Apsauga Nuo Uodų Ir Kitų Kraujasiurbių

Gamta – visų namai. Jaukiai joje jaučiamės ne tik mes, bet ir uodai, erkės. Jei iškylaudami neturėsime specialių nuo jų apsaugančių preparatų, teks beviltiškai mosuoti rankomis ir neramiai žvilgčioti, ar drabužiais neropoja kraujo ištroškusi erkė. Deja, vieno recepto, kaip apsisaugoti nuo šių parazitų, nėra, tad verta išbandyti kelis.

Mokslininkai tyrinėja, kodėl vienus žmones kraujasiurbiai puola daugiau, kitus mažiau: esą kalta kraujo grupė, potraukį į saldumynus, netgi lytis – uodai dailiosios lyties atstoves mėgsta labiau nei vyrus. Viena aišku, kad uodus, mašalus bei erkes vilioja žmogaus prakaito kvapas, kūno temperatūra. Itin kvapūs kūno losjonai, kvepalai taip pat patinka skraidantiems ir ropojantiems kraujasiurbiams.

BeforeTikriausiai savu kailiu esate patyrę skaudžius uodo dūrius, jei vakarojote pasipuošę marškinėliais trumpomis rankovėmis, arba neviltį mėgindami aptikti juodomis kelnėmis ropojančią erkę. Todėl iškylaudami vilkėkite šviesios spalvos drabužius. Vabzdžius ypač traukia tamsios ir intensyvios spalvos: juoda, mėlyna, raudona. Rinkitės gerai prie riešų bei čiurnų priglundančius rūbus. Galvą apsiriškite skarele arba užsidėkite kepuraitę. Atsiminkite, kad medvilniniai ir net džinsiniai drabužiai uodams – ne kliūtis, todėl apipurkškite juos repelentals.

Vabzdžius atbaidantys prietaisai

Tai ultragarsą skleidžiantys įrenginiai bei elektriniai fumigatorlai (garuojanti cheminė priemonė, atbaidanti uodus). Tiesa, šios priemonės sulaukia daug prieštaringų nuomonių. Mokslininkai aiškina, kad uodų patelės negirdi, todėl šių aparatų skleidžiami garsai neturi jokios įtakos kraujasiurbiams. Uodus ir kitus vabzdžius veiksmingai atbaido į elektros lizdą kišami fumigatoriai. Deja, ir čia slypi pavojai. Nors ant pakuotės rašoma „Nekenksminga žmogui“ ir namuose nejaučiate jokio kvapo, ilgalaikis skleidžiamų cheminių medžiagų poveikis sveikatai nėra ištirtas.

Eteriniai aliejai

Kai kurie eteriniai aliejai yra natūralūs repelentai. Uodus atbaido aitrūs specifiniai kvapai, kuriais pasižymi citrinžolių, eukaliptų, bazilikų, pipirmėčių, anyžių eteriniai aliejai. Labiausiai Lietuvoje paplitusi uodų rūšis culexpipiens It´s An American Flag Mosquito Repellant Candle, Not An American Flag On Fire--Kindly Resist The Urge To Pass A Constitutional Amendment Because I Didn´t Want To Die From A Mosquito Bitenepakenčia levandų eukaliptų, čiobrelių, rozmarinų, laurų eterinių aliejų. Erkes atbaido eukaliptų, pelargonijų ir levandų eterinių aliejų mišinys. Nepamirškite, kad arbatmedžių ir levandų eteriniai aliejai -vieninteliai, kuriuos galima naudoti tiesiai ant odos, kitus būtina maišyti su baziniais aliejais. Deja, natūralūs aliejai greitai išgaruoja-vidutiniškai per 15-20 minučių. Jei nusipirkote natūralų eterinių aliejų mišinį, kuriame yra specialių fiksatorių, rekomenduojama juo teptis ne rečiau kaip kas dvi valandas.

Repelentai ir apyrankės

Repelentai yra cheminės medžiagos, kvapu ar skoniu nubaidančios kraugerius vabzdžius. Jų yra Įvairiausių: purškiamų ant drabužių ar odos, tepamų kremų bei drėgnų servetėlių, išmirkytų natūraliose veikliosiose medžiagose. Rinkdamiesi žinokite, kad kokybiški repelentai, apsaugantys nuo erkių, uodų, mašalų ar muselių, turi būti nekenksmingi žmonėms ir ilgai galioti. Tiesa, bet kokios veikliosios medžiagos veikia tol, kol nesuprakaituojate ar nesušlampate. Tad, jei laisvalaikį gamtoje ketinate praleisti aktyviai, preparatą teks naudoti keletą kartų. Didžiuosiuose prekybos centruose ar vaistinėse galite įsigyti apyrankių nuo uodų. Jose yra natūralių augalų ekstraktų, kurie nubaido nepageidaujamus vabzdžius. Maksimali apsauga nuo erkių ir uodų pasiekiama naudojant dvi apyrankes – ant riešo ir kulkšnies.

Dūmai

Mossie Macro-Best viewed largeJei stovyklavietėje užkūrėte laužą, įmeskite j jį žalių malkų ir lapų, kankorėžių bei padžiūvusių kadagių spyglių, drebulių žievių. Jų dūmų kvapas itin nepatinka uodams. Jei vakaras nevėjuotas ir ramus, nuo uodų apsaugos specialios žvakės bei spiralės. Tiesa, jos veikia nedideliu spinduliu. Be to, jų nerekomenduojama degti uždarose patalpose, nes galima apsinuodyti garuojančiomis chemlnėnis medžiagomis.

Tinkleliai ir palangių augalai

Įkyriai zyziančių uocrų melodijos neleidžia ramiai užmigti? Pradėkite kovą ten, pro kur nepageidaujami svečiai patenka j jūsų namus. Vabzdžiai nepateks į vidų, jei duris ir langus apdengsite specialiais tinkleliais. Uodus atbaido ant palangės auginama kvapioji pelargonija. Ši gėlė skleidžia stiprų kvapą, kurio vabzdžiai iš tolo vengia. Gudrios šeimininkės teigia, kad uodus atbaido ant palangės auginami pomidorai ir bazilikai.

Elektrinės vabzdžių gaudyklės

Dar viena naujovė technologijų pasaulyje. Šios priemonės skirtos ne uodams atbaidyti, bet jiems sugauti ir sunaikinti. Kai kurie aparatai vabzdžius pritraukia skleisdami ultravioletinius spindulius, o šiems priskridus – juos nutrenkia. Kiti išskiria tam tikrą anglies dioksido kiekį, privilioja kenkėjus prie įrenginio ir įtraukia į specialią dėžutę, kurioje jie žūva. Jei nusibodo namuose uodus ir kitus įkyrius vabzdžius vaikyti laikraščiu, galbūt pravers elektrinis teniso raketės formos prietaisas – tereikia pamosuoti juo vabzdžių pusėn ir kraujasiurbiai nukenksminami silpna elektros srove. Jis nepavojingas nei žmonėms, nei didesniems naminiams gyvūnams, nes srovės stiprumas subalansuotas uodams ir mašalams. Šios priemonės nuo uodų saugios ir nekenksmingos aplinkai.

Vaistinėlė

Jei poilsiaujate gamtoje, vienas kitas uodo įkandimas neišvengiamas. Vaistinėlėje turėkite dezinfekcinio tirpalo, kuris įkandimo vietoje neleis susidaryti uždegimui. Iš anksto pasirūpinkite uodų įkandimų sukeltų niežulį malšinančiais tepaliukais. Vietoj pirktinių preparatų galite rinktis niežulį slopinantį arbatmedžių aliejų, sutrinti petražolių, mėtų ar gysločių lapų.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy