Darbų Planavimas (Kaip taupyti laiką)

laikrodisVisi mes kartais ką nors užmirštame ir dėl to sugaištame marias laiko. Visuomet viską užsirašykite – bus rami galva. Pravartu turėti nuolat perkamų maisto produktų ir namų apyvokos reikmenų sąrašą. Laikykite jį namų ūkio knygoje. Kas kartą eidami j parduotuvę tą sąrašą pataisinėkite – kai ką išbraukite, kai ką prirašykite. Būtiniausių maisto produktų sąrašo nuorašą pritvirtinkite prie šaldytuvo durų. Kiekvienais metais dideliame kalendoriuje pasižymėkite gimtadienius, šventines dienas, atostogas ir susitikimus. Įpratinkite visą šeimą žymėti kalendoriuje šituos dalykus: žinosite šeimos narių planus. Labai sau padėsite, iš anksto susirašę, ką turite nuveikti per savaitę, atostogas arba net, sakysim, rengdami vakarėlį.

Pirkinių sąrašas
Nuolat perkamų maisto produktų sąrašą laikykite prie šaldytuvo. Produktus, kurių šaldytuve jau nebėra, išbraukite.

Planuokite Laiką
Planuokite savo darbus iš anksto, panašiai kaip įstaigoje. Tam tikru metu tvarkykite laiškus bei sąskaitas, susitikimus ir būtinus darbus numatykite savaitę į priekį. Įvairioms užduotims atlikti skirkite šiek tiek daugiau laiko, nes galite užtrukti kelionėje, eilėje ir panašiai. Apgalvodami savo dieną nepamirškite poilsio, pomėgių bei įvairių nenumatytų atvejų: juk negalite žinoti iš anksto, kad su jumis užsinorės pasikalbėti vaikas ar pagalbos paprašys draugas.

Tvarkykitės kaip įstaigoj
Svarbiausius popierius bei dokumentus laikykite taip, kad prireikus galėtumėte lengvai bet kurį iš jų rasti.

Venkite Sumaišties ir Betvarkės
Namai, kuriuose daiktai neturi savo vietos ir mėtosi kur papuola, ne tik atrodo netvarkingi – jie kelia sumaištį, atima daug laiko ir trukdo normaliai ilsėtis bei dirbti. Panašiai trukdo ir nebereikalingų daiktų perteklius. Todėl privalu protarpiais patikrinti podėlius bei spintas ir atsikratyti nebenešiojamų drabužių, senų laikraščių, sulaužytų žaislų ir įvairiausių niekniekių. Betvarkės namuose bus mažiau, jei kiekvienas šeimynykštis prie laukujų durų turės savo lentyną ir galės ten laikyti daiktus, būtinus išeinant iš namų. Grįžęs tegu kiekvienas tvarkingai juos pasideda.

Asmeninės lentynos
Į savo lentyną prie laukujų durų kiekvienas galės pasidėti daiktus, būtinus išeinant iš namų: pirštines ir kitką.

Turėkite Namų Ūkio Knygą
Surašykite joje visa, kas žinotina apie namus, jų remontą ir tvarkymą, ir laikykite lengvai prieinamoje vietoje. Ypač džiaugsitės ja, kai pasigesite kokio nors meistro telefono numerio, ar užmiršite, kokiu valikliu išvalėte tam tikrą dėmę. Namų ūkio knygai tiks storesnis bloknotas, raštvedybos sąsiuvinis ar byla su įsegamais lapais. Pastaroji bene patogiausia – mat prireikus galėsite išimti ar įsegti puslapį, įklijuoti kartono gabaliukus su medžiagų ar dažų pavyzdžiais, bet kada papildyti nauju skyriumi ar duomenimis. Kiekvienai namų ūkio sričiai paskirkite atskirą skyrių, tarp jų būtinai – apie namų ūkio inventorių. Jis labai pravers įvykus vagystei ar gaisrui. Jame dar galite rašytis didelių ir brangių pirkinių įsigijimo datas, laikyti garantijų kopijas, visokiausias instrukcijas. Namų knygoje palikite vietos, kur galėtumėt surašyti svarbiausias datas ir įvykius.

Namų Dienoraštis
Susirašykite įvairias įsimintinas datas (gimtadienius, mokyklos semestrus, skiepijimo laiką, kada baigiasi draudimas ir panašiai). Šį sąrašą nuolat papildykite ir svarbiausias datas sužymėkite kalendoriuje.
Namų Ūkio Inventorius
• Pasidarykite visų vertingų daiktų nuotraukas bei sąrašą, sužymėkite jų serijos numerius.
* Saugokite garantinius raštus, instrukcijas, užsirašykite pirkinių įsigijimo datas.

Namų Dažymas Bei Remontas
Būtinai užsirašykite pavardes, adresus bei telefonų numerius tų žmonių, kurie buvo pasamdyti darant remontą.
* Pasižymėkite, kuriose vietose nutiesti elektros laidai, centrinio šildymo vamzdžiai ir panašiai.
Kiti Dalykai
• Rengdami vakarėlius, pobūvius, pasižymėkite, kokius svečius kvietėt, kokie atvyko, kokiais patiekalais juos vaišinote.
* Jei turite sodą, rašykite sodo darbų dienoraštį
Jei turite automobilį, žymėkitės jo būklę, remonto datas, draudimo įmokų datas bei sąskaitų numerius.
Turėkite skyrelį dėmių valymui – jame užsirašykite, kuo ir kaip valėte vieną ar kitą dėmę.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy