Parazitų ir Kenkėjų Naikinimas

Musės, kandys, blakės

muse namineKambarinės musės nepakenčia pievų augalo bitkrėslės kvapo: jos išskris lauk. Musės bijo aštraus kvapiųjų žirnelių kvapo. Vasarą pamerkite darželio puokšteles virtuvėje, kambariuose, sodinkite juos balkonuose. Vasarą plaudami langus ir grindis, į vandenį įpilkite truputį žibalo. Jeigu norite sunaikinti musių lervas, šiukšlių duobes, lauko tualetus nuolat dezinfekuokite negesintomis kalkėmis.

Muses galima išnaikinti šitaip. Arbatinį šaukštelį maltų juodųjų pipirų sumaišykite su dviem šaukšteliais cukraus, atskieskite pienu ir išpilstykite į indelius. Juos išdėliokite tose vietose, kur spiečiasi musės. Labai gerai muses naikina 3 g formalino vandens tirpalo su 4 g glicerino ir 13 ml vandens mišinys. Šį tirpalą išpilstykite į plokščias lėkštutes. Miegamajame šio skysčio nepalikite nakčiai.

Kandžių nebus, jei sistemingai ir kruopščiai valysite butą, 3–4 kartus per metus peržiūrėsite nenaudojamus daiktus, nelaikysite senų daiktų drauge su naujais.

Jeigu storus vilnonius, kailinius ir veltinius gaminius ilgiau laikote nenaudojamus, tarp jų pabarstykite tabako. Jeigu ruošiatės sudėti sezoninius drabužius į specialius maišus ar lagaminus, pirmiausia juos palaikykite kelias valandas saulės atokaitoje, išmuškite iš jų dulkes. Nuo saulės spindulių kandžių kiaušinėliai žūva.

Bent kartą per mėnesį drabužius peržiūrėkite. Jeigu pastebėjote kandžių lervų, tuojau pat drabužius išvėdinkite lauke ir apdorokite kandžių naikinimo preparatais. Spintose, kur sukabinti žieminiai drabužiai, išdėliokite lazdyno ar tabako lapų, nes jų kvapai nubaido kandis. Kandims baidyti tinka ir kamparas, eukalipto ir kvepiantys lauro lapai, levandos šaknis.

Nuo kandžių galite gintis gailiais, apelsinų žievelėmis. Kandys nemėgsta stipraus kvapo. Spintose laikykite kvepiantį tualetinį muilą, atidarytą stipraus kvapo odekolono buteliuką. Vilnonius daiktus suvyniokite į naują laikraštinį popierių – dažų kvapas atbaido kandis. uodai parazitai kenkejai kraujasiurbiai

Chemiškai išvalytų drabužių kandys taip pat nepuola. Kandžių kiaušinėlius spintoje galima išnaikinti ir taip. Į spintą įdėkite plytą, ant jos uždėkite įkaitintą plytą arba įkaitintą keptuvę, arba įkaitintą gabalą skardos. Ant jos užpilkite truputį vyno acto ir spintą tuojau pat sandariai uždarykite.

Kandys veisiasi ne tik drabužiuose, bet ir džiovintuose vaisiuose, grybuose, miltuose, konditerijos gaminiuose. Maisto produktus, kuriuose įsiveisė kandys, geriau sunaikinkite.

Blakės nebijo šalčių, bet žūsta nuo karščio, todėl lengvai prieinamas blakių susibūrimo vietas išplikykite verdančiu vandeniu, o kitas – patepkite žibalu, actu, amoniaku, terpentinu.

Uodai

Kad uodai neskristų į kambarį, įpilkite į karštą keptuvę truputį kamparo. Jo dūmai nekenkia žmonėms, o uodai jų nepakenčia. Jeigu patalpoje atsirado uodų, plačiame inde 10 min. pavirinkite acto. Jie išnyks. Uodai vengia ir tabako dūmų.

Jeigu virtuvės spintelėje atsirado mašalų, jos sieneles ir lentynas ištrinkite šluoste, suvilgyta actu. Spintelę išvėdinkite ir sudėkite į ją indus.

Milčiai ( miltvabaliai ). Kruopose įsiveisusiems kenkėjams naikinti yra vienas būdas – vanduo. Kruopas keletą kartų išplaukite vandeniu. Tuomet vabalėliai arba jų lervos išplaukia į paviršių. Vandenį nupilkite. Kruopas išdžiovinkite. Šitaip galima naikinti ir makaronų kankėjus. Kad kenkėjai iš vienų produktų nepereitų į kitus, produktus laikykite sandariai uždengtose dėžėse.

Jeigu gyvenate daugiaaukščiame name ir yra šiukšliavamzdis, tai buitines ir maisto atliekas įvyniokite į popierių, kad išmetant neužsiterštų vamzdžio sienelės ir musės, tarakonai ir pelės neturėtų maisto.

Wasp cutting meatVapsvos. Jos gali sukelti kai kurias ligas. Vapsvos naikinamos specialiu skysčiu. Galite jas naikinti ir labai paprastai. Pastatykite stiklinę su alumi, kurio kvapas labai vilioja vapsvas. Aluje jos prigeria.

Jeigu norite atbaidyti vapsvas ir bites, tai atidengtas kūno  vietas ištrinkite kokiu nors odekolonu, įlašinusios į jį mėtų  lašų arba mėtų aliejaus ( penki lašai šaukštui odekolono ).

Pelės. Aliejaus kvapas labai vilioja peles, todėl jas galima gaudyti šitaip. Į 0,5 litro talpos pieno butelį įpilkite apie 100 g aliejaus ir pastatykite pelių pamėgtoje vietoje. Iš kartono arba lentelės padarykite tiltelį, kuriuo pelės užliptų iki butelio angos. Jos įlenda į butelį, o išlipti jau nebegali.

Skaityti dar:
Kaip naikinti tarakonus
Kaip naikinti skruzdėles

PrastaiPuiku (4 votes, average: 9.50 out of 10)
Loading...
  1. ,
3 komentarai

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy