Bendras Kraujo Tyrimas

How well I could write if I were not here!bendro kraujo tyrimo galima nustatyti organizmo būklę, ieškoti sveikatos sutrikimų priežasčių (nukrypimai nuo normos gali rodyti organizme esančius uždegiminius procesus, infekciją ir kt.).

Jei nėra sveikatos sutrikimų, iki 30 metų amžiaus bendrą kraujo tyrimą reikėtų atlikti kas 3 metus. Nuo 40-45 metų amžiaus – kasmet. Šį tyrimą reikėtų atlikti ir po sunkios ligos, jei dažnai sergate ar kamuoja nuolatinis nuovargis, silpnumas.

Tyrimą reikia atlikti nevalgius. Bet koks nukrypimas nuo normos padeda nustatyti ar įtarti mažakraujystę, alergiją, kraujo sistemos bei kitas ligas.

Mokslininkai nustatė, kad ištyrus kraujo lašą mikroskopu galima kur kas lengviau diagnozuoti ligas, nuspėti gresiančius sveikatos sutrikimus -tereikia detaliai išsiaiškinti, kokia yra kraują sudarančių elementų būsena, tai yra jų forma, išsidėstymas, išsidėstymo pobūdis. Visa tai gali parodyti neseniai Lietuvoje atsiradęs kraujo tyrimas tamsaus lauko mikroskopu, kitaip dar vadinamas gyvo kraujo lašo tyrimu.

Nauja vokiška įranga atliekamas gyvo kraujo lašo mikroskopinis tyrimas tamsiame fone. Šis tyrimas skiriasi nuo įprasto kraujo tyrimo, atliekamo šviesiame fone, tuo, kad kur kas išsamiau atskleidžia kraujo struktūrą, tiksliau parodo visų kraujo dalelių būseną ir formą. Tokį informatyvumą galima palyginti su žvaigždžių stebėjimu naktį, kai tamsiame danguje matomos visos žvaigždės, o dieną šviesiame – vien tik saulė.

Prie mikroskopo prijungta skaitmenine kamera į kompiuterio ekraną perduodamas vaizdas. Jame gerai matoma eritrocitų būsena, agregacijos lygis (sukibimas į stulpelius) ir kita. Įvertinus trombocitus, leukocitus bei limfocitus, nustatomas imuninės sistemos aktyvumas, patologiniai kraujo pokyčiai. Šiuo tyrimu galima sužinoti ir cholesterolio kristalų, cukraus, šlapimo rūgšties, grybelių ar bakterijų kiekį. Turint gyvo kraujo lašo tyrimo rezultatus lengva spręsti apie medžiagų apykaitą ar imunitetą, pastebėti žarnyno disbakteriozę, parazitus.

Kai trūksta vitamino B, rūgšties ir geležies, ekrane matomi atskiri skirtingų dydžių eritrocitai, o kai kraujyje yra laisvųjų radikalų, eritrocitų kraštai būna nelygūs. Dėl sulipusių eritrocitų organizmas negauna pakankamai maisto medžiagų, vitaminų, deguonies, iš ląstelių nepasišalina apykaitos produktai. Tai sukelia nemigą, lėtinį nuovargį, dėl to silpnėja imunitetas, o karštomis dienomis ar sunkiai triūsiant sporto aikštelėje, miške, sode, darže gresia rimtų bėdų dėl deguonies bado.

Ne vienam gali kilti klausimas, kodėl ištyrus gyvo kraujo lašą galima atsakyti į daugelį klausimų, kuriems išgvildenti prireiktų kelių skirtingų įprastų laboratorinių tyrimų.
Nors kraujas “tik” organizmo jungiamasis audinys, niekas neabejoja jo ypatinga reikšme mūsų sveikatai, savijautai ir net gyvybei. Kraujas – tai organizmo maitintojas, valytojas, maisto medžiagų ir deguonies nešėjas, taip pat puikus ryšininkas, padedantis perduoti informaciją, šilumą, palaikantis gyvybę. Jis pasiekia atokiausius organizmo kampelius, palaiko ryšius tarp įvairių organizmo sistemų.

Bet jei jis toks mums svarbus, kodėl žmogui susirgus kraujo tyrimai apsiribodavo tik kraują sudarančių ląstelių kiekio, kraujyje esančių mikroelementų kiekio nustatymu? Gana neseniai pažangūs mokslininkai nusprendė, kad dar tiksliau diagnozuoti galima patyrinėjus gyvą kraujo lašą. Tai yra sužinoti ne tik tai, kiek ir ko yra kraujyje, bet ir kaip tie maži kraują sudarantys elementai ten gyvena, ką veikia ir kaip jie jaučiasi. Tyrimas tamsaus lauko mikroskopu – lyg organizmo veidrodis, galintis suteikti labai svarbios informacijos apie mūsų sveikatą, tai pat galimus būsimus sutrikimus.

Net jei įprastinė analizė laboratorijoje rodo normalius duomenis, organizme jau gali tūnoti ligos užuomazgų. Tamsaus lauko mikroskopu galima pastebėti daugelio ligų vystymosi tendencijas. Šiuo tyrimu taip pat galima diagnozuoti bei gydyti ar koreguoti imuninę sistemą.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy