Kodėl Persivalgome

Atsakymo turime ieškoti patys. Tai nėra sunku – tereikia atsakyti į tokius klausimus: kodėl valgau, kaip jaučiuosi, kai persivalgau, kodėl dabar noriu būtent šio skanėsto, kas bus, jei jo nesuvalgysiu?

Jei atsakysime sąžiningai, dauguma atsakymų greičiausiai nebus susiję su alkiu: valgome norėdami patirti malonumą, nusiraminti, apdovanoti save už ką nors, užmušti laiką, maloniai pasišnekučiuoti. Gali paaiškėti, kad kartais valgome ne dėl to, kad esame alkani, o dėl to, kad vėliau neturėsime laiko pavalgyti. Būna, kad valgome iš mandagumo, nenorėdami nuvilti vaišingos šeimininkės, arba… iš taupumo, kad nereikėtų valgio ruošti namie.

O dabar imkite ir viską pakeiskite: sugalvokite po tris alternatyvas (nesusijusias su maistu!) kiekvienai persivalgymo priežasčiai. Pavyzdžiui, patirti malonumą galite klausydamiesi geros muzikos, nusiraminti – panirdami į kvapnią vonią, prastumti laiką-dailindami nagus, ir pan. Kai nuspręsite nebesiauginti nereikalingų kilogramų, tereikės kuo dažniau tomis alternatyvomis naudotis.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy