Nemiga. Kaip Atsikratyti Nemigos
Jei blogai miegate naktj (nemiga), o dieną vos galite praplėšti akis, tai ženklas, kad turite pradėti gydytis. Liaudies medicinoje yra daugybė priemonių, padedančių nugalėti nemigą ir nervinj diskomfortą.
Keletas liaudiškų patarimų gydyti nemigą
■ 5 g paprastojo apynio (Humulus lupulus) spurgų užpilti stikline degtinės. Gerti 3 kartus per dieną po 40 lašų. Po 10-12 dienų daryti pertrauką.
■ 10 g paprastojo apynio spurgų užpilti stikline verdančio vandens. Po 30 min. nukošti. Gerti po šaukštą 3 kartus per dieną. Po 10-12 dienų daryti pertrauką.
■ Šaukštą džiovintos paprastojo čiobrelio (Thymus serpyllum) žolės užpilti puse stiklinės verdančio vandens. Po 30 min. nukošti. Gerti prieš miegą savaitę laiko.
Patartina visą mėnesį kasdien suvalgyti po du šaukštus medaus. Valgyti ryte ir vakare po šaukštą. Paprastai po 10-15 dienų pagerėja miegas, atsiranda žvalumo.
■ Žmonėms, kurie nuolat jaučia nervinį diskomfortą darbe, prof. H.Bankhoferis pataria vartoti raminamąsias pušų vonias. Reikia prisiskinti jaunų, liaunų pušų šakų, jas susmulkinti (geriausia sodininko žirklėmis) ir 2 saujas užpilti litru šalto vandens. Po valandos mišinį pavirti 10 min., nukošti ir supilti į vandenį vonioje. Vandens temperatūrą paruošti pagal savo pomėgj. Pagulėti 15-20 min. vonioje, po to valandą lovoje. Galima paimti 2 valerijono tabletes. Tokias vonias patartina ruošti 2 kartus per savaitę.
[…] medžiagų, vitaminų, deguonies, iš ląstelių nepasišalina apykaitos produktai. Tai sukelia nemigą, lėtinį nuovargį, dėl to silpnėja imunitetas, o karštomis dienomis ar sunkiai triūsiant […]
Yra toks natūralus maisto papildas Laminine, kuris ramina, bet neslopina jokių funkcijų. Viena-dvi kapsulės per dieną padeda išlaikyti nervinę pusiausvyrą, o nuo trijų kapsulių ima miegas. Kadangi preparatas yra 100% natūralus, tai jo perdozavimo ar šalutinių poveikių nėra. Pripratimo taip pat nėra. Nebent galima priprasti gerai ir kokybiškai išsimiegoti.
O šiaip, bendru atveju, visos nemigos problemos gali būti visiškai nesusijusios su nervine ar protine veikla. Gali būti, kad neveikia kitos organizmo dalys, kurio turi netiesioginę įtaką miegui.
Saldžių sapnų.