Kompiuterio LCD Ekrano Valymas

monitoriaiKaip Nuvalyti LCD Monitorių? Plokščiaekraniai monitoriai, taip pat žinomi kaip LCD monitoriai, valomi kiek kitaip nei jų senesnieji pusbroliai CRT monitoriai. Standartiniai CRT monitoriai turi stiklinį paviršių, todėl ir valomi panašiai kaip yprastas stiklas namuose ar biure.

LCD monitoriai reikalauja kiek kitokio valymo. Jų paviršius yra daug jautresnis mechaniniam išorės poveikiui, todėl gali būti lengvai subraižytas ir sugadintas. Lygiai tas pats tinka pasakyti ir apie LCD televizorius.

Atlikdami žemiau aprašytus veiksmus  saugiai nuvalysite plokščiaekranį LCD monitorių ar televizorių vos per kelias minutes.

Sunkumo lygis: Lengvas

Laiko trukmė: Nuvalyti LCD monitorių trunka ne ilgiau kaip 5 minutes

Žingsniai:

 1. Išjunkite monitorių. Kai ekranas juodas, lengviau pastebėti ant jo esančius nešvarumus ir dulkes.
 2. Naudokite sausą, švelnų audinį ir labai švelniai pradėkite trinti ekraną. Geriausias pasirinkimas būtų mikropluošto tipo audinys, kuriuo valomi akinių lęšiai. Žiūrėkite žemiau į patarimą Nr.1, kokių medžiagų valymui reikėtų vengti.
 3. Jeigu sausas audinys nepakankamai gerai nuvalė nešvarumus ir riebalų dėmes, nespauskite audinio smarkiau, norėdami juos nugramdyti. Per didelis spaudimas ant LCD ekrano gali “išdeginti” pavienius pikselius ir įjungus ekraną tose vietose bus juodos dėmės arba vadinamieji “mirę pikseliai”.
 4. Jeigu reikia, sudrėkinkite audinį su distiliuotu vandeniu arba vienodų dalių distiliuoto vandens ir acto (bespalvio) mišiniu. Žr. patarimą Nr.2, kokių produktų vengti.
  Parduotuvėse taip pat galima rasti nemažą specialių LCD ekrano valiklių pasirinkimą, tačiau acto ir vandens mišinys yra lygiai toks pat efektyvus.
 5. Plastikinis korpusas, kuris yra aplink ekraną, gali būti valomas su universalia šluoste ir valikliu, tačiau reikėtų saugotis kontakto su monitoriu.

Patarimai:

 1. Nenaudokite valymui popierinių rankšluosčių, tualetinio popieriaus, vienkartinių noisaičių ar tiesiog medvilninių marškinėlių. Šios ne itin švelnios medžiagos gali lengvai subraižyti paviršių.
 2. Nenaudokite valiklių su sudėtyje esančių amoniaku, etilo alkoholiu, acetonu, toluenu, etilo rūgštimi ar metilchloridu. Šie chemikalai gali sureaguoti su LCD ekranu ir nurirpdyti išorinį paviršių. Tada atsiranda geltonos dėmės ir kitos deformacijos.
 3. Niekada nepurkškite valiklio tiesiai ant ekrano paviršiaus, nes lašai gali nuriedėti į ekrano kraštus ir padaryti žalos vidaus elektronikai.

  monitorius

PrastaiPuiku (3 votes, average: 8.00 out of 10)
Loading...
 1. , ,
4 komentarai

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy