Plytelių Klijavimo Planavimas

klijavimas-1Plytelės gražiausiai atrodo, kai yra suklijuotos tiesiai ir 90 laipsnių kampu su sienomis. Šios sąlygos reikalauja šiokio tokio išankstinio pamąstymo.

Idealiame pasaulyje, visos sieno būtų stačios ir kvadratinės. Tačiau, deja, ne visada taip būna. Kiekvieni namai šiek tiek skiriasi, todėl turite patys nuspręsti, kokiomis sąlygomis klosite plyteles.

Pagalbinių linijų nustatymas

Jeigu kambaryje yra viena siena, kuri yra labiau matoma nei kitos, tai plytelių eilė turės būtinai būti lygiagreti šiai sienai. Su kreida ar pieštuku ir liniuote iš grindų centro nubrėžkite tiesią liniją iki priešingos sienos.
Toliau, raskite linijos centrą ir nubrėžkite statmeną liniją iki kitų dviejų sienų. Dukart patikrinkite, kad nubrėžtos linijos yra visiškai statmenos, jos bus mūsų pradiniai orientyrai.

Jeigu visos sienos gerai matomos, nubrėžkite linijas tarp kambario priešingų sienų vidurio taškų. Galiausiai turėsite 2 statmenas linijas, kurios kertasi kambario centre. Šios 90 laipsnių linijos yra esminis gero plytelių išklijavimo elementas.

Plytelių klojimo testavimas

klijavimas-2

Sudėkite dvi plytelių linijas ant grindų kaip parodyta brėžinyje nepamiršdami palikti tarpelių tarp plytelių. Svarbiausia, pažiūrėkite, kaip atrodys plytelių eilės galai. Jeigu jie baigiasi būdami mažesni nei pusė plytelės pločio, tai reikėtų pradines orientyrines linijas šiek tiek pastumti į šoną, kad galas baigtųsi ne mažiau kaip pusės plytelės pločiu.

Jeigu abu plytelių klojimo kraštai prie sienų gerai matosi įėjus į kambarį, tai orientyrines linijas pastumkite taip, kad plytelės abiejose pusėse baigtųsi vienodais pločiais. Jeigu matosi tik vienas plytelių kraštas, tai geriausia būtų nuo jo pradėti klijuoti pilnomis plytelėmis, o kitą galą galėsite užbaigti klijuoti nepilnomis plytelėmis, kadangi jis vis tiek nebus gerai matomas. Šios nepilnos plytelės gali būti paslėptos po durimis ar spintelėmis.

Naujos orientyrinės linijos

klijavimas-3

Nubrėžkite naujas orientyrines linijas, kad atsižvelgtumėte į prieš tai aprašytas sąlygas (kraštai ir plytelių storis juose). Dar kartą įsitikinkite, jog linijos yra statmenos, juk nenorite, kad įpusėjus darbui tektų plėšti priklijuotas plyteles ir dėti iš naujo.

Suskaidymas į zonas

Profesionaliems plytelių klojėjams dažniausiai pakanka ir poros orientyrinių linijų, tačiau “pasidaryk pats” mėgėjams patartina nusibrėžti kiek galima daugiau linijų. Suskirstant klijavimo plotą į zonas vėliau bus lengviau nesuklysti klijuojant ir darbas eisis sparčiau. Taip pat pastebėsite, kad dirbti su mažomis sekcijomis yra lengviau nei klijuoti iškart visą plotą.

klijavimas-4
Nuo orientyrinių linijų susikirtimo taško nubrėžkite vieną 3×3 plytelių dydžio kvadratą, vėliau šį kvadratą nubrėžkite per visą grindų plotą. Vėlgi nepamirškite palikti reikiamų tarpų tarp plytelių. Zonos prie sienų gali būti ne visiškai pilnos, tai nėra blogai.

Patarimas: Jeigu planuojate naudoti skirtingų raštų ir spalvų plyteles, įsitikinkite, kad skirstomos zonos yra pakankamai didelės, kad sutalpintų vieną planuojamo rašto pasikartojimą.

Dabar jau galite klijuoti po vieną zoną ir išlaikyti tiesias linijas tarp plytelių eilių.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy