Vaikų Kambario Baldai

Vaikų kambarys – vieta, kurioje neturėtų būti nieko nereikalingo, nes vaikams būtinai reikia erdvės aktyviai veiklai ir žaidimams. Kadangi be baldų vis tiek neišsiversite, rinkitės geriausius – transformuojamus arba modeliuojamus medžio

vaikai

masyvo baldus. Vaikui augant, juos paskui performuosite ir papildysite naujomis detalėmis, pavyzdžiui, sulankstomas stalas ilgainiui gali virsti paprastu stalu pamokoms ruošti ar kompiuteriui pasidėti, o pailginus mažą „su grotelėmis“ lovytę ir nupirkus naują čiužinį, galima padaryti gultą didesniam vaikui. Kitas variantas – įsigykite „suaugusiųjų baldus“ ir, pasitelkę ryškias spalvas, pritaikykite juos prie vaikų kambario interjero. Šiuo atveju nereikės jų ilginti ar kaip nors kitaip perdirbti. Kūrybinis polėkis ir darbščios rankos – tai beveik viskas, ko reikės, kad be didelių išlaidų patenkintumėte augančio vaiko reikmes.

Spinta

Čia jokia naujiena – vaikai, kaip ir kai kurie suaugusieji, nemėgsta gražiai ir tvarkingai susidėti savo drabužių. Todėl norėdami vaiką pratinti prie tvarkos, jo kambaryje pastatykite komodą arba daugiafunkcinę spintą, kurioje yra daug lentynų ir stalčių (daugiau negu pakabų). Talpi ir patogi yra sieninė spinta su stumdomosiomis durimis – į ją galima susidėti ne tik drabužius, bet ir kitus daiktus. Jei spintos durys yra stiklinės, jas būtinai apklijuokite plėvele, kad – jei pasitaikytų sudaužyti – stiklai nesubyrėtų į šukes.

Lova

vaiku kambarys dviaukste lova

Vaikų kambarys

Jei numatėte įsigyti dviaukštę lovą, rinkitės tokią, kuri turi pakankamai saugią užtvarą aplink visą antrojo aukšto gultą. Jeigu ji yra metalinė, būtinai turi būti aptraukta medžiaga. Pasirūpinkite, kad kopėtėlės būtų tvirtos, – jomis laipios mieguistas vaikas! Geriausia būtų jas įrengti prie sienos. Taupydami vietą, pakopas galite padaryti iš dėžių, kurios puikiai tiks žaislams laikyti, o palovėje įrenkite ištraukiamas dėžes patalynei, batams ir kitiems daiktams. Virš lovos saugiame aukštyje įtaisykite lentyną mėgstamiems niekučiams, pasakų knygai, žadintuvui, naktinei lemputei.

Stalas

Vaikų kambariui reikia pakankamai tvirto, vaiko ūgį atitinkančio stalo, stovinčio arti lango, ir kėdės. Netoli stalo turėtų būti ir lentyna, į kurią vaikas galėtų sudėti knygas ir žaidimus. Jei stalas gana didelis, po juo paridenkite spinteles su ratukais; tokio dizaino spintelės sutaupo vietos patalpoje, be to, jos lengvai juda, todėl vaikas jas galės stumdyti pagal savo skonį, šitaip keisdamas kambario interjerą.

Kiekvienas vaikas turi savo nuomonę apie daiktų tvarką, ir suaugusiesiems reikėtų ją gerbti. Kad tvarka nieko neerzintų, vaikų kambaryje reikėtų skirti vietos įvairių dydžių pintinėms, taip pat medinėms, kartoninėms arba plastikinėms dėžėms, į kurias galima greitai ir patogiai sudėti minkštus žaislus, kaladėles ir įvairiausias smulkmenas.

vaiku kambario dizainasAnimacinius filmus geriausia žiūrėti sėdint ant maišo pavidalo granulėmis užpildytų krėslų arba ant pufų (kuriuos, prikimštus porolono, vatalino arba pjuvenų, galite pasidaryti savo rankomis). Tačiau prieš įtaisydami vaiko kambaryje televizorių ir / arba kompiuterį, pamąstykite, ar jis būtinas. Psichologai teigia, kad vaikai iki dvejų metų amžiaus išvis neturėtų žiūrėti televizoriaus, o trejų-penkerių metų vaikai prie jo galėtų praleisti maždaug pusvalandį per dieną. Be to, šio amžiaus vaikai televizorių turėtų žiūrėti kartu su tėvais, kad būtų galima aptarti tai, kas pamatyta, ir paaiškinti, kas nesuprasta.

Daugumai vaikų patinka kambaryje įsirengti savo namelį arba urvelį – po stalu, po lova, už užuolaidų. Jei nenorite pirkti parduotuvės siūlomų žaidimų namelių, pasiūkite ilgą tunelį arba ryškią palapinę, kurią vaikas galėtų perdirbti, apipiešti ir išpuošti taip, kaip jis nori (kaip raganos trobelę, piratų laivą, indėnų vigvamą, štabą). Jei vaikas norės savo namelį pasidaryti pats, pasiūlykite jam „statybinių medžiagų“: kartoninę dėžę nuo televizoriaus, antklodžių, kartono lakštų ir kt.

Būtų smagu, jeigu vaikų kambaryje galėtumėte įrengti ir „kūrybos kertelę“ -vietą, kurioje yra rašomoji lenta, improvizuota vaikų piešinių paroda, dėžutė su visokiausiais niekniekiais (sagomis, ritėmis, kaspinėliais, akmenukais ir kt.). Parduotuvėse galite nusipirkti specialių dažų lentai. Jais nudažytas regipsas atstos lentą. Ant šios medžiagos galima piešti kreidelėmis, be to, ji yra plaunama.

Vaikų kambaryje laikykite ir kokį nors kambarinį augalą – jis valys orą, o vaikas turės galimybę pats jį laistyti, stebėti, kaip auga nauji lapai ir pumpurai.

Jei vaikų amžiaus skirtumas didesnis kaip ketveri metai, šeimoje auga berniukas ir mergaitė arba vaikai yra skirtingų temperamentų, būtinai kiekvienam įrenkite po veiklos zoną (su atskiru stalu, kėde, lentyna). Tada jie augs draugiškesni. Taip pat yra svarbu, kad koks nors kampelis visame name (bute) priklausytų tik tam vaikui – čia jis galės jaustis kaip šeimininkas. Norėdami atskirti vaikų privačias zonas vieną nuo kitos, panaudokite širmas, lengvos konstrukcijos sienas, užuolaidas.

Prie spintelių durelių ir stalčių įtaisykite fiksatorius, kurie neleistų jiems iki galo užsidaryti.

vaiku kambario baldaiJei langai yra įprastiniame aukštyje (80 cm nuo grindų), ypač saugių stiklų neprireiks, bet jeigu jie yra žemai ir vaikas bėgdamas gali į juos atsimušti, reikėtų apklijuoti saugia plėvele. Parduotuvėse galima įsigyti įvairių dekoravimo plėvelių: perregimų, spalvotų, raštuotų, languotų ir kt. Lango stiklą ja apklijuokite tiek gaminimo metu, tiek ir po to, kai langai jau bus įstiklinti.

Jei lėšos leidžia, užsisakykite grūdintą arba Triplex stiklą. Nors grūdintas yra dvigubai brangesnis už paprastą, tačiau duždamas jis nepažyra mažomis aštriabriaunėmis šukelėmis. Triplex stiklas taip pat nepabyra šukelėmis, tik nuo smūgio sueižėja, nes jį sulaiko plėvelė.

Jei tai ne į išorę atsiveriantis langas, visiškai paprasta priemonė vaikų saugumui užtikrinti – teisingai pritaisytas tinklelis nuo uodų.

Balkono durims, kaip ir langams, įtaisykite saugumo priemones – spynas arba fiksatorius. Jei durys vasarą laikomos atdaros, balkono durų angoje įtaisykite skiriamąją tvorelę.

Atstumas tarp balkono turėklų grotelių turi būti ne didesnis kaip 10 cm, kad vaikas negalėtų pro jas išlįsti arba įkišti galvos.

vaiko kambarysDidesnės pertvarkos kambaryje prireiks, kai vaikas pradės lankyti mokyklą. Pagrindinis mažojo pirmoko kambario baldas, be abejonės, yra rašomasis stalas, ir jį, jei tik įmanoma, statykite prie lango. Salia stalo įtaisykite lentyną, kurioje būtų galima sudėti viską, kas reikalinga pamokoms ruošti. Tačiau nepersistenkite pertvarkydami kambarį! Kad vaikui neatrodytų, jog jo kambarys pavirto nuobodžia mokymosi patalpa, palikite lentynose ir vaiko pamėgtus žaislus, žaidimus. Interjerą ir baldus keiskite pamažu, nuolat prisimindami tai, kas svarbiausia, – vaiko norus ir poreikius, o ne savo nuomonę apie tai, kas yra gražu ir naudinga.

Kitos pertvarkos ir interjero kaitos prireiks, kai vaikas taps paaugliu. Šiame amžiuje kambario interjerą daugiausia lemia jaunuolio laisvalaikio pomėgiai ir interesai – sportas, muzika ir kt. Būkite kūrybingi – riedučiai, slalomo slidės ir snieglentė taip pat gali būti puikūs interjero elementai.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy