Valymas Chemikalais

chemikalai buityje•Visus-preparatus vartokite tik pagal tiesioginę jų paskirtį. Tiksliai laikykitės instrukcijų ir rekomendacijų!

Jeigu vartojate preparatus, kurių sudėtyje yra koncentruotų cheminių medžiagų (rūgščių, šarmų ir kt.), tai būtinai užsidėkite akinius, užsimaukite gumines pirštines.

Jeigu liko nepanaudotų skiedinių arba nuodingų chemikalų mišinių, neišpilkite jų į kriaukles, upę ar vandens telkinį. Užkaskite juos giliai žemėje atokiau nuo gyvenamosios vietos.

• Nelaikykite maisto produktų buitinės chemijos induose (stiklainiuose, metalinėse, plastmasinėse dėžutėse). Net ir rūpestingai išplovus, juose ilgam išlieka kenksmingųjų medžiagų.

• Namie nekaupkite didelių buitinės chemijos preparatų atsargų. Ypač pavojinga laikyti preparatus su nuodingosiomis medžiagomis. Pirkite tik tuos ir tiek, kiek reikia suvartoti artimiausiu metu.

• Vandenilio peroksidą laikykite tamsioje vėsioje vietoje, nes šviesoje jis po tam tikro laiko suskyla.

plovikliai valikliai chemikalai• Visus cheminius preparatus būtinai laikykite atskirai nuo maisto produktų! Be to, žiūrėkite, kad jie būtų neprieinami vaikams.
Visas dezinfekuojančias medžiagas ir priemones namie laikykite hermetinėje taroje, tamsioje sausoje ir vėsioje vietoje: vei-
kiamos šviesos’ ir oro drėgmės, jos greitai skaidosi ir netenka aktyvumo,

misteris properis | valikliai• Pelėsių dėmes iš visų audinių galite išvalyti terpentinu ir 5% amoniako tirpalu. Dėmėtą vietą patrinkite, paskui plaukite muiluotu vandeniu ir išskalaukite.

Pelėsių dėmes baltiniuose suvilgykite citrinos sulčių ir vandens skiediniu (trečdalis sulčių ir du trečdaliai vandens), viršų pabarstykite smulkia druska. Palaikykite, kol išdžius. Po to išplaukite.

• Kad iš audinio išnyktų kalio permanganato dėmės, jas sudrėkinkite išrūgomis arba rūgpieniu. Po 3—4 valandų dėmėtą audinį išskalbkite.

Konjako dėmę iš šilkinių ir vilnonių audinių galima išvalyti atskiestu ir garuose pašildytu spiritu.

• Vaisių dėmes iš baltų skalbinių valykite amoniako ir vandens skiediniu (lygiomis dalimis).

• Jeigu, standinant baltus skalbinius, atsiranda gelsvų dėmių, jas galite išvalyti vandenilio peroksidu (2 šaukšteliai stiklinei vandens). Nuvalytą vietą lengvai paplaukite vandeniu.

• Suodžių dėmes pirmiausia patrinkite terpentinu sudrėkinta šluostele ir suteptą audinio vietą paplaukite šiltu muilo skiediniu. Jeigu dėmės neišnyks, tai dar kartą patepkite terpentino ir kiaušinio trynio (lygiomis dalimis) mišiniu. Nuvalykite šluoste ir vėl perplaukite.

mr clean• Kad ant audinio nesusidarytų „aureolė”, aplink dėmę audinį suvilgykite vandeniu.

• Naujai atsiradusias riebalų ir tepalų dėmes iš šviesių audinių galite išvalyti šitaip: suteptą vietą tuoj pat pabarstykite kreidos milteliais. Palikite 2—4 valandoms, kad kreida susiurbtų nešvarumus. Paskui ją nupurtykite. Esant reikalui, valykite dar kartą

Riebalų ir tepalų dėmes paprasčiausia valyti benzinu. Suteptą drabužio vietą padėkite ant balto medvilninio audinio arba kelissyk sulenkto filtrinio popieriaus. Iš išvirkščiosios pusės ratu (nuo krašto į centrą) dėmę trinkite vatos tamponu, suvilgytu benzine.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,
1 komentaras

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy