Vaikų Kambarys: Interjeras, Baldai, Įrengimas

Vaiko kambario interjeras – iššūkis ne tik tėvams, bet ir patyrusiems dizaineriams. Mat ši erdvė turi ne tik patikti mažajam šeimininkui bet ir tikti poilsiui, išdaigoms, mokymuisi ir žaidimams.

Oh, look, my brother´s room is messyMažam ar dideliam vaikui reikia erdvės, kurioje jis galėtų žaisti, mokytis ar tiesiog pabūti vienas. Todėl dar besilaukdami mažylio tėvai pradeda rengti jam kambarį. Pirmiausia, be jokios abejonės, reikėtų atkreipti dėmesį į naujojo šeimos nario būsimo kampelio vietą. Anot specialistų, vaikui turėtų atitekti šilčiausia ir šviesiausia namų vieta.

Jos reikėtų ieškoti pietinėje, pietrytinėje arba pietvakarinėje pastato pusėje. Šilčiausios paprastai būna vidurinės, iš abiejų pusių kitų kambarių apsuptos erdvės. Vėsiausios ir nejaukiausios – kampinės, esančios virš negyvenamųjų patalpų (garažo, sandėliuko ir pan.).

Jam skirtoje erdvėje vaikas ne tik žais, bet ir mokysis, todėl renkant vietą reikėtų įvertinti, ar joje vyraus ramybė: ar už lango kiaurą parą nezuja automobiliai, ar po langu nėra vaikų žaidimų aikštelės. Ne mažiau svarbu – kambario dydis. Dažnai, poreikius prilyginus amžiui, vaikui skiriama mažiausia patalpa namuose.

Pamirštama, kad joje vaikas ne tik miegos (tokia yra suaugusiesiems skirto miegamojo paskirtis), bet ir leis didžiąją dienos dalį. Todėl yra apskaičiuota, kad vaiko kambarys turėtų būti bent 9 kv. m dydžio. Tokios erdvės pakanka, kad vaikas galėtų jaustis patogiai. Jeigu erdvė skirta dviem, jos plotas turėtų siekti bent 15 kv. m.

Kicky´s bedroomVaikui rasti kampelį reikia net tada, kai namuose yra per mažai vietos atskiram kambariui. Geriausia mažyliui skirti šviesiausią svetainės dalį. Kad vaiko erdvė išsiskirtų iš bendros, pakanka patiesti kilimėlį, pastatyti atžalos dydj atitinkantį staliuką ir kėdučių, keletą lengvai pasiekiamų lentynėlių žaislams.

Kuo daugiau šviesos

Net gražiausiais ir funkcionaliausiais baldais apstatytas kambarys nebus jaukus, jeigu jame trūks šviesos. Dieną erdvę, ypač jei ji įrengta pietinėje namo pusėje, puikiai apšviečia saulė, bet vakare ją būtina pakeisti gana ryškia dirbtine šviesa. Jeigu įsirengiate naują būstą, įvertinkite zoninio apšvietimo pranašumus. Jį pasirinkus, vaikui žaidžiant būtų galima apšviesti visą kambarį, mokantis arba ruošiantis miegoti – įjungti tik atitinkamose vietose įrengtas lempeles.

Pirmenybė – pastelinėms spalvoms

Smagu, kai vaikas yra gana didelis, kad pats išsirinktų kambario spalvas ir interjero detales. Tačiau kai būsimasis kambario gyventojas yra mažas ar dar tik spurda mamos pilvelyje, tėvams tenka pasikliauti intuicija ir atžalėlės erdvę įrengti savo nuožiūra. Mažiesiems, be jokios abejonės, patinka ryškios ir sodrios spalvos, tačiau jos nelabai tinkamos erdvei, kurioje teks ne tik dūkti, bet ir ilsėtis.

Prieš dekoruodami kambarį ir rinkdami baldus, pagalvokite apie vaiko būdą-kokias jo savybes norite ugdyti. Mat vienos spalvos aktyvina ir blaško, kitos – slopina ir padeda susikaupti. Kūdikio kambariui rekomenduojama rinktis žalsvą, persikų, gelsvą, įvairių atspalvių oranžinę. Jos netik suteikia jaukumo, bet ir ramina. Vengtina ruda ir violetinė, taip pat patariama atsargiai naudoti baltą, aukso, sidabro. Jeigu trokštate akcento, erdvei išskirtinumo galima suteikti pasirinkus ryškias, sodrių spalvų detales (šviestuvus, pagalvėles, rėmelius, kilimėlius ir pan.).

eliot´s roomMažas vaikas negali pasirinkti kambario spalvų, bet su malonumu darbuosis jį dekoruodamas. Kambario sienas galima papuošti mažylio piešinukais, įsigyti ir prie sienos pritvirtinti piešimo lentą ar popieriaus lapą, leisti pačiam klijuoti specialiai tam skirtus lipdukus. Tai gali būti ne tik drugeliai ir gėlytės, bet ir pačių nupiešti, nuspalvinti ir iškirpti skaičiai ar raidės.

Aplinkai papildomos šviesos, o interjerui jaukumo suteikia stalinės lempos. Viena jų privaloma ant rašomojo stalo, kita – ant naktinio stalelio. Geriausia, be jokios abejonės, kad darbo vieta turėtų natūralų apšvietimą. Vietinis apšvietimas turėtų būti pritaikytas atsižvelgiant į tai, ar vaikas dešiniarankis, ar kairiarankis. Prie lovos ant sienos tvirtinami arba ant naktinio stalelio pastatomi šviestuvėliai ypač praverčia mažų vaikų kambariuose. Naktį deganti neryški šviesa ne tik suteikia daugiau drąsos mažyliui. Užėjusiems tėvams nereikia degti ryškios kambario šviesos. Neribokite fantazijos rinkdami pakabinamus šviestuvus. Parduotuvėse margaspalvių, įvairių formų vaikiškų šviestuvų pasirinkimas labai didelis, todėl jie gali atlikti ne tik pagrindinę, bet ir interjero puošybos funkciją. Jeigu auginate aktyvų, sunkiai dėmesį sukaupiantį mažylį, rekomenduojama vengti fluorescencinių lempų.

Tegul baldai auga

Lolas DrawersVaiko kambarys – daugiazonis. Jame galima išskirti bent 4 mažus kambarėlius, skirtus žaisti, mokytis, miegoti ir daiktams saugoti. Geriausia juos visus vieną nuo kito atskirti tinkamai išdėstant baldus. Koks šis išdėstymas turėtų būti – žymėti aiškias mažųjų kambarėlių ribas ar jų nepabrėžti, – priklauso nuo būsimojo erdvės savininko charakterio ir temperamento.

Kad ir kokius baldus rinktumėtės, svarbu, kad jie atitiktų vaiko amžių, į lentynėles, stalčius, spintas sudėti daiktai turi būti lengvai pasiekiami ir saugiai išimami. Ypač patogūs kartu su vaiku augantys baldai. Šis sprendimas padeda išvengti nemažų išlaidų dažnai juos keičiant.

Jeigu vaikas dar mažas, geriausia, kad kambaryje būtų kuo mažiau aštrių kampų, o baldai turėtų būti pagaminti iš tvirtų, vientisų medžiagų (juk lovoje ne tik miegama, ant jos ir šokinėjama).

Jeigu kambarys nedidelis, geriausia ieškoti lengvai ir saugiai išstumdomų baldų, leidžiančių sudaryti erdvę aktyviems žaidimams. Mažoje patalpoje taip pat sunkiau sutalpinti daiktus, todėl verta išnaudoti likusias laisvas nišas. Pavyzdžiui, rinktis laiptus-stalčius, panaudoti po lova liekančią tuštumą ir pan.

Nepamirškite pasidomėti, iš kokių medžiagų gaminami baldai. Vaiko kambariui tinkamiausios – ekologiškos. Dažai, kuriais yra dažomi baldai, turėtų būti netoksiški, juose negali būti gyvsidabrio, chromo, švino. Geriausi – pagaminti vandens pagrindu. Pirmenybę teikite baldams, kurie yra lengvai valomi, o minkštųjų dalių apmušalai skalbiami.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy