmirškite nuvalyti sienos bei išvalyti grindų nuo dulkių. Tuo tikslu galima naudotis ne tiktai skudurais, bet ir dulkių siurbliu.

Minkštų baldų dangos, taip pat kilimėlių ar kilimų žiemos metą nepatingėkite išnešti į lauką , ir ten gerai išdaužykite. Minkštus baldus geriausia valyti pačiame bute. Tuo tikslu baldai uždengiami skuduru, kuris prieš tai pamirkomas acto ir vandens mišinyje ( vienas valgomasis šaukštas acto į 1 litrą vandens ), ir baldai išmušami, visos dulkės pasilieka ant drėgno skuduro. Kada skuduras pasidaro labai nešvarus, jį reikia išplauti, ir vėl juo uždengti valomus baldus, prieš tai jį sumirkius minėtame skiedinyje.

Jeigu jūsų kilime atsirado riebalų dėmė, ją galima pašalinti medžio pjuvenomis, jas sumirkius vandens ir nedideliame benzino kiekio mišinyje. Senas rašalo dėmes iš kilimo galima pašalinti acto rūgšties, denatųrato, citrinos sulčių arba citrinos rūgšties ( vienas arbatinis šaukštelis citrinos rūgšties į vieną stiklinę verdančio vandens ) skysčiu. Kilimą valyti reikia drėgno tampono pagalba. Išvalytą vietą ptaplaukite muiluotu vandeniu arba silpnu skalbiamosios priemonės skiediniu , ir sausai ją iššluostykite sausu skudurėliu.

Visuomet reikia prisiminti, kad kilimai valomi pagal plauką, bet ne prieš jį. Kad kilimas mažiau ir vienodai nusidėvėtų, jį dažniau turime persukti kitu šonu, keisti jo padėtį, ir po juo patartina pakloti veltinio paklotą arba minkštą guminį patiesalą. Negalima kilimo dulkinti jį pakabinus ant virvės, tvoros ar kokio kito plono bei siauro daikto. TOKIU BŪDU JŪS NUTRAUKSITE KILIMO KARKASINIUS SIŪLUS. Gulinčius ant žemės kilimus vasaros metui reikia suvyniojus į ruloną laikyti sausoje vietoje. Tokiu laiku juos geriausia atiduoti į valyklą.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy