Apsauga Nuo Vabzdžių (Uodai, Moskitai, Skruzdėlės)

* Nuo vabzdžių įkandimo paprasčiausia apsisaugoti— išsitrin­ti veidą, rankas, kaklą specialiomis priemonėmis.

Galima vartoti džiovintų gvazdikų nuovirą. Paketėlį gvazdikų suberkime į litrinį termosą ir pripilkime pilną verdančio vandens. Kartkartėmis termosą pateliūskuokime. Po 6 val nuoviru trinkime odą.

* Uodai nekankins, jeigu nepridengtas kūno vietas patepsime nevalyto saulėgrąžų aliejaus ir odekolono mišiniu, vazeline tirpy­tu naftalinu.

* Iš kambario išguisime visus uodus, jeigu ant karštos kep­tuvės pabarstysime truputį kamparo.

* Anyžių aliejaus kvapas atbaido uodus. Pakanka pasitepti aliejum rankas ir veidą, ant odos netupia joks uodas.

* Įkandus uodui arba vapsvai, ne taip niežės ir patinimas at­slūgs, jeigu įkąstą vietą patepsime šviežiomis medetkų sultimis arba vaistinėje įsigytu jų tirpalu.

* Įkandus uodui, ne taip niežės, jeigu įkąstą vietą patepsime amoniaku arba geriamosios sodos tirpalu (pusė šaukštelio stikli­nei vandens), taip pat 9% actu arba citrinos sultimis.

* Svogūno sultys ir smulkinti gysločio lapai geriausiai malšina skausmą, įgėlus bitei, vapsvai ir kitiems vabzdžiams.

* Įgėlus vapsvai, skausmą numalšina švieži petražolės lapeliai. Juos patrinkime rankomis ir uždėkime ant skaudamos vietos

Musės

* Musės bijo skersvėjo, todėl patalpą reikia dažniau vėdinti.

* Išplovus grindis ir langus vandeniu su trupučiu žibalo, vi­sos musės išskris iš kambario. Taip pat galima grindis įtrinti ter­pentino tepalu.

* Gerai naikina muses 2% formalino tirpalas su trupučiu cuk­raus. Įpilkime jo į lėkštelę ir padėkime tokioje vietoje, kur nepri­eina vaikai.

* Kad musės neskristų pro langą, langų rėmus ištepkime actu.

SKRUZDĖLĖS

* Naminės skruzdėlės labai greitai dauginasi, todėl nelengva jas išnaikinti. Dažniausiai jų atsiranda drėgnose vietose — vonio­se, virtuvėse, prie kriauklių.

Skruzdėles reikia naikinti iš karto visose laiptinėse ar namo butuose.

* Skruzdėlės nemėgsta šviežių pomidorų lapų, citrinų, sūdy­tos žuvies kvapo. Jas taip pat atbaido pamirkytų 10% borakso arba boro rūgšties tirpale grūstų juodos duonos džiūvėsių kvapas.

* Atsikratyti skruzdėlių labai padeda paprasti krosnies pele­nai.

* Skruzdėlių galima atsikratyti ir šiuo būdu: mieles ištirpinti vandenyje, įdėti truputį uogienės arba miltinio cukraus ir padėti mišinį į bufetą. Skruzdėlės puola šį masalą ir žūva.

KANDYS

* Į lagaminą įdėta mentolo tūbelė apsaugos daiktus nuo kan­džių.

* Veiksminga priemonė nuo kandžių — riešutmedžio arba ta­bako lapai, taip pat džiovintos apelsino žievelės.

* Kandis gerai baido pipirmėtės, jazmino žiedų ir lapų kvapas.

* Apsaugai nuo kandžių minkštų baldų apmušalus pavalykime tokiu mišiniu: šaukštas naftalino ištirpintas stiklinėje terpentino. Šiuo mišiniu taip pat galima trinti išvirkščiąją sienos kilimo pusę.

* Kilimą apsaugosime nuo kandžių, jeigu prie jo blogosios pu­sės pritvirtinsime popieriaus lapus, iš anksto išteptus klijais ir gausiai apibarstytus naftalinu.

JUODASIS MILČIUS

* Juodasis milčius — miltų ir kruopų produktų kenkėjas. Įsi­veisus daug šių kenkėjų, kruopos, makaronai, miltai, vermišelis apkarsta, todėl maistui vartoti netinka.

Jeigu vabaliukų nedaug, tai kruopas ir makaronų gaminius reikia rūpestingai perrinkti ir iškaitinti orkaitėje 50° C tempe­ratūroje, o miltus persijoti ir iškaitinti 30—40° C temperatūroje.

Iš kruopų ant spintos lentynų patekusius vabaliukus galima išnaikinti taip: padėti tose vietose popierių su borakso, miltinio cukraus ir smulkintų sorų (arba kitokių kruopų) mišiniu (lygiomis dalimis).

Bufetai, stalčiai, virtuvės stalai ir kitos vietos, kur laikomi produktai, gerai išplaunami šiltu vandeniu su muilu arba soda, nuplikomi verdančiu vandeniu, paskui išdžiovinami ir išvėdina­mi. Taip pat nutvilkomi indai, išvirinami maišai.

BLAKĖS IR TARAKONAI

Paprasčiausias būdas blakėms naikinti čiužiniuose, lovose – plikyti jas verdančiu vandeniu iš arbatinio.

Tarakonams naikinti tinka piretrumo milteliai arba šių mil­telių mišinys su bulvių krakmolu arba talku (lygiomis dalimis).

* Jeigu balduose atsirado skylučių, smulkių medienos dulke­lių, vadinasi, bute yra baldinių skaptukų. Paprasčiausia juos nai­kinti mišiniu: 3 dalys terpentino arba žibalo, 1 dalis naftalino ir 1 dalis deguto. Šiuo mišiniu gausiai ištepamos kenkėjo apniktos vietos ir plonu sluoksniu — visas baldas. Šiam kenkėjui naikinti yra ir gatavų preparatų.

Pelės iš namų išnyks, jeigu kambariuose, sandėlyje, korido­riuose ant grindų palei grindjuostes pabarstysime džiovintu ra­munėlių.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy