Dar Apie Kilimo Priežiūrą.

kilimaiPraėjusiame straipsnyje kilimų valymas sužinojome nemažai gerų patarimų apie kilimų valymą. Šiandien pateikiame keletą patarimų, kaip prižiūrėti kilimą, kad šis tarnautų ilgiau ir atrodytų kaip naujas.

Kilimėliai ir takeliai ant grindų neslidinės, jeigu  išvirkščiojoje pusėje prie jų kraštų prisiūsite gumines juosteles ( iš senos dviračio kameros arba kokios nors guminės  žarnelės).

Kad kilimo kampai ir takeliai neatsilenktų, po jais iš apačios  audinio juostelėmis pritvirtinkite kartono gabalėlius.  Naujus pūkuotus arba plaukuotus kilimus siurbkite siurbliu tik po 5-6 mėn. , t. y. tada, kai pūkas susimins ir susispaus. Iš pradžių juos valykite tik šepečiu.

Jeigu pūkeliai ir plaukeliai smunka, vadinasi, kilimas šeriasi. Plaukeliai , likę audžiant kilimą, anksčiau ar vėliau vis tiek iškris. Kilimas tarnaus , jeigu kartkartėmis pakeisite jo padėtį  – kad jis vienodai dėvėtųsi.turkiskas-kilimas

Kilimo spalvas galite atnaujinti bulvėmis. Sutarkuokite 2 -3 bulves ir užpilkite dviem stiklinėmis kambario temperatūros vandeniu. Po valandos nukoškite.  Gautuoju skysčiu ištrinkite kilimą. Spalvos tuojau pat atgis.

Kramtomosios gumos gabalėlis kartais prilimpa prie kilimo, antklodės, keraminės plytelės. Kad guma netįstų, uždėkite ant jos  gabalėlį ledo. Sustingusią gumą lengvai nukrapštysite. Raudonojo vyno, vaisių sulčių dėmes iš kilimų valomos šaltu vandeniu su trupučiu amoniako hidroksido. Įsisenėjusioms dėmėms iš kilimo valyti tinka muilo ir benzino mišinys ( 10 dalių muilo tirpalo ir 1 dalis benzino ). Dėmės valomos šiuo mišiniu sudrėkintomis pjuvenomis.

Jeigu kilime yra riebių dėmių, tai jį trinkite stambiomis benzine pavilgytomis medžio pjuvenomis. Paskui pjuvenas ilgesniam laikui palikite ant dėmių.  Seną patamsėjusį kilimą valykite karštu kvietinių sėlenų  nuoviru.  Šitaip išvalyto kilimo spalvos atgyja.

Patartina kas treji metai atiduoti kilimą valyti į cheminę valyklą. Kad kilime neatsirastų  : plikių :, po  baldų kojomis padėkite reikiamo didumo gabalus gumos. Jeigu kiliminis takelis ar kilimas keliose vietose nusitrynė, tai parinkite reikiamos spalvos siūlų ir tankiai prisiūkite gerojoje pusėje kilpelių.  Paskui jas perkirpkite ir sušiauškite – tada  nesimatys nutrintų kilimo vietų.

Kiliminės sintetinės dangos ilgainiui senėja ir išsiskiria daug organinių dulkių. Dalelytės kabo ore pusmetrio aukštyje nuo grindų, patenka į vaikų kvėpavimo takus ir gali sukelti  alergines ligas.

Kilimo spalvų ryškumas priklauso nuo šviesos srauto  krypties. Braukdami ranka per kilimą pajusite , jog iš vienos pusės jo pūkas švelnus, iš kitos – šiurkštus.  Ta šiurkščiąja puse ir pasukite kilimą prieš saulę.  Šviesa, krintanti į jo pūką, intensyvina jo spalvas.

Vilnonius kilimus “mėgsta” kandys ir kiliminiai vabalėliai. Todėl juos gerai valykite, dažnai vėdinkite ir bent kartą per metus apipurkškite aerozoliais nuo kenkėjų. (Įdomu, kad šie vabzdžiai nemėgsta žalios spalvos verpalų.) Kilimams valyti  yra specialių priemonių. Tačiau prieš jomis valydami, patikrinkite, ar kilimo  dažai  neblunka. Suvilgykite numatyta plovimo priemone baltą audinį ir juo patrinkite pūką mažiausiai matomoje vietoje.  Jei audinys nusidažo, šio skysčio nevartokite.

PrastaiPuiku (1 votes, average: 10.00 out of 10)
Loading...
  1. , , ,

Jūsų komentaras:

Your email address will not be published. Required fields are marked *




Patarimų Archyvas
© 2009-2021 ValdoPatarimai.lt Visos teisės saugomos.
Pateiktą informaciją draudžiama kopijuoti ir skelbti kitose svetainėse.
Privacy policy