Kilimų Valymas [Antra Dalis]

kilimas

Valant kilimą dulkių siurbliu, audinys įsielektrina, dėl to sunku pašalinti lengvas dulkeles. Prieš valydamos kilimą apipurkškite „antistatiku“ tuomet palengvės darbas.

Retkarčiais vis dėlto kilimus išdulkinkite lauke. Išmuškite iš išvirkščiosios pusės ir po to abi puses nušluokite šluotele.

Išvalytas kilimas labiau blizgės tuomet, kai, jį išvalę, kelis kartus perbrauksite kempine, suvilgyta etilo spiritu (arba denatūratu) .

Naujus pūkuotus arba plaukuotus kilimus siurbkite siurbliu tik po 5-6 mėnesių, t.y. tuomet, kai pūkas susimina ir susispaudžia. Iš pradžių juos valykite tik šepečiu. Jeigu pūkeliai ir plaukeliai smunka, tai , vadinasi, kilimas „šeriasi“. Plaukeliai, likę audžiant kilimą, anksčiau ar vėliau visvien iškris.

Kilimas ilgiau tarnaus, jei kartkartėmis pakeisite jo padėtį , kad jis vienodai dėvėtųsi.

Kilimo spalvas galima atnaujinti bulvėmis. Sutarkuokite 2-3 bulves ir užpilkite dviem stiklinėmis kambario temperatūros vandens. Po valandos nukoškite. Gautuoju skysčiu ištrinkite kilimą – spalvos kaip mat atgis.

kilimas

Kramtomosios gumos gabalėlis kartais prilimpa prie kilimo, antklodės, keraminės plytelės. Kad guma netįstų, uždėkite ant jos ledo gabalėlį. Sustingusią gumą lengvai nukrapštysite.

Raudonojo vyno, vaisių sulčių dėmės iš kilimų valomos šaltu vandeniu su trupučiu amonio hidroksido.

persiskas kilimasĮsisenėjusios dėmėms iš kilimo valyti tinka muilo ir benzino mišinys (10 dalių muilo tirpalo ir 1 dalis benzino). Dėmės valomos šiuo mišiniu sudrėkintomis pjuvenomis.

Jeigu kilime yra riebių dėmių, tai jį trinkite stambiomis benzine suvilgytomis medžio pjuvenomis. Po to pjuvenas ilgesniam laikui palikite tik ant dėmių.

Ilgai dėvimą patamsėjusį kilimą valykite karštu kvietinių sėlenų nuoviru. Šitaip išvalyto kilimo spalvos atgyja.

Patartina kas treji metai atiduoti kilimą išvalyti į cheminę valyklą.

Išvažiuodami atostogauti, kilimus uždenkite, kad jie nepridulkėtų.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy