Namų Apsauga

Ar esate tikrai saugūs, kai užrakinate savo namų duris ir langus? Šioje atviroje ir kartais žiaurioje visuomenėje namai turėtų būti saugi priegloba ne tik jums, bet ir jūsų šeimai. Namai, tai vienintelė vieta, kurios aplinką ir patekimą į ją galite kontroliuoti. Namų apsauga nuo vagių ir įsilaužėlių turėtų būti svarbiausias prioritetas siekiant apsaugoti savo turtą ir šeimą.

The BurglarNamai – tai mano tvirtovė … ar tikrai? Ar išvažiavus į darbą ar mokyklą tikrai jie lieka saugūs? Pagrindinė grėsmė namams išvykus yra įsilaužimai ir vagystės. Dauguma įsilaužimų įvykdoma dienos metu, kai namo gyventojai išvykę. Vasarą liepos ir rugpjūčio mėnesiais žmonėms atostogaujant įvykdomą daugiausiai įsilaužimų, vasario mėn. mažiausiai. Vagys labiausiai dairosi į lengvus nedidelius daiktus, kuriuos realizavę greitai paverstų pinigais. Mėgstamas jų grobis: pinigai, juvelyriniai dirbiniai, laikrodžiai, nešiojami kompiuteriai, vaizdo grotuvai, cd grotuvai, telefonai ir kiti elektronikos prietaisai.

Pagal statistiką 70% vagysčių įvykdomą panaudojant jėgą patekti į patalpas, bet vagys labiausiai mėgsta neužrakintus langus ir duris. Prasilaužti naudojami paprasti įrankiai, kaip kad atsuktuvai, metalo žirklės, laužtuvai, plaktukai.

Nors vagystės gali atrodyti kaip atsitiktinis reiškinys, tačiau iš tikro vagys planuoja ir įvertina kiekvieną taikinį. Planavimo procesas paprastas. Didžiausią tikimybę apiplėšimui turi apleistas ar retai gyvenamas, nesaugomas, gerai pridengtas iš išorės (medžiai, krūmai) ir su lengvu atsitraukimu namas. Žemiau pateikiamos namo apsaugą pagerinančios priemonės ir veiksmai.

Durys ir langai

Durys bei langai – pirma ginybos linija siekiant apsunkinti kelią vagims. Atminkite, kad iš kelių variantų vagis rinksis lengvesnį. Jeigu jūsų namo apsauga reikalauja didelių pastangu, laiko ir įrangos, vagis jį greičiausiai aplenks. Dažniausiai vagys patenka per priekines, galines arba garažo duris. Garažo durys neretai būna silpniausia grandis, po jų seka galinės durys. Taip pat šios durys yra blogiau matomos nuo kelio. Patarimas būtų net ir savo nuosavo namo garaže nepalikti atrakinto automobilio su įkištais rakteliais.

 • Įsirenkite metaline duris ir garažo vartus visuose patekimo į namą taškuose.
 • Sustiprinkite durų vyrius ir spynas

Break-In Detail #1Dažniausiai durys išspiriamos arba su laužtuvu išlaužiamas spynos liežuvėlis, todėl patartina apsunkinti šiuos veiksmus prisukant metalinius skydus.

Langai yra paliekami neužrakinti ir praviri žymiai dažniau nei durys. Iš gatvės matomas praviras langas gali patraukti vagies dėmesį. Pirmo aukšto langai yra didžiausios rizikos, toliau seka antro aukšto langai, jeigu juos lengva pasiekti laiptais, šalia augančiais medžiais, tvora ar balkonu. Dažniausiai langai turi tik rankenas, o ne užraktus, todėl patartina apriboti jų atsidarymo kampą specialiais sprausteliais, kad nebūtų įmanoma pro maksimaliai pravirą langą pasiekti durų ar lango rankenos ir atsidaryti. Galite ant lango užsiklijuoti apsaugos firmos lipduką ar butaforinį lango daviklį, kad vagis pamanytų, jog namas saugomas.

Saugi kaiminystė

Geri kaimynai turi kooperuotis ir padėti vienas kitam. Geriausia sutarti su artimiausiais 2 namais ir kairės ir dešinės bei 3 priešingais kitoje gatvės pusėje. Ilgiau išvykstant paprašykite užmesti akį į jūsų namus. Pastebėjus itartinus asmenis ar automobilius, jie gali užsirašyti numerius arba paskambinti policijai.

Trumpai:

 • Pažinkite aplinkinius kaimynus
 • Pakvieskite juos į svečius ir sukurkite pasitikėjimo atmosferą
 • Paprašykite užmesti akį jums ilgiau išvykstant
 • Galite sukurti bendro naudojimo teritorija įspūdį (pjaunama žolė, valomas sniegas, surenkami laikraščiai ir korespondencija, statomi automobiliai)

Apšvietimas

SpotlightVidaus apšvietimas sutemus reikalingas sukurti gyvenamo namo įspūdį. Tamsus namas vakare ar naktį fone kitų apšviestų namų – pakvietimas vagims. Specialūs programuojami taimeriai yra nebrangus būdas imituoti veiklą name apšviečiant tam tikrus kambarius. Juos patartina naudoti nuolat, o ne tik išvykus. Taip sukuriamas tam tikras ritmas, pagal kurį vagims bus sunkiau nuspėti, kada jūsų tikrai nebus namie. Geriausia apšviesti fasadinius ir galinius langus su užtrauktom užuolaidom. Papildomam įspūdžiui padidinti, galima automatiškai įjungti televizorius arba radiją.

Lauko apšvietimas su judesio jutikliu dar vienas būdas atbaidyti neprašytus svečius. Kiekvieną kartą kam nors prisiartinus bus apšviečiamas perimetras ir trukdys prisiartinti prie namo nepastebėtiems.

Jeigu namas aptvertas tvora, patartina apšviesti ir visą teritoriją bent 20-30m atstumu.

Trumpai:

 • Naudokite programuojamus taimerius įjungti šviesas vakarais.
 • Apšvieskite lauko teritoriją
 • Ypač gerai apšvieskite kelią nuo gatvės iki namo durų
 • Naudokite infraraudonųjų spindulių detektorius su šviesos jutikliais vidinėje namo pusėje ir prie įėjimo.

Apsaugos sistemos, signalizacija

Welcome to the NeighborhoodSignalizacija turbūt labiausiai asocijuojama su namų apsauga. Teisingai įdiegta ir naudojama – tai efektyviausias būdas apsisaugoti nuo vagių. Pagrindinė priežastis, kodėl signalizacijos sumažina vagysčių skaičių, tai baimė būti pagautiems ir nubaustiems. Atbaidymo funkciją jau atlieka vien ant langų užklijuoti apsaugos firmų logotipai ir dūžio jutikliai ant stiklų.

Apsaugos sistemos turi būti tinkamai sumontuotos ir palaikomos. Jos gali saugoti ne tik nuo vagių, bet ir gaisro. Visos sistemos turėtų būti su garsiniu aliarmu, kuris veiktų ribotą laiką, nes 2-3 min. vagims tikrai užtenka laiko suvokti kuo greičiau pasišalinti, o kaimynams nereikėtų valandą klausytis.

Signalizacijos neapsiriboja vien langų jutikliais, papildimai galite įsirengti teritorijos apsaugos kamerų stebėjimo tinklą. Kameros gali būti laidinės arba belaidės IP kameros. Vaizdai įrašomi nuolat arba tik pastebėjus judėjimą.

Trumpai:

 • Namo apsaugos signalizacijos su žymėjimu yra efektyvus vagių atbaidymo būdas
 • Apsaugos sistemos turi būti tinkamai sumontuotos ir prižiūrimos
 • Signalizacija turi būti su garsiniu aliarmu, kad būtų efektyvios
 • Automatinis saugos tarnybų iškvietimas turi tinkamai veikti

Seifai

Šiuo metu jau galima įsigyti nebrangių metalinių seifų ir pagrindines namų vertybes laikyti juose. Nėra 100% apsaugos, bet vagis tikrai privers sugaišti papildomas kelias minutes. Seifai padės išvengti išdaužk ir griebk tipo vagysčių, smalsių vaikų, nesąžiningų kūdikių auklių ar namų tvarkytojų. Seifai turi būti tvirtai įmontuoti ir pritvirtinti sienoje ar prie grindų.

 • Naudokitės seifu kiekvieną dieną, kad tai taptų įpročiu
 • Neužsirašinėkite seifo kodų lengvai randamose vietose ir kartais jį keiskite.
 • Įrenkite seifą toliau nuo pagrindinio miegamojo ar darbo kambario.

Kiti apsaugos patarimai

Patartina iš anksto pažymėti savo vertingus daiktus policijoje, kad vėliau juos suradus lengvai atpažintumėte ir galėtumėte atgauti. Taipogi nepatingėkite nufotografuoti vertingesnių daiktų, jog esant reikalui galėtumėte greitai nustatyti, kad buvo pavogta.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
 1. , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy