Plytelių Klijavimas: Kaip Išsirinkti Plyteles?

plytelesPasirinkti plyteles gali būti net sunkiau, negu jas suklijuoti. Kadangi šiuo metu rinkoje yra daugybės rūšių ir raštų įvairiausių plytelių, kurios skiriasi spalvomis, stiliais, formomis ir kokybe.

Plytelių dydžiai ir formos

Šiuo metu vis populiaresnės darosi didesnio formato plytelės, 30×30 ir net 45×45 cm dydžio. Verta atsiminti, kad kuo didesnės plytelės, tuo sunkiau jas klijuoti pačiam, kadangi didelėms plytelėms reikia absoliučiai lygaus paviršiaus norint, kad jos atrodytų gražiai.

Yra netgi visai mažyčių 3cm mozaikinių plytelių, kurias galima įvairiai maišyti ir išgauti norimą raštą ar net vaizdą. Šios plytelės dažniausiai būna sujungtos į 30×30 ar 30×45 cm blokus, kad būtų patogiau klijuoti.

Plytelių rūšys

Yra svarbu žinoti, iš kokios medžiagos pagamintos plytelės, kadangi tai lemia jų ilgaamžiškumą ir patvarumą. Būtina žinoti, kokios rūšies plytelės tinka pagal jūsų grindų situaciją.

Dauguma plytelių yra glazūruotos. Glazūruotos plytelės gaminamos iš molio mišinio, kuris yra suspaudžiamas į formą. Vėliau ant molinės formos viršaus uždedamas glažūros sluoksnis ir visą plytelė kaitinama, kol sukietėja. Glazūruotos plytelės būna įvairių paviršių: veidordinės, matinės ir su neslįstančiu paviršiumi. Šios plytelės gali būti su įvairiausiais raštais ar net rankų darbo dizainu. Glazūruotos plytelės gali būti subraižytos, jei jomis bus pakankamai intensyviai vaikštoma, todėl jos idealiai tinka tik sienoms.

Mozaikinė plytelė yra pagaminta iš skirtingų rūšių molio su pridėtais spalvų pigmentais. Mozaikinės plytelės tinka klijuoti visiems paviršiams, kadangi jos labai atsparios drėgmei, nesitepa ir lengvai nesusilaužo. plyteles2

Mišrios kategorijos plytelės yra visos plytelės pagamintos iš įvairių molio mišinių. Tai dažniausiai raudonos spalvos ir neglazūruotos plytelės. Jos paprastai klijuojamos interjero grindyse todėl kad yra porėtos ir nevienodos tekstūros. Plytelių paviršius gali būti užsandarintas ir neužsandarintas, nesandarintos plytelės gali greitai susitepti ir būti sunkiai išvalomos.

Kita vis labiau populiarėjanti rūšis yra natūralių medžiagų plytelės, pagamintos iš skalūno, granito ar kalkakmenio, kurie yra supjaustyti į smulkias dalis ir klijuojami kaip plytelės.

Pjaustytos plytelės

Dauguma plytelių kolekcijų turi specialių rūšių plyteles, skirtas sukurti baigiamajį raštą. Taipogi turi būti užbaigimui skirtų šoninių plytelių, kurios suteikia profesionalų atspalvį visam darbui.

plyteles5plyteles3plyteles4

Norint pagyvinti ištisinę plytelių sieną galite sukurti vieną eilę plytelių su pjaustytomis trikampiais plytelėmis.

Skaitykite daugiau:

PrastaiPuiku (3 votes, average: 5.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , ,
Komentarų nėra. Būkite pirmas

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy