Gyvenamojo Kambario Interjero Baldai

Įrengdami gyvenamąjį kambarį, ypač daug dėmesio skirkite šeimos narių norams ir poreikiams. Dažnai būsto šeimininkai kažkodėl pirmiausia galvoja apie svečių priėmimą, nors iš tikrųjų daugiausia laiko šiame kambaryje praleidžia jie patys. Panagrinėkite parduotuvių ir interjero pasiūlymus, kad suprastumėte, kaip kuo sėkmingiau realizuoti savo troškimus!

sofaViena moderniausių šių dienų medžiagų baldams yra plastikas. Gaminamas pagal naujausias technologijas jis tampa vis tankesnis ir patvaresnis. Dažnai naudojamos lakuotos MDF (middle density fibrehoard) medžio drožlių plokštės, organinis stiklas, oda, metalas. Klasikinė vertybė yra natūrali mediena – visuomet maloni akiai ir šilta liečiant. Dabar populiariausia tamsi mediena, pavyzdžiui, dulsvos spalvos ąžuolo. Vis drąsiau naudojamas betonas – ne tik lauko fasado architektūrinėms konstrukcijoms, bet ir vidaus patalpoms dekoruoti.

Jei gyvenamajame kambaryje laikysite televizorių, pasirūpinkite, kad kiekvienas šeimos narys turėtų patogią vietą, iš kur galėtų žiūrėti laidas. Jei šiame kambaryje ketinate vakarais gerti arbatą, būtinai reikės stalo ar bent jau mažo kavos staliuko. Dar originaliau – turėti keletą mažų stumdomų stalelių, tada kiekvienas šeimos narys galės pasidėjęs savo arbatos puodelį prisitraukti prie fotelio.

Gyvenamajame kambaryje labai dažnai būna ir knygų lentyna. Ją įtaisykite tik tada, jei kambarys yra pakankamai didelis, o bute nėra kitos patalpos, kur būtų galima įrengti kabinetą. Beje, praktiškesnė yra knygų lentyna su stiklinėmis durimis, o ne atvira, nes ant knygų susikaupia labai daug dulkių. Taip pat čia nederėtų statyti aukštų spintų, sekcijų ir sunkių lentynų – tokie baldai veikia slegiamai. Kad kambaryje būtų daugiau laisvos erdvės, įsigykite nedidelių, lengvos konstrukcijos lentynų, komodą ar bufetą ir žemų, prie sienos tvirtinamų stalčių blokų, kurie patalpoje sukuria vizualinį lengvumą. Geras dalykas – daugiafunkciniai baldai, pavyzdžiui, sulankstomas stalas, serviravimo stalelis, tuo pat metu tinkantis ir laikraščiams pasidėti, fotelis su dėže, sofų aksesuarai – sulankstomi arba ištraukiami paviršiai, kuriuos galima panaudoti kaip staliuką.

Gyvenamajam kambariui tinkamiausios yra įaliejinto natūralaus kieto medžio (ant lakuotų grindų lieka batų kulniukų įspaudai) – ąžuolo, uosio – lentų arba parketo grindys. Plytelės valomos lengviau, bet jos atrodo „šaltos“ net ir tada, jei po jomis įrengta šildymo sistema. Plytelės netiks ir tuo atveju, jei čia klausysitės muzikos, – būna prasta garso kokybė. Be to, gyvenamojo kambario grindis kažin ar reikėtų ištisai padengti kilimine danga. Jaukiai nuotaikai sukurti geriau tiks kilimas arba pora nedidelių kilimų, jeigu patalpa yra gana didelė.

Klasikinis sprendimas – vizualiai padalyti gyvenamąjį kambarį į dvi zonas išklojus įvairia grindų danga. Valgomojoje zonoje ant lentinių grindų tegul stovi didelis pietų stalas su kėdėmis ir nedidelis bufetas indams arba serviravimo stalas, o poilsio zonoje su dekoratyviniu kilimu – sofa, minkšti krėslai, toršeras, televizorius, kavos staliukas.

Įrengdami gyvenamąjį kambarį numatykite šviesią ir gana erdvią vietą kambarinėms gėlėms.

Tiek gyvenamajame kambaryje, tiek ir kitose patalpose ant sienų pakabinkite įrėmintas šeimos nuotraukas. Dabar yra madingos didelių matmenų nuotraukos – per visą sienos aukštį.

Ieškokite originalių idėjų dizaino parduotuvėse ir salonuose, ten būna pirkti ir santūriai elegantiškų, ir ryškių bei žaismingų puošmenų būstui.

zurnalinis staliukasGyvenamasis kambarys turėtų būti pakankamai šviesus ir saulėtas, jei skiriamas poilsiui. Šiai patalpai tiktų švelnią nuotaiką žadinantys šviesos šaltiniai sienose, lentynose arba nišose; didelė palubės lempa tinka tik virš valgomojo stalo (intymesnę nuotaiką sukurs, jeigu ją nuleisite žemai virš stalo). Kiekvienai funkcinei zonai numatykite atskirą apšvietimą su galimybe kaitalioti jo intensyvumą.

Tai padarysite įtaisydami šviesos reguliatorius. Toršerą arba stalinę lempą taip pat įsigykite su šviesos intensyvumo reguliatoriumi – jei lempa nesinaudosite skaitydami arba megzdami, ji sukurs ramią nuotaiką kambaryje.

Nuotaiką patalpoje lengviausia kaitalioti varijuojant įvairių atspalvių, raštų ir tekstūros užuolaidas, derinant sofų ir krėslų užvalkalus, dekoratyvines pagalvėles, staltieses, servetėles ir kėdžių kilimėlius. Išsirinkite puošnias užuolaidas, jeigu jos derinasi su patalpos interjeru, suderinkite dienines užuolaidas su naktinėmis. Jei patalpa nėra per daug prigrūsta baldų ir daiktų, įrėminkite langus ypatingo kirpimo užuolaidomis arba palikite be jų – ypač tada, jei už langų atsiveria nuostabus vaizdas.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , , , , , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy