Tapetų Klijavimas

Jei seni tapetai dar laikėsi gerai, naujus galite klijuoti ant jų, bet jeigu buvo priklijuota nekokybiškai (o dažniausiai taip ir būna), geriau senuosius pašalinti. Naudodamiesi šiltame vandenyje sumirkytu šepečiu, tapetus sušlapinkite ir, kai jie sumirks, nuplėškite arba glaisto mentele nugramdykite nuo sienos. Jei sienos nelygios, prieš klijuodami tapetus, jas užglaistykite ir nušlifuokite. Nusukite kontaktinius lizdus ir elektros šakutės lizdus. Jei sienų apdaila yra iš gipskartonio plokščių, jas reikėtų nugruntuoti, kad nebūtų pažeistas gipskartonio paviršius, jei kada nors tektų keisti tapetus.

Tapetams klijuoti naudojami specialūs sintetiniai klijai; instrukciją rasite ant pakuotės.

Kad visas tapetų juostas priklijuotumėte vienodu atstumu nuo lubų, viršutinę liniją pažymėkite kreida ištepta virvele.

tapetavimasKad tapetų nepriklijuotumėte kreivai, sienoje pažymėkite vertikalią liniją, pagal kurią nulyginsite pirmosios tapetų juostos kraštą.

Tapetus sukarpykite atitinkamo ilgio juostomis atidžiai sekdami, kad sutaptų raštas. Stambių raštų juostos paprastai išeina ilgesnės negu smulkaus rašto. Todėl pirmiausia išklokite 3-5 tapetų ritinėlius ir tiksliai suderinkite piešinį. Kadangi sienų aukštis dažnai būna nevienodas ir klijais ištepti tapetai gali susitraukti, iškirpkite 5-10 cm ilgesnę, nei reikalinga, juostą.

Sukarpytas dėkite ant švarių grindų vieną ant kitos raštais į apačią, kiekvieną juostos galą pastūmėdami maždaug 5 cm – sudėliokite „laipteliais“, kad ištepus klijais būtų patogiau paimti.

tapetu klijavimasKlijus ant tapetų juostos tepkite dažytojų šepečiu arba grindų šepečiu vienodo storio sluoksniu. Jokiu būdu nepalikite nepadengtų vietų. Pirmiausia jais ištepkite juostos kraštus, paskui vidurį, o tada dar kartą kraštus. Palikite 5-7 minutes apdžiūti.

Tapetus lengviau klijuoti dviese: vienas ima juostą už viršutinio krašto, pasilipa ir priglaudžia ją prie sienos, antrasis ištempia ir suderina šoninį kraštą su vertikalia linija. Dirbant vienam, klijais išteptą juostą reikia švelniai sulankstyti, antraip bus sunku ją palaipsniui (nuo viršaus į apačią) priklijuoti prie sienos. Apatinis tapetų juostos kraštas užklijuojamas ant grindjuosčių. Kai jau apklijuota visa siena, perteklius nukerpamas viename lygyje, pasinaudojus aštriu peiliu ir liniuote.

tapetavimas kainaPriklijuotą juostą išlyginkite šepečiu, voleliu arba švaria medžiaga, pavyzdžiui, senu kilpiniu rankšluosčiu, kad pašalintumėte oro pūsleles. Lyginti pradėkite nuo juostos vidurio kraštų link.

Ką tik išklijuoti tapetai turi džiūti lėtai. Klijavimo metu ir paskui jiems džiūstant dar porą dienų patalpoje neturi būti skersvėjo, o temperatūra aukštesnė kaip 18 °C.

Jei priklijavus tapetus po jais liko oro pūslelių, pradurkite jas ir tapetų paviršių kruopščiai išlyginkite.

Jei klijais susitepė geroji tapetų pusė, nušluostykite juos sausu skudurėliu arba sudrėkintu porolonu.

Jeigu tapetų juosta prisiklijavo kreivai ir susidarė raukšlių arba oro pūslelių, nuimkite tapetus nuo sienos ir, pašalinę defektus, vėl priklijuokite.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy