Plytelių Klijavimas

Jei plyteles klojate pirmą kartą, pasidarykite plytelės šabloną. Naudodamiesi juo apskaičiuosite, kiek sienai reikės plytelių. Paplanuokite, kaip išdėstysite plyteles, matuodami nuo ploto vidurio taško, ir išsiaiškinkite, koks nuotolis kiekvienoje eilėje lieka iki sienos. Jei tarpas yra labai mažas arba beveik tokio pat dydžio kaip visa plytelė, ją bus sunku nurėžti. Tokiu atveju sienos vidurio žymą perkelkite per pusę plytelės į dešinę arba į kairę. Išoriniai kampai dažniausiai daromi iš sveikų plytelių.

Purple Spurt 36:365Prieš pradėdami klijuoti plyteles, prie sienos antrosios plytelių eilės aukštyje pritvirtinkite medinę juostelę arba aliumininį profilį. Kad juostelę pritaisytumėte tiesiai, naudokitės gulsčiuku, horizontaliai linijai pažymėti – virvele, pririšta prie dviejų į tinką įkaltų vinių, arba įsigykite specialią virvę su pritvirtinimais abiejuose galuose, – juos užkabinkite už kraštinių plytelių.

Kad plytelė kuo geriau sukibtų su apdorojamuoju paviršiumi, jį nugruntuokite. Sieną ištepkite klijais tokio didumo plote, kad priklijuotumėte 5 arba 6 plyteles. Plytelių klijavimo mentelę laikykite statmenai sienos paviršiui, kad jos dantyti kraštai paliktų kuo ryškesnes klijų juostas (jos susilies, vos tik plytelė bus prispausta). Pirmiausia mentele padalykite klijus klojamajame paviršiuje, paskui „iššukuokite“ stačiakampe dantyta mentele – ji padarys tiksliai vienodo storio klijų sluoksnius. Kad įsitikintumėte, ar klijų konsistencija ir dantytosios mentelės randelių dydis pasirinktas teisingai, priklijuotą plytelę netrukus nupieškite nuo sienos. Jei klijai yra padengę visą plytelę (arba mažiausiai 60 % paviršiaus), vadinasi, klijus ir mentelę pasirinkote teisingai.

Dėmesio! Plytelė nieku gyvu neturi tiesiogiai susiliesti su pagrindu (turi nesigirdėti gurgždėjimo)! Toms vietoms, kur neįmanoma klijais padengti sienos, pasirinkite antrąjį plytelių klojimo metodą – vadinamąjį sumuštinio būdą, t. y. kai klijai tepami ant plytelės išvirkščiosios pusės. Lauko sąlygomis naudojamas abiejų būdų derinys (klijai tepami ir ant pagrindo, ir ant plytelės).

Kloti plyteles pradėkite nuo bet kurio kampo apačios, jeigu išmatavus plytelę matote, kad tame kampe yra vietos visai plytelei. Taip pat galite pradėti kloti ir nuo išorinio kampo (čia plytelė paprastai būna sveika). Jei pirmąją plytelę reikia apipjaustyti, klijuokite kitą sveiką plytelę. Ją prispauskite ranka, o didelių matmenų plyteles pritvirtinkite guminiu plaktuku. Kad tarpai tarp plytelių būtų kuo tikslesni, prie jų kampų pritaisykite tarpiklius („kryžiukus“). Jei plytelės yra
storos ir sunkios, neklokite jomis visos sienos iš karto – palikite pridžiūti.

Angas ir kampus plytelėmis klokite paskiausiai. Dekorams dažniausiai numatoma vieta, tad juos įklijuokite pabaigoje. Paskui plyteles kruopščiai nuvalykite ir sandarikliu (medžiaga sujungimams, siūlėms sandarinti), spalvotu arba tuo pačiu, skirtu plytelėms klijuoti, užpildykite siūles. Siūlių likučius nuvalykite poliuretano trintuve, laikydami ją įžambiai siūlių linijos.

Sienos plyteles paklojus pirmą kartą valykite drėgna, stangria kempine. Ji neturi būti per šlapia, kad iš siūlių neišplautų pigmento ir neseniai įterpto mišinio. Kai siūlės nudžius, plyteles nublizginkite minkštu, sausu skudurėliu.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy