KILIMAI NAMUOSE – INTERJERO DALIS

Kilimas, kaip ir bet kuris kitas tekstilės gaminys, suteikia patalpai jaukumo ir šilumos, be to, puikiai slopina garsą ir padeda išsaugoti šilumą. Grindimis malonu vaikščioti basam, ant jo galima sudėti pagalvėles arba pufus, kad būtų kur sėdėti.

kilimaiKilimai daromi iš avių, ožkų arba kupranugarių vilnos, iš medvilnės, lino, džiuto, kokosų plaušų, kailio, natūralaus arba dirbtinio šilko, akrilo, poliesterio, nailono, polipropileno ir kt. medžiagų. „Sveikiausi“ yra austiniai natūralios vilnos kilimai. Nors jie palyginti brangūs, tačiau praktiškai yra nesudėvimi ir gali tarnauti kelioms kartoms. Pasaulyje garsiausi ir brangiausi yra rankomis austi Persijos kilimai, padaryti iš kalnų ožkų vilnos (ypač vertinga kilimų gamybai yra avių nugaros vilna). Kinija gamina šilkinius kilimus.

Kilimo patvarumas ir patogumas priklauso nuo paviršiaus arba kilpelių tankumo. Kuo didesnis kilpelių tankis, tuo geresnė kokybė ir patvaresnis kilimo paviršius – ant jo nelieka pėdų ir baldų atspaudų. Kilimas su vienodo ilgio neapkarpytomis kilpomis yra patvaresnis, bet sunkiau valomas. Įvairaus ilgio kilpos suteikia tekstilės gaminiui įdomią faktūrą. Apipjaustytų arba apkarpytų kilimų paviršius yra glotnus, aksominis, bet jis greičiau susidėvi ir ant jo daugiau matomi pėdų ir baldų įspaudai. Patalpoms, kuriose būna daug žmonių, geriau pasirinkti kilimą su trumpomis kilpelėmis (jie lengviau valomi), o miegamajame, kur vaikštoma mažai – su ilgomis.

Kilimo spalvą derinkite su kambario interjeru. Žinoma, nereikia stengtis, kad kiekviena kilimo spalva pasikartotų kambaryje, tačiau bent vienas raštuoto kilimo tonas turėtų atliepti interjere dominuojančių spalvų gamą. Kadangi dabar galima užsisakyti kilimą, pagamintą pagal individualų piešinį – fotografijos, geografinio žemėlapio, paveikslo kopijos ir kt., – kilimo raštą galite suderinti su kokia nors patalpos puošmena arba plokštuma. Norimas raštas į kilimą arba įaudžiamas, arba tas raštas atspaudžiamas ant kilimo taftos (specialus kilimų gaminimo būdas).

Jeigu klojant kambaryje kiliminę dangą lieka atraižų, išsaugokite jas. Galbūt jos pravers, kai norėsite pakeisti kokią nors neišvalomą vietą.

Kilimo amžių pailginsite, jeigu po juo paklosite veltinį, senų laikraščių arba reguliariai pasuksite 90° ar 180° kampu (tai apsaugos kilimą nuo nevienodo dėvėjimosi).

kilimasJei kurį laiką kilimo nenaudosite, apipurškite jį priemone nuo kandžių ir suvyniokite į ritinį.

Kilimo nereikėtų ilgai palikti sulankstyto, nes vėl jį paklojus, sulenkimo vietos bus ilgai matomos.

Kilimą sugadinsite smarkiai jį daužydami, nes gali sutrūkinėti apmatai.

PrastaiPuiku (No Ratings Yet)
Loading...
  1. , , , , , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy