DAŽNIAUSI MAISTO ELEMENTŲ TRŪKUMO POMIDORŲ AUGALAMS POŽYMIAI

KALIS. Paprastai šis elementas neturi didesnės įtakos derliaus kiekybei, daugiausia pablogėja derliaus kokybė.

  • Požymiai. Lapai iš pradžių tamsiai žali, po to pakraščiai tampa gelsvai rudi ir apdžiūsta, lapalakščiai susiraito. Vaisiai dėmėti, nelygiai nusis-palvinę, apsigimusių formų, juose būna tuštumų, sumažėjęs vaisių rūgštumas ir aromatingumas. Tamsiu metu per didelis augalų vegetatyvinis brendimas.
  • Šalinimas. Duoti pakankamai pagrindinių trąšų su kalio sulfatu atsižvelgiant į analizės duomenis, skystų papildomų trąšų su kalio mineralinėmis trąšomis, lapų trąšų su kalio nitratu.

  • MAGNIS. Dažniausiai aptinkamas deficitas, paprastai turi mažai įtakos derliaus kiekybei.
  • Požymiai. Lapalakščiai gelsta tarp gyslų (jos lieka žalios), pradedant apatiniais lapais.
    Magnio trūkumą sustiprina kalio arba amonio azoto perteklius, oro stygius substrate (perlaistymas), didelė druskų koncentracija, gausus vaisių derlius ant augalo.
  • Šalinimas. Purkšti ant lapų 2 proc. magnio sulfatą (dozė – 0,11/ kv. m), pageidautina su paviršine aktyviąja medžiaga (citoveta arba kita).

KALCIS. Dažniau pasitaiko izoliuotose substratų augaluose, daugiau kenčia veislės su pailgais ir kriaušės formos vaisiais.

  • Požymiai. Daugiausia ant vaisių pasirodo vaisiaus viršūnės nekrozė (sausasis puvinys). Anksti pavasarį nunyksta augalų viršūnės ir jauni lapai. Iš pradžių lapelių krašteliai užsiriečia į viršų ir tampa pilkai žali. Pirmiausia pradeda gesti šaknys, jos tampa stiklinės, galiukai lengvai lūžta.
    Lapų ir viršūnių nykimą skatina drėgnas oras apsiniaukusiu tamsiu oru. Vaisių gedimą skatina didelė druskų koncentracija substrate ir vandens trūkumas šaknims saulėtu metu, kai būna intensyvi transpiracija, taip pat per didelis amonio azoto ir kalio kiekis substrate.

Šalinimas. Pakankamai kalkinti substratą (pH 5,5-6,5). Augalus reguliariai laistyti ir tręšti, kad substratas išliktų vienodo drėgnumo ir jame būtų tinkamiausia druskų koncentracija. Skatinti transpiraciją – vėdinti apsiniaukusiu oru. Greitą efektą duoda lapų purškimas 0,2 proc. kalcio chloridu arba kalcio nitratu.

BORAS. Dažniausiai galima pastebėti auginant daigus, ypač kai pavėluojama substrate be molio dalelių priemaišų augintus daigus persodinti.

  • Požymiai. Senesni lapai pradeda gelsti kartu su pagrindine gysla (ji gali tapti rausva), vėliau gelsta ir lapų galai, lapai ir ūgiai tampa trapūs.
  • Šalinimas. Palaistyti dirvą 0,01 proc. borakso (1 g 10 1 vandens) arba 0,006 proc. boro rūgšties tirpalu arba reguliariai tręšti augalus mineralinėmis trąšomis, kuriose yra boro.

MANGANAS.
Požymiai. Senesni lapai pradeda gelsti tarp gyslų. Trūkumą skatina didelis kalcio kiekis vandenyje ar substrate.
Šalinimas. Gausiai purkšti mangano sulfatu (koncentracija – 4 g/l) 1 1 tirpalo 10 kv. m.

GELEŽIS.
Požymiai. Jauni lapai gelsta, po to tampa beveik balti, o lapų gyslos, taip pat ir smulkiosios, pasidaro žalios. Vėliau trūkumo požymiai pasirodo ir žemiau esančiuose lapuose. Panašūs gali būti ir virusinių ligą požymiai.
Trūkumą skatina suspaustas substratas, kuriame yra mažai oro, taip pat perlaistytas, per daug kalcio, taip pat cinko bei vario.
Šalinimas. Purenti substratą, purkšti lapus geležies chelatu 0,5 g/l

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy