Užuolaidos – Namų Interjero Detalė

Žinomas senas posakis: „Langai – namo akys, o užuolaidos – jų makiažas” Užuolaidos – pilnavertis interjero elementas, kartais papildo jį, laužo stereotipus, džiugina akį. Kartais žmonės net neužtraukia užuolaidų naktį, ant palangės vis dažniau sudėlioja įspūdingą kompoziciją, kad matytų praeiviai ar į namus užėję svečiai. Nuo svetimų akių dažniausiai slepiamasi miegamuosiuose, todėl čia langai uždangstomi aklinai. Tačiau griežtų taisyklių – kur kabinti permatomas trumpas užuolaidas, o kur sunkias drapiruotas, kur asketiškas, modernias, kur ryškias, margaspalves – nėra ir negali būti. Tą patį langą gali puošti įvairiausių modelių užuolaidos. Tačiau iš daugybės užuolaidų reikia išsirinkti tokias, kurios derėtų ir prie baldų, ir prie lango formos, taip pat prie būsto architektūros, net prie metų laiko ar pasaulio šalių ( jei kambarys šiaurėje – užuolaidos bus šviesios ir kt. ). Klaidingai pasirinktos užuolaidos gali sudarkyti kambario stilių. Klasika, puošianti standartinių butų langus „Nemadingų užuolaidų nėra, nebent jos bute netinka“, – sako „ Vokiškų užuolaidų salono darbuotojai. Negražu, kai standartiniame 2,50m aukščio kambaryje pakabinamos gausiai klostytos, kutais, raukiniais perkrautos užuolaidos, tvirtinami masyvūs karnizai.

uzuolaidos

Užuolaidos

Šį kartą tesuklūsta skaitytojai , kuriems rūpi, kaip papuošti standartinių butų langus. Juos paprastai „ rengiame neįmantraus stiliaus užuolaidomis, nes jos labiausiai dera didmiesčių „dėžutėse“. Neretai standartinių butų gyventojai žiemą langus puošia trumpomis užuolaidomis – tai ne tik gražu, bet ir praktiška. Jei nėra būtinybės aklinai uždangstyti langą, jį gali pagyvinti draperija. Ji neturėtų būti labai suklostota, bet laisvai permesta per karnizą vos porą sykių. Ji turėtų derėti prie pagrindinių interjero spalvų. Kartais užuolaidos siuvamos su pamušalu. Jose esantis papildomas medžiagos sluoksnis užuolaidą pakietina. Tokias užuolaidas ne taip greitai išdegina, nublukina saulė. Kartais abiejų medžiagų piešiniai vienas kitą papildo, ir langas atrodo labai puošniai. Paprastai taip langai puošiami miegamuosiuose, nors puikiai tinka ir kitur. Tačiau vis dažniau žmonės užsigeidžia tradicinių užuolaidų: dieninių ir naktinių. Visai kitaip puošiami senamiesčio namų langai: stambesniais ir prašmatnesniais karnizais, prabangesniais audiniais, dažniau pasirenkami klasikiniai modeliai ir spalvos. Gal kiek pabodusi yra bordinė spalva. Anot „ Vokiškų užuolaidų salono“ darbuotojų, ši spalva labiau tinka rūmuose. Senamiesčio langus galima papuošti ir įdomesniais spalvų deriniais, pvz., juoda su aukso spalvos ornamentais. Senamiestyje daugelio namų langai yra siauri ir pro juos patenka mažokai šviesos, todėl dizaineriams tenka paplušėti kuriant užuolaidų modelius, parenkant spalvas.

Vaikų kambario užuolaidos

vaiku kambarysGeriau , jei jos „nešluos“ grindų, kad netrukdytų paprastai prie lango stovinčiam rašomajam stalui. Vaikų kambarį nebūtinai turi puošti meškiukais ar kamuoliukais margintos užuolaidos: jos netinka, jei sienų apmušalai – margi, o kambarys primėtytas ryškių žaislų. Jei į saloną užsukęs klientas parodo tapetų gabalėlį bei papasakoja, kokios spalvos grindys ar kiliminė danga , tada užuolaidas parinkti lengviau . Spalvingam kambariui dizaineriai pasiūlys ramesnių spalvų užuolaidas ir atvirkščiai. Geriausiai, kai klientas dizainerį pasikviečia į namus.

Svetainė ir virtuvė

Svetainėje paprastai nemiegama, nepersirenginėjama. Čia dažniausiai ilsimasi, pietaujama, žiūrimas televizorius, vaišinami svečiai. Todėl šiai patalpai tinka užuolaidos iš lengvo audinio su piešiniu ar be jo . Jei svetainė sujungta su virtuve, gali būti parenkamos vienodos užuolaidos arba tarpusavyje derantys audiniai. Gali skirtis nebent jų forma: virtuvės užuolaidos turi būti praktiškos, netrugdyti buities darbams. Virtuvėje neretai kabinama horizontaliai klostyta užuolaida, kurią panorėjus galima nuleisti ar pakelti. Ją labai patogu plauti, nes lengva nuimti.

kambario-uzuolaidos

Kambario užuolaidos

Jei svetainė apstatyta klasikinio stiliaus baldais, užuolaidos kartais puošiamos kutais, bumbulais, dekoratyvinėmis virvėmis. Jei svetainė moderni, užuolaidą galima tiesiog permesti per karnizą. Kartais audinyje išmušamos skylės ir sutvirtinamos metaliniais žiedais, per kuriuos perveriamas karnizas. Tokios užuolaidos labai dekoratyvios ir puošia namus. Lietuviams dažnai pritrūksta drąsos originaliau dekoruoti langus.

Miegamasis

Visi sutinka, kad miegamojo langą turi dengti tankesnė, sunkesnė užuolaida, kuri ne tik puoštų, bet ir užtemdytų kambarį. Neretai užuolaida prie karnizo žiedų rišama raišteliais: pastarieji bei užuolaidos kraštai gali būti siuvami iš skirtingo audinio. Miegamajame, kaip ir kituose kambariuose, užuolaidos neturi užgošti kambario . Užsakovai dažnai pageidauja užuolaidų audinius derinti prie lovatiesių, pagalvėlių, sienų apmušalų. Miegamojo langą tinka puošti įvairiais audiniais ( atsargiau reikėtų rinktis tik pūkuotus audinius ( veliūrinius, aksominius ), nes jie sugeria dulkes ).

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy