Jodo Trūkumas Organizme

Onion 100xMūsų platumų gyventojams labai dažnai stinga jodo. Pirmas jodo stygiaus požymis – padidėjusi skydliaukė, vadinamasis gūžys. Būtent skydliaukė, kurioje kaupiasi jodas, padeda reguliuoti medžiagų apykaitos procesus. Jei ji hormonų išskiria per daug, jaučiamės labai aktyvūs, jei per mažai – nusilpę, stokojame energijos.

Dėl jodo trūkumo sutrinka skydliaukės veikla, o tai sukelia įvairius simptomus: silpnėja atmintis, slenka plaukai, lūžinėja nagai. Taip pat oda tampa šiurkšti, didėja irzlumas, sunku susikaupti, mažėja arba didėja svoris. Jei be priežasties ėmėte sparčiai taisytis, laikotės dietos, bet svoris nekrinta, prastai miegate ar kamuoja nepaaiškinamas nerimas, gali būti, kad jums trūksta šio mikroelemento. Pasikonsultuokite su endokrinologu. Paprastai jodo stinga toms, kurios nuolat laikosi dietų.

Jodo daugiausia yra žuvyse, jūrų gėrybėse. Šio mikroelemento atsargas galite papildyti gerdama mineralinį vandenį su jodu, vartodama joduotąją druską (ją berkite į paruoštą maistą, nes aukštoje temperatūroje jodas suyra). Taip pat jo gausu jūros kopūstuose. Arba pavartokite presuotų jodo tablečių, pagamintų iš natūralių jūrinių dumblių.

PrastaiPuiku (2 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy