Dėmės Po Šventinio Vakaro

kava kapucinoKaip ir kuo valyti dėmes?

Kaip išvalyti vyno dėmes

Sausas dėmes iš lininių ir medvilninių audinių geriausiai valyti degtine, paskui perplauti vandeniu (be jokių priedų).Taip pat galima ištrinti citrinos sultimis arba išmirkyti rūgpienyje ir išskalbti karštame vandenyje su muilu. Spiritu nevalykite dėmių iš acetatinių pluoštų. Jeigu vyno dėmė dar šlapia, pabarstykite ją druska, po vaišių druską nubersite ir išskalbsite – dėmė išnyks greičiau.

Šilkinių, vilnonių audinių vynu suteptas vietas prieš skalbimą pamerkite karštame vandenyje.

Juodos kavos dėmės

Dėmes išvalykite nedelsiant, nes po kurio laiko jas pašalinti bus labai sunku. Šviežias dėmes pabarstykite druska, paskui perskalaukite vandeniu. Jeigu audinys šilkinis, į vandenį įberkite citrinos rūgšties, jei vilnonis bei medvilninis – dėmę valykite karštu vandeniu su trupučiu skalbimo priemonių.

Spalvotuose audiniuose dėmes geriausiai valyti šalto vandens ir etilo spirito mišiniu ( 1 : 1 ) ar degtine su keliais lašais acto esencijos, – taip pat šalinamos ir arbatos dėmės.

Kava suteptus baltus audinius skalbkite piene, paskui šiltose pamuilėse.

Šokolado dėmės

Šviežias dėmes reikia valyti stipriu druskos tirpalu, o sudžiūvusias švariu benzinu, po to išskalbti universaliais skalbikliais. Įsisenėjusius nešvarumus šalinkite vandenilio peroksidu. Juo ištepkite dėmėtą vietą, o po 10 -15 min. Išskalaukite šaltu vandeniu.

Lūpdažio dėmės

Likučius valykite glicerinu, paskui spiritu, perplaukite muilinu vandeniu ir išskalaukite. Iš šilkinio audinio dėmes šalina denatūratas.

Kvepalų dėmės

Dėmes iš spalvotų audinių geriausiai valyti spiritu, o iš baltų – perhidroliu. Tai padarykite kuo skubiau, nes vėliau išvalyti bus sunkiau.

Dėmių valikliai

Suteptą drabužį valykite tučtuojau, o ne slėpkite spintoje. Parduotuvėse galima įsigyti įvairiems audiniams skirtų specialių valiklių. Jie veiksmingiausi šalinant šviežias dėmes. Prieš valydamos patikrinkite, kaip audinys reaguoja į preparatą.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 9.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy