Vaikų Kambario Interjero Idėjos

Vaikų psichologai nepataria įrengti kambario ką tik gimusiam kūdikiui, nes pirmaisiais gyvenimo mėnesiais jis geriausiai jaučiasi viename kambaryje su tėvais. Todėl jau iš anksto pagalvokite, kur pastatysite lovytę arba lopšelį, vystymo stalą (jį gali atstoti komoda arba paprastas stalas). Galbūt atlaisvinkite spintoje kelias lentynas vaiko drabužėliams, barškučiams ir žaislams sudėti, bet kadangi šie turtai „dauginasi“ neįtikėtinu greičiu, jiems laikyti puikiai tiks ryški plastikinė arba medinė dėžė ar pintas krepšys.

Ketverių penkerių metų vaikas patalpą jau suvokia kaip savo teritoriją, todėl būtinai paklauskite, kaip jis įsivaizduoja savo kambarį. Jei vaiko svajonės ir nebus visiškai įgyvendintos, kartu ieškomi sprendimai padės sukurti tokią aplinką, kurioje mažylis jausis gerai.

Vaikų kambariui nepaskirkite mažiausios būsto patalpos, nes vaikui tai ir miegamasis, ir žaidimų, ir mokymosi patalpa. Be to, kambaryje palikite gana didelį plotą be baldų, nes mažieji itin dažnai mieliau piešia, žaidžia ir varto knygutes gulėdami ant grindų. Jei paūgėjęs vaikas neturi savo kambario, įrenkite jam kampelį didžiajame kambaryje – vietą, kur niekieno netrukdomas galėtų pažaisti su mašinytėmis arba lėlėmis, papiešti, pasklaidyti knygelių puslapius arba tiesiog šiaip sau stebėti suaugusiųjų pasaulį „iš šalies“.

Kadangi vaikai greitai išauga ne tik drabužėlius ir avalynę, bet ir „meškiukų interjerą“, jų kambarį dažniau negu kitas patalpas būtina pertvarkyti. Iš anksto pagalvokite, kokią rinksitės grindų dangą, baldus, kaip apipavidalinsite langus, kad kambarį būtų lengva pertvarkyti pagal vaiko amžių ir jo besikeičiančius reikalavimus.

Plastikiniai langai, vinilo tapetai, laminuotos grindys – tokią standartinę formulę galima greitai, paprastai ir palyginti pigiai realizuoti, tačiau ji nesukuria sveikos aplinkos. Vaiko sveikatai kenkia ir blogai apdoroti paviršiai, ir dažų išskiriamos medžiagos, todėl, įrengdami vaikų kambarį, naudokite kiek įmanoma natūralias medžiagas.

Vietoj laminato sudėkite apšildomas medines arba kamštines grindis. Visų grindų nereikėtų iškloti minkšta danga arba kilimu (dar kenksmingiau, jeigu jis sintetinis), nes tokia danga kaupia dulkes. Nedidelis ryškus kilimėlis gali būti prie lovos.

vaikasvaiko kambarysVietoj plaunamų vinilo tapetų verčiau klijuokite popierinius.

Jei sienas dažysite, rinkitės vandens pagrindu pagamintus dažus, o ne sintetinius.

Jei tik leidžia ištekliai, vaikų kambariui geriau būtų mediniai, o ne plastikiniai langai. Langams ir balkono durims įtaisykite mechanizmą, kuris neleistų vaikams atsidaryti langų ir balkono durų. Apipavidalindami langus, rinkitės lengvas užuolaidas ir žaliuzes, roletus – dieną jie saugos nuo tiesioginių saulės spindulių, o naktį leis pailsėti.

Įsigykite arba užsisakykite baldus, kurie padaryti iš medžio masyvo, o ne iš drožlių plokščių.

Vaikų akims yra sveikiau paprastos elektros lemputės, o ne halogeninės lempos. Vaikų kambariui nesirinkite pakabinamo šviestuvo – praktiškiau bus sienose įtaisyti šviesos šaltiniai.

Vaikų kambario spalvos

Interjero specialistų nuomonės skiriasi: pasak vienų, vaikų kambarį reikia dažyti ryškiomis, skaisčiomis spalvomis, o kiti teigia, kad geriau rinktis pastelinius tonus, nes vaikas yra aktyvus ir jam visiškai nereikia ryškių spalvų sukeliamo stimuliavimo. Šiuo atveju akcentuojamos atskiros interjero detalės, pavyzdžiui, pagalvėlės, lovos užtiesalas, užuolaidos ir kt. O galbūt geriausia rinktis spalvas, kurios atitinka kaip tik jūsų vaiko temperamentą.

Šviesiai žalia – tonizuoja, aktyvina proto galias ir loginį mąstymą; drąsina ir skatina savikliovą, todėl labai tinka tiems vaikams, kurie nepasitiki savimi.

vaiku kambarysRyškiai raudona – labai dirginanti spalva; vaiką aktyvina, bet jei jos per daug, sukelia nerimo jausmą.

Geltona ir oranžinė – aktyvios ir veikti skatinančios spalvos, tačiau per daug ryškūs tonai vargina ir erzina.

Mėlyna – raminanti, tačiau jeigu per intensyvi, vaiką veikia niūriai.

Rožinė – tinkanti visiškai mažiems vaikams, nes skatina mieguistumą.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy