Apsinuodijimas Maistu. Simptomai, kaip išvengti.

Mouldy Four´n Twenty PiesKad neištiktų apsinuodjimas maistu sveikatos specialistai rekomenduoja vasarą vengti valgyti gražiai atrodančias, bet nepažįstamas uogas ar vartoti per daug alkoholio, kad ir kokios šiltos ir nerūpestingos die­nos būtų.

Apsinuodijimų būna įvairių – juos sukelti gali medika­mentai, augalų kenkėjai, žiurkių nuodai, kosmetinės priemonės. Maža to, apsinuodijimai yra skirstomi į apgalvotus ir atsitik­tinius. Ne paslaptis, kad vasarą dažnai kyla pagunda padauginti alkoholio, svai­ginimasis narkotikais, medikamentais dėl jvairių psichologinių priežasčių ar pri­klausomybių taip pat sukelia apsinuo­dijimą.

Atsitiktinai gana dažnai apsinuodija vaikai, mažamečiai, netyčia radę namie netinkamoje vietoje padėtų vaistų.

KREIPTIS PAGALBOS

Išvengti apsinuodijimo pavojaus pa­deda suvokimas, kas gaii tapti nelaimės priežastimi.

A Dream Turns into Reality!!!Pa­grindinės taisyklės norint išvengti apsinuodijimo maistu:

· svarbu nepadauginti alkoholio,

· neragauti nežinomų uogų,

· o norint apsaugoti nuo nelaimės savo vai­kus, būtina saugiai laikyti vaistus.

Jei apsinuodijimų nepavyksta iš­vengti, namuose geriau neeksperimentuoti, o iškart kreiptis į gydymo įstaigą.

Kreipiantis į medikus svarbu surinkti kuo daugiau informacijos: pavyzdžiui, vaiko atveju, pažiūrėti, kąjis galėjo nuryti, tai, kas yra jo burnoje, patikrinti aplink esančius skysčių ar maisto indelius ir nustatyti, ką vaikas galėjo ragauti prieš apsinuodydamas.

Labai svarbu yra kuo greičiau pa­siekti gydymo įstaigą, kur apsinuodiju­siajam bus suteikta kvalifikuota pagalba. Kuo greičiau yra suteikiama pagalba, tuo greičiau pasveikstama. Jei apsinuodijama sunkiai, pasekmės gali būti skaudžios, tačiau statistika rodo, kad mirties atvejai gana reti.

VASARĄ – DAUGIAU PAVOJŲ

asleep in one of those comfy ER cotsSveikatos specialistai siūlo būti ats­argiems planuojant vasaros malonumus. Nereti atvejai, kai netinkamai paruošti ar laikyti mėsos gaminiai tampa ne­malonaus negalavimo priežastimi. Tad paplūdimy suvalgytas čeburekas gali sukelti žarnyno sutrikimų, kurie taip pat yra laikomi apsinuodijimais. Visi nešvieži produktai arba produktai, laikyti netinkamoje temperatūroje, gali būti pa­vojingi mūsų sveikatai. Kitas pavojus yra ūmios žarnyno infekcijos, kurios va­sarą ypač lengvai plinta per maistą, van­denį, buitinius kontaktus. Užsikrečiama dažniausiai per netinkamai paruoštus ar nepakankamai gerai termiškai apdo­rotus gyvūninius maisto produktus. Daržovės, vaisiai gali būti užteršti laistant ar plaunant žmonių bei gyvūnų išma­tomis užterštu vandeniu.

Per karščius, va­sarą, perkant maisto produktus, at­kreipti dėmesį, ar jie tinkamai laikomi, ar nepasibaigęs jų realizacijos terminas. Pavojingiausi pirkiniai: kreminiai py­ragaičiai, tortai, nevirintas pienas, grie­tinė, varškė, įvairi išnešiojamosios preky­bos produkcija su mėsos ar kitais greitai gendančiais įdarais.

Geriau atsisakyti maisto produktų, kuriuos siūlo atsitiktiniai asmenys gatvėse, pakelėse, turgavie­tėse, nes neaišku, iš ko jie pagaminti, kokiomis sąlygomis, kokioje taroje laikyti ir pan.

PAGRINDINĖ TAISYKLĖ – ŠVARA

Iškylose taip pat reikia būti atsar­giems: vengti greitai gendančio maisto, nes aukštesnėje aplinkos temperatūroje sparčiai dauginasi ligų sukėlėjai.

Namie ruošiant valgį svarbu nevartoti žalios ar nepakankamai termiškai apdorotos mė­sos, vištienos, žalių kiaušinių, nepasteri­zuoto ar nevirinto pieno.

Kitty with Milk Bottle - old pc - Photochrom Co - Tunbridge Wells, KentPieno produktus, žuvį, mėsos gami­nius, daržovių mišraines, tortus, kremi­nius pyragaičius iki suvartojimo laikyti reikia šaltai – 2-6 laipsnių temperatūroje, nes taip sustabdomas mikroorganizmų dauginimasis, mažėja tikimybė apsi­nuodyti.

Prieš valgant privalu gerai nuplauti vaisius bei daržoves, laikytis asmeninės higienos – patiems nuolat plauti rankas ir priminti apie tai vaikams.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy